Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Luźne dyskusje o żużlu
Autor Wiadomość
abba 
II ligowiec
cierpliwy sponsor

Wysłany: Nie 22 Mar, 2020 20:24   

mustapha napisał/a:
Sorry, ale żyjesz trochę zamierzchłych czasami.

Mustapha, sorry ale tacy jak ja tez jeszcze zyja, moze nie maja juz za duzo do gadania, ale nadal maja swoje pomysly, zyczenia czy marzenia, ale wiem ze Ty tego i tak nie zrozumiesz "no bo UE powiedziala"

Zeby zakonczyc polityczna czesc tej dyskusji powiem Ci tak, jak wstepowalismy do UE kazdy mial jakies tam widzenie, marzenia jak to ma dzialac.
Jesli chodzi o mnie cenie sobie pewne rzeczy jakich dokonano juz za czasow UE, nie znaczy to jednak ze Unia i tylko Unia ma o wszystkim decydowac.
Jak tak to ma dzialac to zbyteczne sa rzady narodowe.
Nie chce tu krytykowac ale ze UE musi sie jeszcze bardzo duzo uczyc podam tylko dwa przyklady z brzegu: "uchodzcy" czy "Korona Wirus" jak na dloni masz ze do doskonalosci UE jeszcze bardzo brakuje a Ty mi tu przytaczasz spr. Bosmana w pilce noznej nad ktora UE "musiala" sie pochylic i z tego powodu FIM ma zwiazane rece.

Zeby znowu nie wydluzac Mustapha znasz mnie juz troche nt. polityki nie bede z Toba dyskutowal bo za bardzo sie roznimy zostan przy swoich pogladach jesli tak uwazasz a ja tez zostane przy swoim.
Mozna by bylo troche pogadac, podyskutowac, ale z Toba ciezko dyskusje prowadzic (zbyt agresywnie narzucasz swoje racje). A taka dyskusja na takim poziomie mi sie nie podoba.

mustapha 
Mistrz Polski

Wysłany: Nie 22 Mar, 2020 20:45   

Dokładnie po to przypomniałem sprawe Bosmana, żeby ci uzmysłowić, że FIM nie ma tu nic to gadania.
Proste.
Bo żużel to nie tylko sport, ale przede wszystkim relacja firma-firma. A te regulują postanowienia unijne.
I teraz - jeśli już chcesz wprowadzać przepisy regulujące dyscyplinę, to może spójrz, jak to działa w F1.
O ile kojarzę tam silnik ,skrzynia biegów musi wytrzymać określoną ilość wyścigów. Za wcześniejsza wymianę - kara przesunięcia w tył na starcie, albo wręcz startu z pitstopu.
Marzysz o zmianach - pisz o tych, które mają ch9ć teoretyczne szanse na wprowadzenie.
O abstrakcjach lepiej pisać w temacie "Krècenie śmigła" :)
Ostatnio zmieniony przez mustapha Nie 22 Mar, 2020 20:47, w całości zmieniany 1 raz  

ADAM_J 
Mistrz Wrzechświata
i nie tylko :D

Wysłany: Nie 22 Mar, 2020 22:35   

milion lat temu pisałem o tym, że żużel zmierza w kierunku dupy
pewnie nikt nie pamięta bo i po co, sam dokładnie nie pamiętam :lol:

ale przedstawię moje założenia i przemyślenia sprzed X lat

sport żużlowy jest światu motocykli nieprzydatny
nie ma w nim dużych hajsów bo.. nie idzie z niego nic wyciągnąć przydatnego do sportu
jest motocross - jeżdża, rozbijają się - roziwązania techniczne wprowadzją do motocykli cywilnych
motogp - to samo
żużel - a na co to komu? a komu to potrzebne?
w tym pies pogrzebany

