Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nasz Rybnik
Autor Wiadomość
ADAM_J 
Mistrz Wrzechświata
i nie tylko :D

Wysłany: Śro 05 Lut, 2020 07:09   

mustapha napisał/a:
A Thatcher gdzie zatrudniła ?
ale wiesz które to były lata?
wiesz, że kiedyś było inaczej :lol: i stawianie czegoś było mniej kosztowne - prawda?
mustapha napisał/a:
A już zaczynałem się zastanawiać, czy może faktycznie "znowu pobłądziłem" :lol: :lol:
ja uważam, że poniekąd tak

ja uważam, że największy wpływ na zanieczyszczenie powietrza mają dodatnie temperatury
drugą sprawą jest zakaz palenia flotem, flotokoncentratem oraz mułem - akcje typu "jo to wciepia łopatka wungla i mokrym mułem prziciepia i bydzie czimać do 5 rana, rano yno przekopia i zaś dociepia"
trzecią edukacja odnośnie palenia tj chodzi mi o metody palenia bez dymu, śmieci trują itp
czwarta, to roczniki, które wszystko przepuszczały przez piec są już coraz to bliżej chryzantem i doboru tapicerki do ostatniego mebelka

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

mustapha 
Mistrz Polski

Wysłany: Śro 05 Lut, 2020 13:40   

Uważasz, źe jak jest -10, to kocioł emituje mniej PM10, niź kiedy ogrzewa przy +5 ?
Dziwne, bo ilość PM jest wprost proporcjonalna do ilości spalonego węgla...
A tego przy mrozach idzie więcej.

Oczywiście - przewymiarowanie kotła nie wpływa korzystnie na jego pracę (temp spalin), ale
Flotem i mułem przecież już palić nie moźna, nie ma go już dwa lata w sprzedaży - on zeszłego roku wszyscy w okolicy zamawiają węgiel.

Co do Thatcher - co za różnica kiedy - ten krok w końcu trzeba będzie robić.
Przy czym ona zrobiła to w rekordowo krótkim czasie, w naszych realiach chodzi raczej o stopniowe odchodzenie od ogrzewania domów węglem.
Ostatnio zmieniony przez mustapha Śro 05 Lut, 2020 14:49, w całości zmieniany 2 razy  

Piksiński 
Grand Prix Rider

Wysłany: Śro 05 Lut, 2020 22:13   

mustapha napisał/a:
I Piksiński...jak czytam Twoje posty to mały apel - może więcej treści, a mniej emotikonów ?

Dzięki dostosuję się oczywiście....

Kilka lat (kilkadziesiąt) była akcja wymiany kotłów dofinansowana z UM. Skorzystali na tym moi rodzice i pewnie nie tylko oni. Smog wtedy był bo był i jest od kilkudziesięciu lat. Pewnie doskonale wiesz, że te kotły które teraz mają po 10 - 20 lat zrobią swoje jeszcze przez kilka następnych...

I ja nie zmieniłbym sprawnego i robiącego swoje na nowy skoro działa - bo ktoś ma "pomysł".

Kontrole ze SŻ (straż miejska) pokazały, że tylko sporadyczne przypadki palą nie tak jak trzeba. Reszta to zgłoszenia ludzi z bloków którzy nigdy w życiu nie rozpalili w piecu w domu prywatnym. I każdy dymek to dla nich smog itd itp.

Mam kilkudziesięciu znajomych którzy kontrolę mieli, mają, i mieć będą :) Zgłoszenie SM musi przyjąć i sprawdzić....

I Wszystko się zgadza...Palą tak jak trzeba, a to że ludzie z bloku nie mają pojęcia "jak i co" to inna inkszość...

Za czasów PO smog był, więc po jakiego wała ktoś dofinansował tak sławne TERAZ kopciuchy ?? :roll:

Teraz jak po interwencjach SŻ które w większości pokazały, że ludzi palą tak jak trzeba okazuje się, że to są KOPCIUCHY :roll:

Co się okaże za rok ?? Bo to, że ludzie mają wkurwa już wiem... To że ludzie nie mają ochoty po kilku latach zmieniać coś co funkcjonuje też wiem.

