Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gliwicka 72- stadion
Autor Wiadomość
adamb 
I ligowiec

Wysłany: Czw 17 Maj, 2018 21:10   

@szkloney - ja się wyniosłem do DE ;-) ale obserwując każdego dnia rano w polskiej TV dane dot. powietrza to ogólnie w PL nie jest tak tragicznie jak na południu (Żywiec, Rybnik)... może by mnie to (ten smród w zimie) tak nie irytowało gdybym nie przyzwyczaił się do w miarę czystego luftu... już na zjeździe z A4 w Bojkowie zaczyna mnie nap....ć głowa (w zimie ofc), a potem jest już tylko gorzej.

Zgadzam się z Tobą, że bogata oferta miasta dla mieszkańców i ewent. przyszłych mieszkańców jest bardzo ważna, ale żaden najpiękniejszy stadion mnie nie przekona do zamieszkania w mieście gdzie powietrze widać i czuć.
To trochę tak, jakby do pięknego Lambo Aventador zamontować silnik od Skody - opakowanie fajne, ale te osiągi ;-)

Błędem poprzedniego prezydenta było zainwestowanie tak dużych pieniędzy w odnowienie naszego stadionu, bo wtedy za niewiele większą kwotę mogliśmy mieć nowy stadion... no ale mieliśmy prezydenta mocno krótkowzrocznego niezbyt skorego do podejmowania wyzwań by tworzyć coś nowoczesnego z rozmachem - przykładem niech będzie poprzednia tablica (ta elektromagnetyczna)... wszyscy się pukali w głowę gdy instalowano to przestarzałe urządzenie (a miała być nowoczesna ledową za porównywalne pieniądze tyle, że z Czech) i jak wiemy miasto wydało dwa razy pieniądze na to samo, bo 2 lata temu trzeba było zainstalować nową.
Wszyscy chyba pamiętamy też przecież sprawę tego krzywego muru od ul. Gliwickiej kiedy podczas remontu "olano" temat" i kilka lat temu trzeba było w końcu to zrobić porządnie.
Tak w sumie jest z całym tym stadionem.
...ale żeby nie popadać w jakiś pesymizm i marazm, to uważam, że nasz stadion nie straszy nawet w e-lidze i owszem fajnie byłoby mieć coś na poziomie MA, ale póki co skupmy się na tym by za parę lat miał w ogóle kto przyjść na ten istniejący stadion.

ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Pią 18 Maj, 2018 06:08   

adamb napisał/a:
.ale żeby nie popadać w jakiś pesymizm i marazm, to uważam, że nasz stadion nie straszy nawet w e-lidze i owszem fajnie byłoby mieć coś na poziomie MA, ale póki co skupmy się na tym by za parę lat miał w ogóle kto przyjść na ten istniejący stadion.
popieram
nie ma źle, ryja nie urywa - jest średnio

tak lubicie filozozować ale nikt nie podjął tematu powiększenia stadionu za pomocą rusztowań jak swego czasu w Bydgoszczu

adamb napisał/a:
już na zjeździe z A4 w Bojkowie zaczyna mnie nap....ć głowa (w zimie ofc), a potem jest już tylko gorzej.
(delikatny jesteś ;P ;) )

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

Piksiński 
Ekstraligowiec

Wysłany: Śro 05 Wrz, 2018 19:01   

https://www.rybnik.com.pl...3266-37993.html

Pytanko, czy taki przepis w sensie o agregatach obowiązuje również w żużlu ?? :D

adamb 
I ligowiec

Wysłany: Śro 05 Wrz, 2018 19:56   

Przecież były dwa agregaty zainstalowane... czyżby były podobnej "jakości" jak ta hiper nowoczesna tablica elektromagnetyczna ?

Piksiński 
Ekstraligowiec

Wysłany: Śro 05 Wrz, 2018 20:27   

Tego to akurat nie wiem czy były. Fakt jest jednak taki, że taka awaria może nastąpić na każdym możliwym stadionie gdzie odbywają się mecze przy sztucznym oświetleniu.

Jestem po prostu ciekawy czy mądre głowy działające w żużlu o takim czymś pomyślały ;-) Czy znów przy ewentualnym takim problemie dopiero zaczną o tym myśleć. I kto wtedy zapłaci za to jak takie coś nastąpi - klub czy mądre głowy które dowiedzą się o sprawie przy takiej awarii ??

Następne pytanie jakie mi nie daje spokoju to: Skoro taki był nacisk na oświetlenie na stadionach - dlaczego z takiego czegoś korzysta się tak bardzo sporadycznie ?? Znów wymyślono koszt dla klubów (miast) a teraz o godzinie 14 30 gdzie jest 35 stopni robi się mecze ??

igła 
Grand Prix Rider

Wysłany: Śro 05 Wrz, 2018 20:42   

Piksiński napisał/a:
Następne pytanie jakie mi nie daje spokoju to: Skoro taki był nacisk na oświetlenie na stadionach - dlaczego z takiego czegoś korzysta się tak bardzo sporadycznie ?? Znów wymyślono koszt dla klubów (miast) a teraz o godzinie 14 30 gdzie jest 35 stopni robi się mecze ??

Bo telewizja zgrywa mecze razem z Ekstraligą. Dlatego mecz TV i rez jest o 14:30. Trzeci ustala se organizator, a czwarty jest w piatek/sobote i godzinę ustala Eleven.

adamb napisał/a:
Przecież były dwa agregaty zainstalowane... czyżby były podobnej "jakości" jak ta hiper nowoczesna tablica elektromagnetyczna ?

Są i zapewniają napięcie wystarczające dla oświetlenia awaryjnego. Jest o tym w artykule na Rybnik.com.pl

PozdROWienia
Igła

Piksiński 
Ekstraligowiec

Wysłany: Śro 05 Wrz, 2018 21:27   

igła, No oki wiem, że telewizja zgrywa - tylko o co chodziło z tym wymogiem jakim było/jest oświetlenie - kiedy telewizja w ogóle nie ma ochoty pokazywać meczu przy sztucznym ?? Kupa kasy wydana przez ośrodki bo taki był wymysł a teraz macie pecha bo pomysł jest taki żeby robić mecze o 14 30 :mrgreen: :lol:

DonKamillo 
I ligowiec

Wysłany: Śro 05 Wrz, 2018 23:24   

Ciekawostka, podczas meczu z Gnieznem sztuczne oświetlenie było włączone na stadionie :lol:
Sam nie wiem czemu, ale z 3/4 lamp się świeciło po każdej ze stron

Easy_Rider 
Junior na wypożyczeniu
Suzuki Intruder

Wysłany: Czw 06 Wrz, 2018 06:34   

Ponoć agregat im się zaciął i nie można było go wyłączyć :mrgreen:

Odpowiedz do tematu