a o złej pojemności silnika motocykla zaczynając (odsyłam to wypocin Mirka Dudka - firma Promex, dealer Javy) kończąc - pewnie też nie pamiętacie? że z Javą kombinowali nad zmianą pojemności cm3 silnika co by wydłużyło jego żywotność
chodziło o zmianę pojemności z 500 na 560cm3 - cylinder zrobiłby się w "kwadrat" tzn skok tłoku w cylindrze ple ple ple..
obecnie to co jest Java - klasyczne 500cm3 - co jeżdżą Nice Cup - jest po prostu 2 zaworowy silnik zamiast 4

ple ple ple
chodzi o to, że żużel światu motocykli się nie przydaje
jest to sport niepotrzebny, zaściankowy a prezesi kręcą go na elitarny - a na elitarne by bawić się jak szlachta trzeba hajsy, by wygrywać trzeba tuningować
by tuningować trzeba hajsy
zawsze ktoś chce wygrać więc wyda wincyj
jak w to nie wkroczą duże koncerny a nie wkroczą :lol: to można to zwijać za parę lat

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

mustapha 
Mistrz Polski

Wysłany: Nie 22 Mar, 2020 23:10   

Zgadzam się z powyższym.
Choć w sumie skoki - narciarskie też nie są "nikomu potrzebne", a od wielu lat swoją niszę mają.

Żużel zwija się z mapy Europy, kto pamięta jeszcze jeżdzàcych na żużlu Węgrów, Bułgarów, czy Austriaków?
Czy Finów.
Uważam, że to, co mieliśmy dotychczas w PGE Ekstralidze,,czy GP to jest szczyt tej dyscypliny - jeśli chodzi o oprawę, organizację, frekwencję.

Bart 
II ligowiec
Wysłannik Galaktyki Światła

Wysłany: Pon 23 Mar, 2020 06:31   

Trudno się z wami nie zgodzić. A do tego dochodzi jeszcze jedna kwestia, patrząc przez pryzmat sportów motorowych, czy też sportu w ogóle. W żużlu kołem zamachowym są rozgrywki ligowe. Śledzimy GP i inne zawody międzynarodowe ze względu na starty zawodników, których znamy z rozgrywek ligowych. Raczej nie dzieje się tak, że idziemy na mecz ligowy, bo jeździ tam nasz ulubieniec, który zajął 7 miejsce w SEC.
Raczej nie do pomyślenia w innych dyscyplinach. Dlatego jeśli upadnie jedna z trzech lig Polska-Anglia-Szwecja, to zaburzony zostanie pewien system, który jeszcze żużel trzyma na nogach. Zresztą niech tylko spadnie jakieś nieszczęście na samą polską ligę, to zwijamy się w trybie natychmiastowym.

HynioBurczymuch 
Szkółkowicz

Wysłany: Czw 26 Mar, 2020 15:46   

A tymczasem Szu Szu narozrabiał znowu.

theemperor 
Senior

Wysłany: Czw 26 Mar, 2020 18:31   

a tymczasem ludzie juz mają na to wyjebane, ile idzie, pójdzie siedzieć...

Maveral 
I ligowiec

Wysłany: Pią 27 Mar, 2020 08:04   

Z wywiadu z Majewskim:
Cytat:
nie wyobrażam sobie sytuacji, aby w momencie możliwości jeżdżenia bez publiczności, liga stała. Jestem pewny, że nie byłoby to dobre dla samych rozgrywek.

Ciekawe. Czyli jednak TV poleci po bandzie i na chama będzie chciała jechać, mimo że wszyscy prezesi są przeciwni. Zobaczymy kto w tej konfiguracji okaże się silniejszy i wymusi uległość na drugiej stronie.

Cały wywiad tutaj - https://po-bandzie.com.pl/marcin-majewski-myslimy-dlugofalowo/
Ostatnio zmieniony przez Maveral Pią 27 Mar, 2020 08:04, w całości zmieniany 1 raz  

Goraw 
II ligowiec
goraw

Wysłany: Pią 27 Mar, 2020 17:16   

60 mln złotych daje C+ za trzyletnią umowę z PGE ekstraligą , sezony 2019-2021 r.
Nie zdziwię się jak prezesi zmienią zdanie co do meczów bez publiczności jeżeli TV zażąda zwrotu pieniędzy za ten sezon. Można dojść do porozumienia w tej sprawie.
Wolałbym odjechać sezon przy pustych trybunach niż wcale.

