Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nasz Rybnik
Autor Wiadomość
adamb 
I ligowiec

Wysłany: Wto 17 Mar, 2009 12:19   Nasz Rybnik

Brakowało mi tutaj takiego tematu, dlatego postanowiłem założyć (jeśli komuś będzie przeszkadzał to niech usunie)
Chciałbym, aby koleżanki i koledzy userzy tego forum mogli podzielić się swoimi pozytywnymi jak i negatywnymi uwagami dotyczącymi miasta.

Na początek dwie - niestety - negatywne oceny :(
Po pierwsze - Nasze tzw "drogi".
To co mamy pod kołami naszych samochodów to jakaś kpina ze strony władz miasta.
Jeśli ktoś ma słabsze uzębienie, to nie musi zażywać wizyt u stomatologa... wystarczy, że "zrobi" kilka rundek naszymi drogami... problem rozwiąże się sam.
W tym roku - pewnie ze względu na kryzys ;D - rezygnuje się z uzupełniania nawierzchni w drobnych przełomach, zamiast tego stawia się znak ograniczenia 30 km/h i tablicę "Jedź ostrożnie - zimowe przełomy" (np. ul. Energetyków).
Pewnie jest taniej... ale dla mnie kierowcy skubanego z każdej strony i przy każdej okazji... to rozwiązanie zdecydowanie nie zadowalające.

Po drugie - oświetlenie.
Ostatnimi czasy obwieszczono niebywały sukces w postaci wymiany ponad 7.000 żarówek w latarniach ulicznych.
Władze miasta oraz ludzie z Vattenffal uzasadniali wydanie kilku milionów złotych tym, że za trzy lata miasto będzie regulowało rachunki za energię o 30% niższe, a miasto Rybnik jest teraz najlepiej oświetlonym miastem na Śląsku.... czy aby na pewno ?
Wystarczy popatrzeć na niektóre latarnie i nie doznać "oświecenia" z racji tego, że te nowe super inteligentne żarówki zwyczajnie nie świecą.
Co do najlepiej oświetlonego miasta: nich ktoś sprawdzi oświetlenie skrzyżowania ulic Energetyków z ul. Rudzką... horror, stoi jedna latarnia i to w pewnym oddaleniu od tego skrzyżowania, na dodatek inteligentny inżynier ruchu drogowego zafundował nam wysepkę ze znakiem na środku wjazdu w ul. Energetyków i tak rozmalował pasy, że kierowcy muszą precyzyjnie celować w tę drogę.
Nie wszystkim to wychodzi sądząc po przekrzywionym co jakiś czas znaku.

mietekrybnik
Gość
Wysłany: Wto 17 Mar, 2009 13:03   Odp: Nasz Rybnik

co do stanu drogi na ul. Energetyków to jest to totalna masakra. Droga jak została położona 17lat temu to tylko ją kleją po 5 razy do roku.(są plany wymiany całej nawierzchni drogowej i chodników ale dopiero jak będzie zrobiona obwodnica za szpitalem (oczekiwanie ok.kolejnych10lat)) Dziś kleili niektóre dziury po przełomach zimowych na wyżej wymienionej ulicy Energetyków :) ....

ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Wto 17 Mar, 2009 15:27   Odp: Nasz Rybnik

adamb
wspomniec nalezy o tym ze uzupelniaja nawierzchnie drogi ........................
żwirkiem :O