I to, że Smog jest tematem który ma przyćmić inne sprawy też wiem.

mustapha 
Mistrz Polski

Wysłany: Czw 06 Lut, 2020 09:00   

Jakie sprawy ma przykryć smog?

Cytat:
:-o Kontrole ze SŻ (straż miejska) pokazały, że tylko sporadyczne przypadki palą nie tak jak trzeba. Reszta to zgłoszenia ludzi z bloków którzy nigdy w życiu nie rozpalili w piecu w domu prywatnym. I każdy dymek to dla nich smog itd itp.

Mam kilkudziesięciu znajomych którzy kontrolę mieli, mają, i mieć będą :) Zgłoszenie SM musi przyjąć i sprawdzić....

I Wszystko się zgadza...Palą tak jak trzeba, a to że ludzie z bloku nie mają pojęcia "jak i co" to inna inkszość...

Za czasów PO smog był, więc po jakiego wała ktoś dofinansował tak sławne TERAZ kopciuchy ?? :roll:

Teraz jak po interwencjach SŻ które w większości pokazały, że ludzi palą tak jak trzeba okazuje się, że to są KOPCIUCHY :roll:

Dokładnie tak.
Bo wymiana kotła spalającego węgiel, na inny kocioł spadający węgiel jest bezsensownym wyrzucenie pieniędzy. Szczególnie, jeśli ten drugi kocioł ma ruszt awaryjny. Dlatego zacząć należy od termomodernizacji i stopniowego ( w skali 6-8 lat) odejścia od indywidualnego spalania węgla w ogrzewnictwie. Coraz więcej gmin przyjmuje ustawy antysmogowe, zakładające odejście od węgla.
3/4 ludzi nie wie, jak palić. Kiedyś polewali miał wodà, żeby "dłużej trzymał"...
Teraz temat spalania od góry jest dla nich obcy - albo odrzucają to, ze względu na większą pracochłonność.

Kolejny temat to jakość węgla która jest coroczną loterią . Bo jest niekontrolowana.
Ostatnio zmieniony przez mustapha Czw 06 Lut, 2020 09:02, w całości zmieniany 2 razy  

Poncz 
Junior
p4cz3k

Wysłany: Czw 06 Lut, 2020 16:25   

W temacie odwiecznej wojny antysmogowej.

Nadszedł rok 2020 i mam do Was kilka pytań, chciałem się udać do punktu konsultacyjnego "czyste powietrze" pocalowalem klamkę. Zamknięty do odwołania.

Chce w tym roku wykonać termomodernizacja domu - i możliwe jak $$ pozwolą wymianę pieca.

Jeśli ktoś korzystał z programu - może mi w praktyce podpowiedzieć co i jak ? Przeczytałem materiały dostępne w Internecie - ale może ktoś z autopsji podpowie co i jak.

W kwestii termomodernizacji - muszę też "okopac dom i ocieplić/uszczelnic" fundamenty oraz ocieplic dach - nie mam poddasza - dach jest bezposrednio nad "przestrzenia zyciowa" czy to też mogę wrzucić w termomodernizacje? Może ja źle ba to patrzę albo zbytnio upraszczam - ale wydaje mi się że :

1.) Składam wniosek
2.) Czekam na odpowiedź
3.) Umawiamy się z firmą
4.) Firma wystawia fakture
5.) Dostaje zwrot - ktory mi "zaproponowali w pkt 2.

Zastanawiam się czy za jednym wnioskiem - moglbym ogarnac rowniez piec - chce zainstalowac piec na pelet - ale bedzie to zwiazane z czesciowa wymiana grzejnikow + rurek, to rowniez jest przedmiotem mozliwej dotacji ?

Czy można to ogarnąć na 1 wniosku ? I np rozliczyć częściowo dotacje po zamknięciu etapów- czy po zakończonej całej inwestycji ? Czy też termomodernizacja oddzielnie - piec oddzielnie ?

Ogolnie jak ktos ma jakies sugestie to nie krepujcie sie

mustapha 
Mistrz Polski

Wysłany: Czw 06 Lut, 2020 17:39   

Tak to mnie wiecej funkcjonowało za czasów, kiedy dofinansowania przyznawał UM.
Teraz trzeba gdzieś po drodze zrobić audyt energetyczny, dostarczyć kupę papierków i czekać na odpowiedż.

Swoją drogą to:
Cytat:
... chciałem się udać do punktu konsultacyjnego "czyste powietrze" pocalowalem klamkę. Zamknięty do odwołania.
pokazuje, jak ma się ten program...

z 
II ligowiec

Wysłany: Czw 06 Lut, 2020 19:35   

1) Nie ma punktu w Rybniku. Został przeniesiony do Katowic. Ostatnio coś czytalem, że miasto ogłosiło przetarg na prowadzenie nowego punktu.
2) Wtedy gdy jeszcze działał i tak nie można było wejść z ulicy. Należało umówić się na wizytę/ zarezerwować termin online.
3) Obowiązuje kryterium dochodowe. Widełki są podane na internecid ale wg mnie poświęcony czas i papierologia nie są warte tej ich dotacji

Poncz 
Junior
p4cz3k

Wysłany: Czw 06 Lut, 2020 22:03   

Z widelkami się zapoznałem, ale intryguje mnie kogo przychody są istotne - czy właściciela nieruchomości - czy wszystkich zameldowanych - czy też jest to wyliczane jeszcze inaczej.

Najwyżej będę miał wycieczkę do Katowic. Już w grudniu chciałem się w Rybniku umówić- ale nie było terminów- później właśnie pocalowalem klamkę bo punkt zamknięty

Poncz 
Junior
p4cz3k

Wysłany: Śro 12 Lut, 2020 09:40   

Dla zainteresowanych - zobaczymy czego się dowiem

https://www.rybnik.com.pl...3266-43602.html

Goraw 
II ligowiec
goraw

Wysłany: Pią 14 Lut, 2020 13:09   

Jest to prawda że od tego roku będzie mieć znaczenie jakie i ile pojemników ze śmieciami wystawiam do wywozu ? Dotychczas liczono tylko ilość mieszkańców.

mustapha 
Mistrz Polski

Wysłany: Pią 14 Lut, 2020 13:16   

To by mnie nie zdziwiło - znam dwie osoby które wymeldowały połowę osób z domu, żeby płacić mniej...

Bart 
II ligowiec
Wysłannik Galaktyki Światła

Wysłany: Pią 14 Lut, 2020 19:19   

Oprócz podniesionej opłaty to nic się nie zmieniło.

Bartek 
I ligowiec

Wysłany: Sob 15 Lut, 2020 19:00   

Ale w liście z opłatami i numerem konta jaki przyszedł na początku roku jest właśnie jakaś tabelka z rodzajem kontenerów i miejscem na wpisanie ilości. Miejsca są wykreskowane, żadnych tam wartości nie ma, ale sam się trochę zdziwiłem po kiego grzyba to i czy czegoś nie kombinują znowu.

Fabregas 
I ligowiec

Wysłany: Pon 24 Lut, 2020 15:17   

Powiedzcie mi bo nie czaje, jak można robić kilometr drogi ul Rudzkiej 8 miesięcy?? :roll:
Kto robił ten przetarg kuźwa, nie bylo innych chińczyków którzy to zrobią szybciej?
Teraz korki na Rudzkiej są od Sanpolu aż do skrzyżowania, przecież to jest nienormalne!

Bart 
II ligowiec
Wysłannik Galaktyki Światła

Wysłany: Wto 25 Lut, 2020 15:36   

Ciekawostka: dawny klub Medium został zrównany z ziemio. :'(

Odpowiedz do tematu