Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nasz Rybnik
Autor Wiadomość
ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Śro 18 Mar, 2009 10:04   Odp: Nasz Rybnik

mietek mam pomysla na biznes ok ?
otwieramy www.nasza-dziura.pl i robimy mapy i oznaczamy dziury i kaj i jak je omijac ..
narazie rybnik ;D
zbijemy hajs ;D

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

adamb 
I ligowiec

Wysłany: Śro 18 Mar, 2009 12:53   Odp: Nasz Rybnik

Piksiński napisał/a:

Dlaczego nie naprawiaja ?? A no bo robotnicy chyba nadal morduja sie z ulica kolo szpitala wojewodzkiego :D

Problem w tym, że tam firma robi kanalizację, a po zakończeniu podobno mają naprawić drogę, więc rybniccy drogowcy chyba nie mają z tym nic wspólnego.
Chyba wiem dlaczego drogowcy nie naprawiają dróg ! ich się po prostu wysyła około 1:00, 2:00 w nocy aby zbudzili mieszkańców i zrobili "kurz, a wiater" na drogach tym swoim głośnym sprzętem pseudo sprzątającym, tj wyczyścili te "kratery" zasypane żwirkiem w ciągu dnia przez ich kolegów... czyli przygotowują sobie front robót na dzień następny ;D
Cytat:
Wiec ja sie pytam gdzie sa te wszystkie podatki ktore ida na remonty dróg ?? Kryzys kryzysem ale podatki placimy caly czas nie przerwanie(...)

Spokojnie Piksiński :D od przyszłego roku wzrośnie opłata paliwowa, a nadwyżka przeznaczona zostanie na zakup... wagonów dla PKP
onet napisał/a:
Rząd postanowił pomóc województwom sfinansować wymianę wagonów kolejowych przez spółki PKP Przewozy Regionalne. Da na to 200 mln zł w tym roku oraz po 100 mln zł w latach 2010-15. Pieniądze popłyną z Krajowego Funduszu Drogowego (KFD), który gromadzi dochody z opłaty paliwowej doliczanej do każdego litra paliwa na stacji benzynowej.

Szczyt k..wa bezczelności rząd pomoże ... za nasze (kierowców) pieniądze >:(
Cytat:
i leca mandaty :D za apteczke, za gasnice, za pasy, za zabrudzone ejestracje...

apteczka nie jest obowiązkowa...
tom06 napisał/a:
a co do dróg to co roku po zimie mamy pełno dziur w asfalcie, dziwię sie że jeszcze nie przywykliście

Tak jak wspominał Piksiński do dziur można przywyknąć, ale nie do kraterów !
Ja chciałbym dojechać spokojnie od punktu a do punktu b słuchając sobie radia, a nie ciągłego zawodzenia zawieszenia.
Po ostatnich ubiegłorocznych "przyjemnościach" związanych z budową kanalizacji w Orzepowicach kiedy to po zaliczeniu takiego krateru poza tylnym tłumikiem musiałem wymienić cały układ wydechowy włącznie z kolektorem (koszt ok 800zł), tym razem nie odpuszczę i jeśli rozsypie mi się zawieszenie to będę domagał się odszkodowania od UM i wszystkim radzę to samo.
Skoro UM nie chce wydawać pieniędzy na remont dróg, to nich płaci za zrujnowane zawieszenia... może będzie taniej ?
mustapha napisał/a:
Bo to jest polskie zboczenie, słabość pt. "Oszukać system"
Dziedzictwo lat socjalizmu, gdzie takie małe oszustwa były drobnymi zwycięstwami w walce z systemem.
Tylko, że niektórzy nie dojrzeli, że teraz częstokroć "system" ma na celu ułatwienie codziennego życia.

mustapha, pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą ;)
Obecne praktyki raczej mają na celu oszukanie kapitalisty... każdy sobie ceni swój czas, ale zarządy marketów głównie pilnują swojego zysku, choćby poprzez nieobsadzanie wszystkich kas.
Po prostu traktują klienta jak bydło, przykład Tesco (dużego) jest tutaj jak najbardziej na miejscu:
jeśli już uda ci się dotrzeć tą zapadniętą drogą (ciekawe kiedy ludzie zaczną zostawiać wydechy przed wjazdem ?), zrobisz w końcu zakupy, postoisz w kilometrowej kolejce do 5 akurat czynnych kas, to później odstoisz następne kilkanaście a nie rzadko nawet kilkadziesiąt minut aby dotrzeć do świateł na Żorskiej... a podobno już mieli pozwolenie na budowę nowego wyjazdu ???
Dlaczego naszych sąsiadów Czechów to samo Tesco traktuje jak ludzi, a nas już nie ?
Pojedź do Ostrawy do Tesco tam zawsze czynne są ... WSZYSTKIE kasy i nie widziałem tam jeszcze kolejek.

