Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nasz Rybnik
Autor Wiadomość
mustapha 
Mistrz Polski

Wysłany: Pon 03 Lut, 2020 16:32   

Wprowadzić ustawę, a wprowadzić dobrą ustawę to dwie ròżne sprawy.
Czytałeś załączone linki ?

Dlaczego moi rodzice otrzymali korzystniejsze warunki dopłat do termomodernizacji PRZED wprowadzeniem ustawy,, niż gdyby decydowali się na nią teraz ?
Oczywiście szkoda, że PO zaczęła walczyć ze smogiem wcześniej. Ale wtedy zaczynały się za to brać samorządy i PO przynajmnjej nie przeszkadzala.

Goraw 
II ligowiec
goraw

Wysłany: Pon 03 Lut, 2020 18:26   

Rzeczywiście, tyle ludzi skorzystało za super czasów PO że teraz mamy powietrze miodzio :lol:

mustapha 
Mistrz Polski

Wysłany: Pon 03 Lut, 2020 21:58   

A dlaczego Ty wtedy nie skorzystales ?
Czy czasem nie dlatego, że kiedy jakiś czas temu kiedy miała miejsce,rozmowa o smogu, to byłeś jednym z tych, co twierdzili, że to sztucznie rozdmuchany problem ?
A jeśli nawet nie Ty, to jeszcze , 3-8 lat temu wiele osób było takiego samego zdania (fakt, że nie działal wówczas nochal.pl ani airly.com).
Że przecież zimą powietrze zawsze było ciężkie.

"Dziadek palił, ojciec palił, ja palę, syn będzie palił..."

znam ludzi, którzy sobie plują sobie w twarz, że wówczas (a nawet 3 lata temu) nie skorzystali, bo jak teraz policzyli zyski z dotacji.... co nima co się mazać... :-|
Ostatnio zmieniony przez mustapha Pon 03 Lut, 2020 22:07, w całości zmieniany 1 raz  

Piksiński 
Grand Prix Rider

Wysłany: Pon 03 Lut, 2020 23:20   

mustapha, PKB było wtedy mniejsze :) Może wtedy ich nie było stać a teraz MAJĄ ?? Ale oni teraz mają bo inni rozdawają :P a tamci nie rozdawali :) I w gruncie rzeczy ci co rozdawają teraz będą winni za pare lat temu że smog nadal jest a oni rozdawali :D

Smog jest od 30 lat jak nie i więcej ... zanim te 30 lat rozliczysz, i dojdziesz do teraźniejszości to z przykrością informuje - raczej nas już nie będzie :)

mustapha 
Mistrz Polski

Wysłany: Pon 03 Lut, 2020 23:30   

Piksiński napisał/a:
mustapha, PKB było wtedy mniejsze :) Może wtedy ich nie było stać a teraz MAJĄ ??

Mają, ale dysponują te środki co najmniej nieudolnie...

Zresztą program Mój Prąd też pochwaliłem za szybko.
Działał dobrze trzy miesiące, a od Nowego Roku zgon...

Żadnej informacji o rozpatrzonych wnioskach, że o przelewie nie wspomnę :)
Znowu jakieś blondwłose niunie dostały pracę na dyrektorskich stolikach ?

Mam znajomą z Krakowa - mówi, źe powietrze jest wyrażenie lepsze, niż rok, dwa lata temu.
Czyli można.
Ostatnio zmieniony przez mustapha Pon 03 Lut, 2020 23:32, w całości zmieniany 1 raz  

Piksiński 
Grand Prix Rider

Wysłany: Pon 03 Lut, 2020 23:48   

mustapha napisał/a:
Mają, ale dysponują te środki co najmniej nieudolnie...

To reasumując są tacy co je mogą dysponować dobrze ale tego nie robią... Są możliwości, żeby to robić,ale nie robią. To wina Tu... Kaczyńskiego ?? :D

mustapha napisał/a:
Znowu jakieś blondwłose niunie dostały pracę na dyrektorskich stolikach ?

Może i stare mikrofony pamiętają :)

mustapha napisał/a:
Mam znajomą z Krakowa - mówi, że powietrze jest wyrażenie lepsze, niż rok, dwa lata temu.
Czyli można.