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

Piksiński 
Ekstraligowiec

Wysłany: Wto 17 Mar, 2009 20:14   Odp: Nasz Rybnik

Jesli chodzi o te ulice to chyba juz nie ma takiej w rybniku gdzie mozna spokojnie jechac. To jest PLAGA!!....Kolo WKU niedawno byly takie dziury ze nie mozna bylo ich juz nawet ominac, trzeba bylo po prostu wybrac ta "najlepsza" ;) Wjezdzajac na parking przy broniewskiego byla dziura ze ten kto w nia wpadl napewno niejedna czesc zawieszenia musi sobie wymienic, nastepnie Wawelska, ta droga juz jest tak "falowana" do tego pojawiajace sie jak grzyby po deszczu dziury (droga do jednego z wiekszych osiedli) tam brakuje tylko tego zeby do kompletu postawili jeszcze "lezacego policjanta" :D . Nastepnie rondo łaczace obwodnice z wodzislawska, ale tam dla pozoru dziury "łataja" co drugi dzien od tygodnia....Napisalem dla pozoru bo wycinaja kwadraty 3 razy wieksze niz dziura, zasypuja zwirkiem no i troche ubija, na jedna noc to calkiem dobre rozwiazanie ;) Szkoda ze dziury jak byly tak sa....Chwalowicka, 500 metrow za wiaduktem rowniez ta sama sytuacja, dziura na dziurze ale tu zeby nie bylo postawiono znak ze wypada zwolnic ;) Dlaczego nie naprawiaja ?? A no bo robotnicy chyba nadal morduja sie z ulica kolo szpitala wojewodzkiego :D I tak mozna wymieniac....
Wiec ja sie pytam gdzie sa te wszystkie podatki ktore ida na remonty dróg ?? Kryzys kryzysem ale podatki placimy caly czas nie przerwanie...Niechcialbym przeczytac ze pogoda nie pozwlala, bo czy pada snieg czy tez jest slonce dziury sa i to zazwyczaj nie nowe a stare ktore milion razy byly juz naprawiane.......Producenici elementow zawieszenia juz zacieraja rece :D Bo jest sezon "na wahacze" :)

Co do Lamp, tak to niestety wyglada, wymieniali, wymieniali....tam gdzie odleglosc miedzy jedna latarnia a druga jest jeszcze w miare mala to cos widac....ale sa miejsca gdzie stoi latarnia ktora daje mniej swiatla niz moja latarka w samochodzie!! no ale "swieci??" "swieci to wypier....."

Kolejna sprawa to gwiazdorskie parkowanie coraz to liczniejszej rzeszy kierowcow....Postawic gdziekolwiek, wazne ze zaparkowane, a ze ktos ledwo co bedzie potrafil przejechac to "a co mnie to obchodzi"...Ulica Grunwaldzka, i na jednym poboczu (bo juz sam nie wiem czy to mozna nazwac chodnikiem) i na drugim sznurkiem prakuja, jeden glupek zacznie no i potem juz "z gorki", A czy to wazne ze parking kolo bylej "Biby" pusty?? Najbardziej wkurza mnie w tym wszystkim to, ze tam naprawde ciezko przjechac. Gdzie jest straz miejska ?? Ano nie ma...oni sa w niedziele, w dzien "zuzlowy", wtedy kiedy okolica stadionu "umiera" kiedy wiekszosc siedzi w domu a tylko wybrancy wybrali sie na stadion, wtedy jada i "masowo" swistkami wala....Łatwiej, szybciej a do tego pogoda lepsza zeby powypisywac ??

Nastepna sprawa parkingi kolo marketow.....A raczej miejsca specjalnie przeznaczone dla inwalidow, rodzin z malymi dziecmi, uwzgledniajac przy tym "drogi pozarowe" !! To jest zywioł!! Mnie osobiscie nigdy by do glowy nie przyszlo zeby zaparkowac w miejscu dla mnie nie przeznaczonym...Jak sie przejde 10metrow wiecej to korona z glowy mi nie spadnie. Jednak niektorzy musza miec blisko do samochodu bo co bedzie pelny wozek pchac....a ze ktos ma male dzieci ktore czesto na zakupach usypiaja, a ze dla inwalidy juz same zakupy to katorga......ale tu straz miejska nic nie poradzi bo to teren prywatny, a ochrona marketu ?? No co jeden z drugim sobie zrobi z tego ze mu ktos "palcem pokiwa"

A wracajac do drog ;) Wszystko ma swoje plusy :) Jest dziurawo, policja pieniedzy nie ma, wiec za predkosc ciezko teraz "wylapac" No to chlopaki zatrzymuja pod swoja glowna siedziba, no i leca mandaty :D za apteczke, za gasnice, za pasy, za zabrudzone rejestracje....Ot tak, kasa wpada a paliwo w baku :D

Bubu 
Junior

Wysłany: Wto 17 Mar, 2009 20:34   Odp: Nasz Rybnik

Piksiński napisał/a:

Nastepna sprawa parkingi kolo marketow.....A raczej miejsca specjalnie przeznaczone dla inwalidow, rodzin z malymi dziecmi, uwzgledniajac przy tym "drogi pozarowe" !! To jest zywioł!! Mnie osobiscie nigdy by do glowy nie przyszlo zeby zaparkowac w miejscu dla mnie nie przeznaczonym...Jak sie przejde 10metrow wiecej to korona z glowy mi nie spadnie. Jednak niektorzy musza miec blisko do samochodu bo co bedzie pelny wozek pchac....a ze ktos ma male dzieci ktore czesto na zakupach usypiaja, a ze dla inwalidy juz same zakupy to katorga......ale tu straz miejska nic nie poradzi bo to teren prywatny, a ochrona marketu ?? No co jeden z drugim sobie zrobi z tego ze mu ktos "palcem pokiwa"