Rekinica 
Senior

Wysłany: Śro 18 Mar, 2009 20:57   Odp: Nasz Rybnik

adamb, uwierz mi na słowo, że przy obsadzie powiedzmy co trzeciej kasy i tak kasjerki siedzą bezczynnie w pewnych momentach dnia. Nie widzę sensu, czemu pracodawca miałby płacić za bezczynne siedzenie...

Darecki79 
Junior

Wysłany: Śro 18 Mar, 2009 21:23   Odp: Nasz Rybnik

I nijak nie jest w stanie przewidzieć, ze w danym dniu, będzie większy ni z gruchy ni z pietruchy "najazd" klientów.

tom06
Junior

Wysłany: Śro 18 Mar, 2009 21:32   Odp: Nasz Rybnik

Rekinica napisał/a:

adamb, uwierz mi na słowo, że przy obsadzie powiedzmy co trzeciej kasy i tak kasjerki siedzą bezczynnie w pewnych momentach dnia. Nie widzę sensu, czemu pracodawca miałby płacić za bezczynne siedzenie...

uwierz mi na słowo, ale mało sie na tym znasz i dlatego nie widzisz sensu....

Rekinica 
Senior

Wysłany: Śro 18 Mar, 2009 22:57   Odp: Nasz Rybnik

Jeśli Ty się jednak znasz, to prosiłabym o wytłumaczenie tego problemu ciemnej masie. :) Czyli, gdzie tkwi sens płacenia komuś za nic. :)

Darecki79 napisał/a:

I nijak nie jest w stanie przewidzieć, ze w danym dniu, będzie większy ni z gruchy ni z pietruchy "najazd" klientów.

Jest w stanie przewidzieć w oczywistych sytuacjach - przed świętami, w czasie specjalnych promocji (np. jednodniowa wyprzedaż artykułów danego działu) itp. Poza tym, jak mówisz, nie jest w stanie przewidzieć.

Piksiński 
Ekstraligowiec

Wysłany: Śro 18 Mar, 2009 23:00   Odp: Nasz Rybnik

Ludzie jo was prosza.......Nie piszcie mi ze dajmy na to w poniedzialek, czyli dzien po weekendzie trzeba otwierac wszystkie kasy.......tom06 zaplacilbys dniowke 6 kafelkarzom kiedy do wykafelkowanie jest mala lazienka??

Inna zasada powinna byc, czyli jesli pojawiaja sie kolejki, otwierane sa kolejne otwarte kasy...Wiaze sie to z tym ze kajerka moze miec np etat kasjer magazynier.......Nie wiem czy jasno sie wyrazilem...

igła 
Grand Prix Rider

Wysłany: Śro 18 Mar, 2009 23:02   Odp: Nasz Rybnik

Tak jak dzisiaj. 9 rano a w Carrefour kolejki po kilkanscie osob do kas. W końcu coś otworzyli więcej. Patrze, a każdy bierze po 20-40 kg cukru. Potem patrze a kg cukru 2,49 zł i w sklepie normalnie popłoch.