Piksiński 
Grand Prix Rider

Wysłany: Pią 27 Mar, 2020 18:02   

Goraw napisał/a:

Ja też 8-)

Pierwszy raz nie było by kolejek do WC, po piwo, każdy siedziałby tam gdzie najbardziej lubi, słonecznik nie wpadałby za kołnierz...Po meczu w domu :)

Istny porządek i ład ;) Tylko programu by nie było ;)

Easy_Rider 
Senior
Suzuki Intruder

Wysłany: Pią 27 Mar, 2020 18:22   

to jak, zaplacili juz za ten sezon?

bobikLK 
Szkółkowicz
ROW 1932

Wysłany: Pią 27 Mar, 2020 20:22   

Piksiński napisał/a:
Goraw napisał/a:

Ja też 8-)

Pierwszy raz nie było by kolejek do WC, po piwo, każdy siedziałby tam gdzie najbardziej lubi, słonecznik nie wpadałby za kołnierz...Po meczu w domu :)

Istny porządek i ład ;) Tylko programu by nie było ;)

http://programzuzlowy.pl/ Masz i program, a do tego piwko zimne w procentach większych niż 2, nie paliłby Ci nikt w sektorze, miałbyś replay, czułbyś się prawie jak sędzia :) , a nawet jak trzeba byś se fale zrobił z rodzinką, a co :)

Maveral 
I ligowiec

Wysłany: Pią 27 Mar, 2020 23:02   

ADAM_J 
Mistrz Wrzechświata
i nie tylko :D

Wysłany: Pią 27 Mar, 2020 23:29   

Rafał Sz. nawet załapał się na główną na WP :o

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

abba 
II ligowiec
cierpliwy sponsor

Wysłany: Nie 29 Mar, 2020 12:45   

https://www.przegladsport...rcc=ucs&utm_v=2

Wracamy do Koronywirusa.
Ciekawy artykuł, pokazujący jak chore są „zasady” finansowania w naszym żużlu.
Sprzedawanie karnetów przed sezonem to dobre rozwiązanie, jest niczym innym jak umożliwieniem kibicom na kupno sezonowego biletu by później już w sezonie nie było potrzeby stania w kolejkach.

Niestety, ale rzeczywistość jest zupełnie inna, dla klubów to dopływ kasy na poczet mającego dopiero się odbyć sezonu, krótko mówiąc bezprocentowa pożyczka, która należy zwrócić.

Nic złego by w tym nie było jak by te pieniądze leżały sobie w klubowej kasie i czekały na rozpoczęcie sezonu, tak niestety nie jest, bo na nie często już niecierpliwie czekają zawodnicy, a dalej tunerzy.
Załóżmy teraz sytuacje:
>klub zaciąga teoretycznie pożyczkę u kibica (sprzedając karnety)
>Zawodnik zaciąga znów teoretycznie pożyczkę w klubie (na przygotowanie sprzętu do sezonu)
>Tuner dostaje zlecenie na przygotowanie sprzętu robi sprzęt i teoretycznie lub faktycznie kasuje.
A teraz mamy wielki "sprawdzam" Koronawirus > nie potrzeba sprzętu, zawodników, klubów.

Kto się teraz ma zrzucić na zwrot kosztów za karnety?

Mam tylko nadzieje ze w przyszłości punkt pt. "pieniądze na przygotowanie do sezonu" zniknie.
Tzw. zaliczki to objaw słabości polskiego żużla.

Kiedyś kluby posiadły takiego tunera/mechanika/warsztaty na stadionach lub obok nich wszystko trzymało się bardziej kupy było bardziej przewidywalne.

Teoretycznie mamy teraz tak, klub dal na sprzęt, którego w klubie nie ma, bo ma go zawodnik. Ten z kolei go nie odda, bo to jego sprzęt, a z usług, do których się zobowiązał nie może się wywiązać, bo silą wyższa "KORONAWIRUS" :-P

Odpowiedz do tematu