Pospisuje się pod tym obiema rękoma! Nie mogę przetrawić tej chamówy ;/
Sam może nie jestem kierowcą szczególnie długo, ale jak widzę gówniarza jednego z drugim, co zdali prawko miesiąc wcześniej i wożą się Golfami 2 po wiejskim tiuningu po Plazie czy Focusie, stają na miejscach dla inwalidów... normalnie nóż w kapsie mi się otwiera :/
chamówa, wieśniactwo i szczyt debilizmu. Po prostu jest to po za jakąkolwiek krytyką.
Niestety to jest w Rybniku już plagą ;/ No ale straż miejska ma to oczywiście w dupie.

ADAM_J 
Mistrz Świata

Wysłany: Wto 17 Mar, 2009 20:36   Odp: Nasz Rybnik

jest taka akcja w ktoryms miescie ..
naklejaja na szybe naklejke 'zabrales mi miejsce zabierz i kalectwo'

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

Kumkat
Junior na wypożyczeniu

Wysłany: Wto 17 Mar, 2009 20:46   Odp: Nasz Rybnik

Bubu w tym przypadku straż miejska nic nie zdziała, bo jest to , tak jak napisał Piksiński teren prywatny. Jedynym rozwiązaniem byłoby wyposażenie ochrony centr handlowych w blokady kół itp urządzenia. A co do tematu, to denerwuje mnie , jak wszystkich, stan dróg po zimie. Szczególnie ulica Rudzka oraz trwające na niej wieczne roboty związane z kanalizacją. Skoro już mowa o straży miejskiej, to uważam, że SM to zbyteczna instytucja. Wolałbym zlikwidować SM i zwiększyć ilość etatów w policji. Inną sprawą, która mnei denerwuje jest zbyt mała ilość miejsc parkingowych w centrum Rybnika oraz to, że centrum Rybnika zaczyna wyglądać jak jakaś Wall Street, same domy kredytowe i banki :-

grabuss 
Senior

Wysłany: Wto 17 Mar, 2009 21:38   Odp: Nasz Rybnik

ADAM_J napisał/a:

W Marklowicach jest tak że samochód zaparkowany nieprawidłowo zostaje sfotografowany a zdjęcią umieszczane są na stronce gminy :P

http://e-urzad.marklowice...tegory&catid=19

Zdjęcia są podpisywane jako Niepełnosprawni inaczej i napewno jest takiemu kierowcy głupio jak np. znajdzie swoje zdjęcie samochodu tam...
Ostatnio zmieniony przez grabuss Wto 17 Mar, 2009 21:40, w całości zmieniany 1 raz  

tom06
Junior

Wysłany: Wto 17 Mar, 2009 22:44   Odp: Nasz Rybnik

cieszcie sie że nie ma takich dróg jak na parkingu obok straży miejskiej , na przeciwko targowiska;)
kto tam parkuje ten wie o czym piszę
a co do dróg to co roku po zimie mamy pełno dziur w asfalcie, dziwię sie że jeszcze nie przywykliście :o

Piksiński 
Ekstraligowiec

Wysłany: Wto 17 Mar, 2009 22:59   Odp: Nasz Rybnik

grabuss a ty myslisz ze on przeglada takie strony ?? A moze myslisz ze wiekszosc ludzi je oglada ?? To sporadyczne przypadki !! Jak nie wlepia 200 zł to jeden z drugim ma gleboko w dupie gdzie zaparkuje....

Ale o czym my piszemy kiedy do kasy "do 10 artykolow" wpierdziela sie wozek podzielony na 5 osob.....No co 5 x 10 i juz mozna szybciej spakowac sie do samochodu zaparkowanego na miejscu inwalidy....