PozdROWienia
Igła

marchew 
Junior

Wysłany: Czw 19 Mar, 2009 11:00   Odp: Nasz Rybnik

Na plus w Rybniku oceniam to, że tu się po prostu fajnie żyje. Jest żużel, są ścieżki rowerowe, basen, lodowisko, nawet aeroklub, ścianka wspinaczkowa - czyli mieszkańcom zostały stworzone warunki do rekreacji i wypoczynku i to na dość przyzwoitym poziomie.
Rynek pracy i możliwości kariery zawodowej też nie są tu najgorsze - Rybnik jako śląskie miasto o profilu handlowo-przemysłowym w końcu jakoś odnalazł się w wolnorynkowej rzeczywistości. Warto tu zaznaczyć, że w obecnych realiach lepsze perspektywy zawodowe mają absolwenci techników i politechniki, niż masowo tu produkowani socjolodzy, historycy i politolodzy.
Z urzędowym obliczem miasta niewiele mam do czynienia - tyle, co potrzeba. Kiedy ostatnio rejestrowałem samochód, zostałem obsłużony kompetentnie i szybko. Więcej wizyt w urzędach nie pamiętam :D .
Korki w mieście mnie nie dotyczą, bo mieszkam w centrum i chadzam raczej pieszo, poza tym tak jest zdrowiej :D .
Choć oczywiście jak każdego kierowcę wkur***ją mnie te nieprawdopodobne dziury na drogach i nie mogę zrozumieć, dlaczego nic z tym nie można zrobić.
Martwi mnie trochę zanik tradycyjnego życia miejskiego, które przenosi się do jednakowych centrów handlowych, a ulice w centrum (Powstańców, Sobieskiego) świecą pustkami. Znikają tradycyjne rybnickie miejsca, jak cukiernia Pawlasa, zostają po nich puste witryny, albo wprowadzają się odhumanizowane banki. Żal mi, choć przecież sam nie chodziłem do tych cukierni (Pawlas, Szytenhelm) i rozumiem, że takie są prawa wolnego rynku.

Mam tu swoje ulubione miejsca - knajpy, księgarnię, restauracje. Mam tu swoich znajomych, których odwiedzam, i z którymi przeżyłem w tym mieście kupę lat i masę fajnych przygód.
Jakoś polubiłem to miasto i przeprosiłem się z nim - a jeszcze niedawno moim największym pragnieniem było uciec stąd jak najdalej.

tomtom 
Junior

Wysłany: Czw 19 Mar, 2009 12:01   Odp: Nasz Rybnik

marchew, nic dodać, nic ująć.

kaniakaniowski 
Senior

Wysłany: Czw 19 Mar, 2009 12:09   Odp: Nasz Rybnik

Dokładnie. Dołożyłbym możliwość uprawiania sportów wodnych, świetny ośrodek, świetne tereny na weekendowy wypoczynek rowerowy. Nie wiem czemu, ale Rybnik to miasto, którego nie można się wstydzić a można spokojnie powiedzieć -Jestem z Rybnika. To miasto, z którym można się utożsamiać. A o to chyba chodzi.

pzdr

mietekrybnik
Gość
Wysłany: Czw 19 Mar, 2009 12:21   Odp: Nasz Rybnik

Największy popłoch w carrefour to był podajże 2tyg temu jak była promocja 2produkt za grosz :)
Niż otwarli sklep to ludzi przed wejściem setki.
Ale jak już otwarli to piwa carlsberg które były w promocji rozeszły się raz dwa (9tyś puszek w 5minut) już nie wspomnę o tym, że się ludzie o mało nie pozabijali o papier toaletowy oraz jajka :)
do czego zmierzam, do tego, że ludzi w markecie w 3dupy a tylko połowa kas otwarta i kolejki po 20-30m(oczekiwanie ok godziny żeby skasować towar) to jest totalne przegięcie, jeżeli robią promocje to powinni być przygotowani na ten dzień i mieć kasjerki!.

TomekROWRybnik 
Senior

Wysłany: Czw 19 Mar, 2009 14:28   Odp: Nasz Rybnik

A propos korków to niedługo się one zwiększą bo jak wiadomo w Rybniku od nowa powstaje WORD i zaczną nam masowo jeździć eLki po Rybniku. W Jastrzębiu obecnie co 4 auto to L... Centrum Rybnika może tego nie wytrzymać...

ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Czw 19 Mar, 2009 14:39   Odp: Nasz Rybnik

kajs musza jezdzic
WORDa maja otworzyc w czerwcu jakos takos ..
niech otwieraja bo w jbiu ..
sie zdaje juz na 2 raty ..
miesiac sie czeka na egzamin teoretycnzy a potem 2mc na praktyczny

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

Kuczer 
II ligowiec

Wysłany: Czw 19 Mar, 2009 15:15   Odp: Nasz Rybnik

Obecnie to czeka się już nawet 2 miechy na teorię i ponad 2 miechy na praktykę.
Z ostatnich informacji co czytałem to WORD otworzą w Rybniku dopiero na początku 2009, bo mają jakiś tam problem z podłączeniem prądu, wody i gazu. Druga kwestia, chociaż u nas teraz nie ma egzaminów, to i tak sporo eLek jeździ po mieście i tutaj zalicza się część godzin kursowych.

Odpowiedz do tematu