Ja też mam :/ I dopóki smok nie zieje można oddychać :D Nie wiem po czym Twoja znajoma to oceniła (pogodynka??) - ale słowo "wyraźne" jest nadużyciem. Znów pobłądziłeś....

ADAM_J 
Mistrz Wrzechświata
i nie tylko :D

Wysłany: Wto 04 Lut, 2020 07:01   

mustapha napisał/a:
Mam znajomą z Krakowa - mówi, źe powietrze jest wyrażenie lepsze, niż rok, dwa lata temu.
Piksiński napisał/a:
Ja też mam :/ I dopóki smok nie zieje można oddychać :D Nie wiem po czym Twoja znajoma to oceniła (pogodynka??) - ale słowo "wyraźne" jest nadużyciem.
jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie..

trzeba by porównać prawdziwe dane a nie subiektywne czyjeś odczucia

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

mustapha 
Mistrz Polski

Wysłany: Wto 04 Lut, 2020 16:44   

Piksiński napisał/a:

Ja też mam :/ I dopóki smok nie zieje można oddychać :D Nie wiem po czym Twoja znajoma to oceniła (pogodynka??) - ale słowo "wyraźne" jest nadużyciem. Znów pobłądziłeś....

Widzisz, stężenie PM określa się za pomocą miernika PM.

Gdyby zakaz wprowadzony był także na Podhalu, skąd napływa powietrze do krakowskiej kotliny, wynik byłby jeszcze lepszy. No, ale kwestia czasu
Ostatnio zmieniony przez mustapha Wto 04 Lut, 2020 16:54, w całości zmieniany 2 razy  

Robal 
Junior

Wysłany: Wto 04 Lut, 2020 18:19   

Piksiński napisał/a:

mustapha napisał/a:

Mam znajomą z Krakowa - mówi, że powietrze jest wyrażenie lepsze, niż rok, dwa lata temu.
Czyli można.

Ja też mam I dopóki smok nie zieje można oddychać Nie wiem po czym Twoja znajoma to oceniła (pogodynka??) - ale słowo "wyraźne" jest nadużyciem. Znów pobłądziłeś....

Statystyk nie mam, ale w porównaniu do tego, co było rok, dwa czy trzy lata temu, to różnica jest dość wyraźna. Pewnie, zdarzają się wciąż gorsze dni, ale jest lepiej. Chociaż miejsca do poprawy jest jeszcze trochę. Inna sprawa, że jak już wyjedziesz do okolicznych gmin, to sprawa zazwyczaj wygląda gorzej.

mustapha napisał/a:
Gdyby zakaz wprowadzony był także na Podhalu, skąd napływa powietrze do krakowskiej kotliny, wynik byłby jeszcze lepszy. No, ale kwestia czasu

Kwestią czasu jest nawet to, żeby poprawiła się sytuacja w samej Małopolsce. Bo z tego co kojarzę, to z tą wymianą pieców zbyt kolorowo nie jest. O ile w samym Krakowie poszło w miarę, to w reszcie województwa jest kiepsko.

ADAM_J 
Mistrz Wrzechświata
i nie tylko :D

Wysłany: Wto 04 Lut, 2020 19:18   

a jakieś porównanie do temperatur ;) takie odniesienie ;)

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

Goraw 
II ligowiec
goraw

Wysłany: Wto 04 Lut, 2020 19:23   

Robal, to który rząd wam te powietrze poprawił? :-o

Robal 
Junior

Wysłany: Wto 04 Lut, 2020 19:54   

ADAM_J napisał/a:
a jakieś porównanie do temperatur ;) takie odniesienie ;)

Pewnie, że temperatury też mają na to wpływ, przecież nikt nie twierdzi inaczej. Wpływ na zanieczyszczenie powietrza ma wiele czynników. Nie zmienia to faktu, że w Krakowie są zmiany na lepsze.