ebul 
Senior

Wysłany: Wto 17 Mar, 2009 23:22   Odp: Nasz Rybnik

tom06 napisał/a:

cieszcie sie że nie ma takich dróg jak na parkingu obok straży miejskiej , na przeciwko targowiska;)
kto tam parkuje ten wie o czym piszę
a co do dróg to co roku po zimie mamy pełno dziur w asfalcie, dziwię sie że jeszcze nie przywykliście :o

do dziur sie przyzwyczaiłem, ale nie do kraterów, tak jak napisał Piksinski nieraz trzeba wybierać mniejsze zło, najbardziej mnie denerwuje, ze najwieksze dziury robia sie na drogach, ktore sa stosunkowo nowe np obwodnica od mostu przy wodzislawskiej do mostu chwalowickiego- satn tej drogi po kilku latach uzytkowania jest fatalny , czy np ul kotucza, ktora notabene byla ostatnio zamnieta na kilka miesiecy tyle czasu fachowcy potrzebowali na przebudowe ronda, uwaga na wyskosci cmentarza w/w ulicy, na przejsciu dla pieszych jest dziura tzn chyba schron dla pieszych, ktorzy nie zdarza przejsc na druga strone.... tak moglbym wyliczac w nieskonczonosc, ale dla mnie hitem numer 1 jest ulica swierklanska, ktora prowadzi na wysypisko smieci, kto nie jechal ta droga nie wie co to sa prawdziwe muldy, dziury i inne drogowe przeszkody... Panie Fudali gratulujemy takiego stanu drog, i zyczylbym sobie, aby w tak szybkim tempie przybywalo nowych odcinkow drog jak przybywa marketow...

mustapha 
Ekstraligowiec

Wysłany: Wto 17 Mar, 2009 23:24   Odp: Nasz Rybnik

Piksiński napisał/a:

Ale o czym my piszemy kiedy do kasy "do 10 artykolow" wpierdziela sie wozek podzielony na 5 osob.....No co 5 x 10 i juz mozna szybciej spakowac sie do samochodu zaparkowanego na miejscu inwalidy....

Bo to jest polskie zboczenie, słabość pt. "Oszukać system"

Dziedzictwo lat socjalizmu, gdzie takie małe oszustwa były drobnymi zwycięstwami w walce z systemem.
Tylko, że niektórzy nie dojrzeli, że teraz częstokroć "system" ma na celu ułatwienie codziennego życia.
Tak jak kasy "10 artykułów", czy miejsca parkingowe dla osób niepelnosprawnych

ADAM_J 
Mistrz Świata

Wysłany: Śro 18 Mar, 2009 06:36   Odp: Nasz Rybnik

grabuss napisał/a:

ADAM_J napisał/a:

W Marklowicach jest tak że samochód zaparkowany nieprawidłowo zostaje sfotografowany a zdjęcią umieszczane są na stronce gminy :P

http://e-urzad.marklowice...tegory&catid=19

Zdjęcia są podpisywane jako Niepełnosprawni inaczej i napewno jest takiemu kierowcy głupio jak np. znajdzie swoje zdjęcie samochodu tam...
czy przypadkiem nie jest nielegalne pokazywanie czyichs blatów bez zgody ?
bo teraz to jest w sumie dowod przestepstwa niczym ... fotka z fotoradaru nie ?

Rekinica 
Senior

Wysłany: Śro 18 Mar, 2009 08:40   Odp: Nasz Rybnik

Piksiński napisał/a:

Niestety obserwuję to "od środka". Masz rację, tak jest coraz częściej. Ale kiedy te osoby są z drugiej strony barykady, tzn. mają np. jedną płytę DVD i ustawiają się do tzw. szybkiej kasy, a tu im przed nosem... 5-os. rodzina z 50. art. Mógłbyś to słyszeć. ;) Czasem jak tak sobie siedzę i to obserwuję, jak ludzie szukają wolnej kasy i nagle znajdą, to pierwsze przeżywają szok, że jest wolna, a później dosłownie biegną do niej, żeby nikt inny ich nie wyprzedził. Czasem na żywo można zobaczyć końcowe sceny filmu "Wyścig szczurów".

Co do naszych dróg, to nie będę się wypowiadać, bo tak jak zostało już napisane, jakby ktoś miał słabe uzębienie, to wizyta u dentysty - zbędna. Gdzie są i jakie, też nie będę pisać. Są wszędzie - większe i mniejsze. Kratery są na parkingu przy Hallera. Szkoda słów.

mietekrybnik
Gość
Wysłany: Śro 18 Mar, 2009 10:02   Odp: Nasz Rybnik

Dziura na ulicy wyzwolenia koło stacji Bliska przy rondzie, to jest totalna masakra. Nie dość że dziura jest olbrzymia zajmuje ponad połowę pasa ruchu, to jeszcze głęboka, że jak ktoś w nią wjedzie to koło wyrwane oraz inne części karoserii "naruszone" :)
a taki dziur to w Rybniku jest setki, nawet tysiące ....

Odpowiedz do tematu