Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nasz Rybnik
Autor Wiadomość
Shogi17 
Junior
Górnik Zabrze

Wysłany: Sob 22 Cze, 2019 10:56   

Kuczerze zabrali prawko to zaczął robić ścieżki rowerowe i zamykać drogi :mrgreen:

Bartek 
II ligowiec

Wysłany: Sob 22 Cze, 2019 11:06   

Zobaczymy jak wyjdzie w praniu, ale ten prawoskręt tylko przysparzał problemów i kombinatorów. Zdarzały się mandzioły, którzy jak był korek do centrum, jechali lewym pasem na rondo i cyk pierwszym zjazdem do centrum omijając kilka pojazdów.

Nawet jak nie było korka zdarzyło mi się wjechać na prawoskręt, zwolnić, wcześniej się upewniając, że na samym rondzie nie ma nikogo, kto by chciał zjechać, aż tu nagle "miszcz" kierownicy wyskakuje mi z ronda, bo przycwaniaczył i na pełnej prędkości wpieprzył mi się przed maskę - no bo ma pierwszeństwo.

Teraz może być tylko więcej cwaniaczków, którzy sobie postanowią ominąć trochę korka przejeżdżając przez plac Lotosa.

Poza tym, jak zlikwidowali prawoskręt na poprzednim rondzie, koło nowego BP też był lament. I co? Każdy o tym zapomniał, spokojnie każdy wjeżdża na rondo, a nie zapiernicza 90km/h, po dawnym pasie.

z 
Senior

Wysłany: Sob 22 Cze, 2019 11:07   

Ja jak chodziłem na rower to wybierałem takie scieżki zeby było jak najmniej samochodów. Nie wiem po co im te wszystkie ścieżki w centrum miasta. Nie ma to jak pedałować koło samochodów stojących w korku i wdychać spaliny. No ale środki z Unii się zmarnuja i słupki polecą. Lepiej wykorzystac głupio niż w ogóle. Taką mają strategie w UM

mustapha 
Grand Prix Rider

Wysłany: Sob 22 Cze, 2019 12:23   

Bartek napisał/a:
Zobaczymy jak wyjdzie w praniu, ale ten prawoskręt tylko przysparzał problemów i kombinatorów. Zdarzały się mandzioły, którzy jak był korek do centrum, jechali lewym pasem na rondo i cyk pierwszym zjazdem do centrum omijając kilka pojazdów.

Nawet jak nie było korka zdarzyło mi się wjechać na prawoskręt, zwolnić, wcześniej się upewniając, że na samym rondzie nie ma nikogo, kto by chciał zjechać, aż tu nagle "miszcz" kierownicy wyskakuje mi z ronda, bo przycwaniaczył i na pełnej prędkości wpieprzył mi się przed maskę - no bo ma pierwszeństwo.

Teraz może być tylko więcej cwaniaczków, którzy sobie postanowią ominąć trochę korka przejeżdżając przez plac Lotosa.

Poza tym, jak zlikwidowali prawoskręt na poprzednim rondzie, koło nowego BP też był lament. I co? Każdy o tym zapomniał, spokojnie każdy wjeżdża na rondo, a nie zapiernicza 90km/h, po dawnym pasie.

Ja tez uwazam, ze to dobra decyzja. Nie raz wjeżdżalem na prawoskręt, rzut oka na rondo - pusto.
Chce wlaczyć się z prawoskrętu w Żorską, a nagle obok siebie mam goscia, ktory do ronda dojezdzal za mną. Bo smignąl przez rondo.
A bezpośrednio za nim nastepny, ktory mnie oczywiscie nie wpuści, bo nie po to jechal rondem, zeby wpuscić leszcza z prawoskrętu.
Zaraz za nimi pojawia sie auto na pustym dotychczas rondzie , je tez musze wpuscić. No i jestem trzy place po zadku ;)

ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Sob 22 Cze, 2019 14:04   

Bartek napisał/a:
inąć trochę korka przejeżdżając przez plac Lotosa.
wyjazd z LOTOS jest, był i pewnie będzie tylko na ul. prostą
wyjazd na żorską jest "pod zakaz" pamiętajcie bo ja miałbym tam już nie raz stłuczkę z "gapami" co walili na wyjazd na żorską

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

Bartek 
II ligowiec

Wysłany: Sob 22 Cze, 2019 14:22   

Wiem, że jest i jest po to, żeby taki skrót nie był legalny. Co nie oznacza, że nie było już takich co tak sobie pokombinowali, a co tam jakiś znak. Teraz może być takich więcej.

ADAM_J 
Mistrz Świata

Wysłany: Sob 22 Cze, 2019 14:25   

wiem, też napisałem, że nie raz bym tam gonga zaliczył
ja tam tankuje jak i czasem wiadomo mc'd się opierdzieli
to najgorsze są "zloty hondziarzy" czyli tych takich pierdzidełek co mają 1l oleju dolewki na 1000 km
Ci to tam wyjeżdżąją bo wiadomo - paniska po tuningu xD - nakleił folię carbon z allegro na maskę to Panisko jedzie ;D

swoją drogą https://www.youtube.com/watch?v=udsp8u74DGE - fajne to, to

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

z 
Senior

Wysłany: Sob 22 Cze, 2019 16:36   

Hondziarze :mrgreen: https://imgur.com/9m8ghSE

pacman 
Senior

Wysłany: Pią 05 Lip, 2019 06:30   

mustapha napisał/a:
Bartek napisał/a:

Ja tez uwazam, ze to dobra decyzja. Nie raz wjeżdżalem na prawoskręt, rzut oka na rondo - pusto.
Chce wlaczyć się z prawoskrętu w Żorską, a nagle obok siebie mam goscia, ktory do ronda dojezdzal za mną. Bo smignąl przez rondo.
A bezpośrednio za nim nastepny, ktory mnie oczywiscie nie wpuści, bo nie po to jechal rondem, zeby wpuscić leszcza z prawoskrętu.
Zaraz za nimi pojawia sie auto na pustym dotychczas rondzie , je tez musze wpuscić. No i jestem trzy place po zadku ;)

To teraz będziesz co najmniej 15 min do zadku bo jest 100 metrowy korek przed rondem, który na pewno wspaniale wpływa na jakość powietrza w naszym mieście :lol: :lol:
Typowo POwska polityka. W dupie mam zdanie ludzi i tak zrobię po swojemu :D
Ostatnio zmieniony przez pacman Pią 05 Lip, 2019 06:34, w całości zmieniany 1 raz  

ADAM_J 
Mistrz Świata

Wysłany: Pią 05 Lip, 2019 14:02   

pacman napisał/a:
tóry na pewno wspaniale wpływa na jakość powietrza w naszym mieście
tak! bo ludzie będą jeździć na rowerach!

; )

alvares 
Senior

Wysłany: Pon 08 Lip, 2019 21:47   

Linia średniego napięcia nad działką - temat poważny.

Jest w Rybniku działka, nad którą jest poprowadzona linia ŚN. Biegnie tak nieszczęśliwie, że właściwie przecina działkę 700 mkw na pół.

Moim celem jest zmuszenie ZE do przebudowy linii (np. puszczenie kabli w ziemi), wypłacenie odszkodowania. Generalnie rozważam budowę domu w tym miejscu. Temat ciężki i niejednoznaczny. Linia jest już postawiona na pewno 30 lat temu.

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tej sprawie albo może polecić jakiegoś prawnika?

ADAM_J 
Mistrz Świata

Wysłany: Sob 10 Sie, 2019 10:04   

wczoraj pisałem posta ale go skasowałem bo uznałem, że chuj z tym
ale i tak nie strzymia xD napiszę

oglądam se tur de coś tam - mistrzostwa erłopy w holandyji jado
no i wiadomo, holandia kraj zielskiem, chodakami, młynami i rowerem słynący

tam ścieżki rowerowe są wzdłuż jezdni
takie czerwone, przedzielone "białym pasem" od szarego asfaltu
u nas buduje się łącząc je z chodnikiem
takie moje spostrzeżenia bo czasem jeżdżę rowerem rekreacyjnie, turystycznie

ścieżka rowerowa łączona z chodnikiem
+ coś jest, jest postęp
+ dzieli nas krawężnik od jezdni więc o potrącenie trudniej
i to tyle z plusów
a minusy
- o potrącenie jest łatwo bo... ludzie wyjeżdżający z posesji mało kiedy patrzą na ścieżkę rowerową - sam bym wysuł zęby na ścieżce pomiędzy kotwicą a stodołami
- ciągłe "góra, dół" bo podjazdy do domów są z obniżonego krawężnika więc asfalt jest wycieniowany
- piesi, którzy często mylą ścieżkę z chodnikiem i można potrącić, btw kiedyś dostałem z ręki od laski bo szła z koleżanką i bogato gestykulowała :lol: i mnie ciulła w rękę :lol:

a ścieżka łączona z asfaltem
+ odśnieżona nawet i w zimie
+ rower oddzielony od pieszych - wiadomo nawet jak jadę wolno na rowerze ~20km/h wjechanie w dorosłego piszego skończy się boleśnie dla obojga!
- łatwiej o potrącenie

nie wiem :/
mi jakoś wydaje się, że bardziej bezpieczne jest połączenie ścieżki z asfaltem niż chodnikiem ze względu na pieszych :/
piszę o tym bo wczoraj jechałem żorską co tam już otwarli od ronda koło mc'd do harleja :/
i ładne fale - Podsiadło by już nie zakoncerował

Bartek 
II ligowiec

Wysłany: Sob 10 Sie, 2019 10:20   

są z kolei osoby, starsze, które boja się jeździć po jezdni z wydzielonym pasem. Tak jak na Wodzisławskiej, nieraz widzę, że ktoś jedzie po chodniku rowerem.

Wszystko też zależy od miejsca i już istniejącej infrastruktury. Jeśli kiedyś przy generalnej przebudowie drogi nie myślało się o powierzchni dla rowerzystów, to potem trudniej taką DDR wkomponować.

Widzisz, w centrum zrobili kontrapasy itd wydzielając z jezdni. I larmo było ogromne, mało kto tam jeździ. Znacznie częściej są używane ścieżki na Raciborskiej czy Kotucza.

ADAM_J 
Mistrz Świata

Wysłany: Sob 10 Sie, 2019 10:23   

Bartek napisał/a:
z kolei osoby, starsze, które boja się jeździć po jezdni z wydzielonym pasem
no tak, punkt widzenia/punkt siedzenia - ja tam piszę to co ja myślę
jakby nie ta "ułańska fantazja" polskich kierowców, wyższa kultura jazdy to nikt by się nie bał po takich pasach śmigać

ADAM_J 
Mistrz Świata

Wysłany: Sob 10 Sie, 2019 22:37   

Bartek napisał/a:
są z kolei osoby, starsze, które boja się jeździć po jezdni z wydzielonym pasem.
a z 2 strony dam kontrę!
a Madki z Bombelkiem to na chodniku nie boi się potrącić :/

Odpowiedz do tematu