Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Luźne dyskusje o żużlu
Autor Wiadomość
ADAM_J 
Mistrz Wrzechświata
i nie tylko :D

Wysłany: Pon 04 Sty, 2021 10:21   

https://www.przegladsport...nie-cos/cnvj0nw
w sumie trudno się z tym nie zgodzić

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

Maveral 
I ligowiec

Wysłany: Pon 04 Sty, 2021 10:30   

Elitarność zamiast powszechności. Prosta droga do zabójstwa żużla.

Goraw 
II ligowiec
goraw

Wysłany: Pon 04 Sty, 2021 10:35   

Zdecydowanie nie popieram. Tu potrzeba świeżości, a nie kiszenia w własnym sosie.

ADAM_J 
Mistrz Wrzechświata

Wysłany: Pon 04 Sty, 2021 10:43   

ale powiększając E-Ligę będziesz w niej oglądał coraz to więcej ogórków a nie zawodników vide my, 2019 ;)
wyrównanie ligi KSM? KSM minimalny?

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

Goraw 
II ligowiec
goraw

Wysłany: Pon 04 Sty, 2021 13:06   

Może idealne rozwiązanie nie istnieje :?: . Poczekajmy na efekty nowego przepisu z zawodnikiem u24, jest to już jakiś krok w kierunku wyrównania ligi.
Btw w zeszłym sezonie byliśmy chłopcami do bicia i zdecydowanie najsłabszą drużyną, ale tylko jedna drużyna odstawała od reszty. Czy dla pozostałych ekip to był zły sezon ? Przecież do końca była walka o czwórkę i nikt nie wiedział kto powalczy o medale.
Tylko jedna drużyna była za słaba na ekstraligę.

abba 
II ligowiec
cierpliwy sponsor

Wysłany: Pon 04 Sty, 2021 16:30   

Juz kiedyś pisałem, ze koszty uprawiania tego sportu doprowadza do tego, ze "szczur będzie zmuszony pożreć swój ogon"

Niedawno Doyle żalił się ze ekstraliga zabrania mu zarabiać poza EL (wyjątek 1 klub dodatkowo).
Musze przyznać, ze tym razem popieram marynary w tym ruchu.
Rozumie, Doyla, ze chce zarabiać, ale dla dobra dyscypliny trzeba dbać o całokształt. Mamy coraz mniej zawodników co załapują się do tego tortu "EL"

Trzeba poważnie przemyśleć strategie ratowania Speedwaya,
Pomysł zamknięcia Speedway Ekstraligi nie jest wcale taki zły bo już przywykliśmy do oglądania wysokiego poziomu tzw. elity.

Ekstraliga ma dwa wyjścia dalej "wusztlowac" wynalazkami U21, U24 2 krajowe 2 obco i co tylko. Ta metoda żużla jednak nie naprawia bo FIM i tak będzie blokowała jak tylko się da polskie decyzje.

Moim zdaniem EL powinna się przetworzyć ESL (Europejska Speedway Ligę) w której FIM będzie miał tylko swój udział jak będzie wspol-sponsorem. W innym wypadku wypad od decyzji.

Na dzień dzisiejszy można zbudować 6, 7 w porywach 8 drużyn które potrafią zbudować budżet no i drużynę na wystarczającym poziomie by ze sobą konkurować w EL, jak dodamy do tego TV można by taka ESL organizować. Naturalnie mistrz nie będzie DMP a DME.

Polska i inne narodowe ligi poprzez te decyzje miały by wyrównane szanse na zawodników z TOP, a ci z kolei musieli by się najpierw wywiązać z kalendarza ESL.
Reszta czasu (jak klub nie ma nic przeciw) mogą sobie "trenować" w ligach narodowych w których może nie będzie wielkich pieniędzy ale będą mieli ta możliwość ostrego treningu, o który im się tak bardzo rozchodzi.

Ligi narodowe ( w naszym wypadku DMP) istniały by na zasadzie obecnej 1 czy 2 ligi.

Taka Unia Leszno nie musiała by jechać na trening do Rawicza, bo mogla by wystartować w 1 polskiej lidze, a jeśli będzie ich stać to nawet w ESL.

Mamy już twory typu Leszno/Rawicz, Gorzow/Poznan, są tez plany Czewa/Krakow ale to jest wszystko sztuczne, najgorsze ze i tam elita chce wypić najlepsza kasę.

Moze już czas by wyrównać szanse dla wszystkich klubów no i zawodników by o coś walczyć.

Po co komu taki awans jak np. nasz w zeszłym roku, my weszliśmy by zaraz z hukiem spaść.
W 2019 "wielki awans" żadnego tytułu (poza statystyka) a w następnym kompletne pośmiewisko dla miasta, ligi czy sponsorów. Nie tak to powinno wyglądać.

Nie chce tu decydować za inne ligi narodowe ale nasza mogla by mieć zapis by w drużynie PLZ (Polskiej Ligi Żużlowej) można zakontraktować 2-3 zawodników startujących w ESL (podniosło by to prestiż rozgrywek) zostawiając miejsce dla młodych przyszłych gwiazd ESL.

Maveral 
I ligowiec

Wysłany: Wto 05 Sty, 2021 09:52   

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/917443/co-z-powiekszeniem-pge-ekstraligi-juz-wkrotce-kluczowa-dyskusja-najwazniejszych-

Cytat:
Jeszcze niedawno zawodnicy mówili, że nie dadzą rady z jednym mechanikiem. Później okazało się, że w parku maszyn było mniej osób i nic takiego się nie stało. Zabrakło między innymi prezesów i całe szczęście, bo są tam niepotrzebni.

ADAM_J 
Mistrz Wrzechświata

Wysłany: Wto 05 Sty, 2021 18:32   

ale jak to prezes w parkingu jest nie potrzebny?

;D

Kyjo 
Szkółkowicz

Wysłany: Śro 06 Sty, 2021 09:47   

Właśnie to prezes powinien pełnić jak najwięcej funkcji w parku maszyn - od trenowania po naprawianie taśmy startowej - by bohatersko minimalizować ryzyko zarażenia! :P Właściwie to wystarczyłby jeden taki porządny prezes + zawodnicy :P

Ps. Abba, ciekawa wizja, ale jakoś póki co nie widzę tego, by klubom ze Szwecji, Anglii czy Rosji miało zależeć na cotygodniowych wycieczkach do Polski. Chyba że byłyby już w położeniu Daugavpils czy Landshutu - czyli albo to, albo nic.

Fabregas 
I ligowiec

Wysłany: Śro 06 Sty, 2021 11:02   

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/917529/zuzel-lech-kedziora-mrozek-jest-bezwzgledny-byl-krolem-polowania-i-row-jest-fawo

Ktoś wypowiada się pozytywnie na temat współpracy z prezesem! Szok ! :shock:

abba 
II ligowiec
cierpliwy sponsor

Wysłany: Śro 06 Sty, 2021 13:13   

Kyjo napisał/a:
ale jakoś póki co nie widzę tego, by klubom ze Szwecji, Anglii czy Rosji miało zależeć na cotygodniowych wycieczkach do Polski.

Przecież nikt nie mówi, ze zagraniczne kluby tez muszą brać udziału w takiej ESL, (choć przyznam było by dużo lepiej z mocnymi klubami zagranicznymi) mogą sobie dalej przecież kręcić kolka np. na zasadzie polskiej ligi, za niewielkie pieniądze.
A jak "elita" będzie miała akurat wolne to będzie gościć również na ich stadionie.
Wtedy wybór będzie należał do "elity" czy lepiej jechać za parę Euro czy za kilkanaście tys. Zl.

Byla by szansa by ligi narodowe się odbudowały bo nagle znalazło by się miejsce w ich ligach dla nowych (często młodszych) zawodników.

abba 
II ligowiec
cierpliwy sponsor

Wysłany: Nie 10 Sty, 2021 16:40   

"A gdy chodzi o bieżące sprawy, spodobał mi się przedstawiony na łamach Przeglądu Sportowego pomysł trenera Chomskiego, który zaproponował, by do rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów dopuścić obcokrajowców. To bardzo mądre i salomonowe rozwiązanie, bo przecież nie musi się to odbywać kosztem naszych ludzi. W tych rozgrywkach obsada często jest niepełna albo kompletnie z łapanki. Niech więc ci, którym chce się przyjeżdżać do Polski, by poszukać swojego miejsca w tym sporcie, tej szansy się doczekają. Widzę same plusy. Ciekawsze i bardziej kompletne zawody, większa atrakcja dla kibiców, wspomaganie speedwaya na świecie. A do tego konfrontacja na tle obcej młodzieży. O społecznych aspektach nie wspominając - nauka życia, języka, podpatrywanie się, zawiązywanie przyjaźni."
https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/918092/po-bandzie-na-zuzel-wchodzilem-jak-do-capitolu-felieton

Bardzo ciekawy pomysł, jeśli zagraniczna młodzież wyrazi chęć i chciała by tu dojeżdżać to myślę, ze Chomski ma racje. Po za wyjątkami, ogromna większość naszej młodzieży uzyskanie licencji myli z pojeciem "kariera żużlowca". A w rzeczywistości od tego punktu to dopiero prawo do robienia kariery.
Właśnie wtedy ma być "najtrudniej" walka i jeszcze raz walka z coraz mocniejsza konkurencja. A najlepiej z rówieśnikami bo to jest najbardziej wymierne i pokazuje wartość zawodnika.
Jestem za.

ADAM_J 
Mistrz Wrzechświata

Wysłany: Śro 13 Sty, 2021 23:20   

Cytat:
Mateusz Szczepaniak chciał zostać w PGE Ekstralidze. Z Wilkami dogadał się bardzo szybko
ten tytuł zaprzecza sam sobie...
Cytat:
Na pewno zależało mi na tym, żeby zostać w Ekstralidze. Powiedziałem, że jeżeli to ma być I liga, to przychodzę do Wilków. W Ekstralidze nie było chętnego klubu na moją osobę i jestem w Krośnie - powiedział Szczepaniak w rozmowie z Wilki Krosno TV.
czyli coś jak mój transfer do FC Barcelony jest dogadany na 50%
ja chcę, oni o mnie nie wiedzą :lol: ech...

Piksiński 
Mistrz Polski

Wysłany: Czw 14 Sty, 2021 02:36   

Lubię chłopa... Naprawdę lubię... ale ekstra ligowy nigdy nie był, a szanse miał już nie jedną.

Wybór Krosna też nie jest "przypadkowy".

Mateusz, niech sobie zada jedno, ale to jedno ważne pytanie ;) .... Albo niech nic nie mówi, a po prostu swoją postawą sprawi, że go ekstraliga sama zaprosi. Jest deficyt...

Ale też nikt za duże pieniądze nie będzie rozpieszczał :-| chłopka za sprężynki i inne jego (często irytujące) tłumaczenia...

To jeszcze kilka miechów i jedziesz :) Ale już "bez płaczu" :)

Slinotok 007 
Grand Prix Rider

Wysłany: Pią 15 Sty, 2021 13:27   

https://www.youtube.com/watch?v=pzGD_BMh9Vs

WOW.....
Szykuje sie gruba akcja zimowa.
Przeciwko Gollobowi.
Sam nie wiem co o tym myśleć....

Odpowiedz do tematu