Goraw napisał/a:

A niech i poprawi rząd cholernej Partii Przyjaciół Piwa, co to ma do rzeczy? Walka z zanieczyszczeniem powietrza nie powinna być w zasadzie nawet kwestią polityczną, to jest kwestia zdrowego rozsądku. Mam gdzieś czy zmiany wprowadzi PO, PiS czy ktokolwiek inny, dla mnie liczy się to, że powietrze, którym oddycham mnie nie dusi.

mustapha 
Mistrz Polski

Wysłany: Wto 04 Lut, 2020 21:37   

Goraw napisał/a:

Wyjaśnij, co ma rząd do tego ?
Przecież zakaz spalania paliw staĺych, to była decyzja krakowskiego samorządu.
A uchwała została przyjęta w roku 2013
https://krakowskialarmsmogowy.pl/aktualnosci/szczegoly/id/45
Następnie została zaskarżenia do NSA (m.im przez producentów kotłów i kominków), uchylona, uchwalona raz jeszcze w 2016, znów zaskarżenia, a po oddaleniu skargi przyjęta i wdrożona w życie
Myślisz, że nasz "postępowy" rząd, tak hołubiący węgiel zrobiłby coś, co niosłoby że sobą zakaz jego stosowania ?
Weź chłopie zrzuć te PISowe okulary, bo się deczko ośmieszasz ...

Jakby Kuczera podpisał zakaz paleniam węglem i drewnem w Rybniku, to też byłaby to zasługa PiS ??

Robal napisał/a:

Statystyk nie mam, ale w porównaniu do tego, co było rok, dwa czy trzy lata temu, to różnica jest dość wyraźna. Pewnie, zdarzają się wciąż gorsze dni, ale jest lepiej. Chociaż miejsca do poprawy jest jeszcze trochę. Inna sprawa, że jak już wyjedziesz do okolicznych gmin, to sprawa zazwyczaj wygląda gorzej.

A już zaczynałem się zastanawiać, czy może faktycznie "znowu pobłądziłem" :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony przez mustapha Wto 04 Lut, 2020 23:11, w całości zmieniany 8 razy  

Piksiński 
Grand Prix Rider

Wysłany: Wto 04 Lut, 2020 23:33   

mustapha napisał/a:
Jakby Kuczera podpisał zakaz paleniam węglem i drewnem w Rybniku, to też byłaby to zasługa PiS ??

To by na bank przegrał kolejne wybory....

W dupie będzie miał jakoś powietrza a popatrzy na swoją wypłate :) Ot tak się tą jakością powietrza przejmie...

mustapha napisał/a:
Myślisz, że nasz "postępowy" rząd, tak hołubiący węgiel zrobiłby coś, co niosłoby że sobą zakaz jego stosowania ?

A jaki by się odważył ?? :lol: Tak z ciekawości :D ... A jeśli jakiś by się odważył to gdzie zatrudniłby zwolnionych górników ?? :D

mustapha napisał/a:

A już zaczynałem się zastanawiać, czy może faktycznie "znowu pobłądziłem"

Tobie to nie grozi :) Bo istenieje tylko Twoja słuszna racja :D Niestety pod każdym możliwym względem :)

mustapha 
Mistrz Polski

Wysłany: Wto 04 Lut, 2020 23:53   

Piksiński napisał/a:

To by na bank przegrał kolejne wybory....

Nie zajarzyłeś. Nie chodzi o to, czy wygrałby wybory, czy nie, tylko, czy ta decyzja byłaby decyzją rządu.

Cytat:

A jaki by się odważył ?? :lol: Tak z ciekawości :D ... A jeśli jakiś by się odważył to gdzie zatrudniłby zwolnionych górników ?? :D

A Thatcher gdzie zatrudniła ?
Poza tym - pewnie nie zdajesz sobie sprawy, ale na ogrzewanie domów zużywane jest ok 17% wydobywanego aktualnie węgla (12.5mln ton). Mniej więcej tyle (a nawet o kilka mln ton więcej -19.3mln ton) węgla Polska importuje.
A to oznacza, że rezygnując z większości importowanego węgla (poza antracytem) bilans w sytuacji całkowitego odejścia od indywidualnego ogrzewania domów węglem nie spowoduje jakiegoś wielkiego wstrząsu w górnictwie.
Poza tym - są takie dwie fajne, polskie firmy, BrukBet i Selfa. Ich wyroby wytwarzają energię. Dlaczego takich firm nie może być w Polsce więcej ?

I Piksiński...jak czytam Twoje posty to mały apel - może więcej treści, a mniej emotikonów ?
Ostatnio zmieniony przez mustapha Wto 04 Lut, 2020 23:56, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu