Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nasz Rybnik
Autor Wiadomość
ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Sob 23 Lut, 2019 12:09   

ojj :(
a znacie kogoś w regionie dobrego? do przestrojenia starego radia?

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

Bartek 
II ligowiec

Wysłany: Sob 23 Lut, 2019 12:16   

spróbuj na Hutniczej

adamb 
I ligowiec

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Nie 24 Lut, 2019 17:06   

ADAM_J napisał/a:
ktoś wie czy koleś na ul. Piasta dalej naprawia radia?

Ten koleś najlepszy był w gadaniu ;-)
Mnie naciągnął na 300zł za rzekomo wymieniony zasilacz w TV, a jak się okazało 2 miesiące później niby "nowy" zasilacz padł i nie wyglądał na nowy.
Tak więc nie dziwota, że już go nie ma.

Adam spytaj u Wilaszka na Skłodowskiej 32 422 34 12
lub w Zebrzydowicach Inter Servis 32 424 40 74

mustapha 
Ekstraligowiec

Wysłany: Pon 04 Mar, 2019 16:37   

Wstąpiłem do Punktu Konsultacyjnego programu "Czyste Powietrze"
Rybnik, jako jedno z nielicznych miast otworzył taki punkt.

Zapytalem co moge mieć z tego programu w przypadku chęci montażu instalacji fotowoltaicznej.
Kredyt preferencyjny.
Coż, dobre i to, choc rok temu miasto pokrywalo do 40% kosztów

Przy okazji zapytałem o to, w jakim tempie spływaja wnioski o dofinansowanie termomodernizacji.
Jest źle, by nie powiedzieć tragicznie. Wymagania wzgledem papierkologii, dochodu na glowę są tak duże, ze przez kilka miesiecy uzbieralo sie moze 5% chetnych, porownujac do tego, do czasow, kiedy dofinansowania fundowane przez miasto rozchodzily sie w trakcie dnia, lub kilku dni.
Program - wydmuszka, wprowadzony tylko "na alibi" dla rządzacych.
Konsultant w punkcie stwierdzil, ze takiego tempa termomodernizacji, jakie było przez ostatnie 2-3 lata nie ma szans osiągnąć

Przez weekend wypelnialem on-line wniosek o kredyt.
Wpisalem swoje dochody, dochody żony z ostatniego roku.
Myslelem, ze to wszystko i moge już wysyłac, ale usłużny komunikat powiadomił mnie, żebym nie zapomniał do papierowej wersji wniosku, (ktora musze wyslać do Katowić) dołaczyć zaświadczenia z US o wysokosci dochodu w roku ubieglego.
Nosz, kur**a mać, czy pod koniec drugiej dekady 21. wieku jeden państwowy urząd nie moze się skomunikować z drugim, żeby zweryfikowac i potwierdzić to, co wpisalem do wniosku ?

alvares 
Senior

Wysłany: Pon 04 Mar, 2019 18:04   

Dla mnie najwieksza bzdura jest wymog finansowania z kredytu.
Jezeli ktos oszczednie i rozsadnie gospodaruje to nie moze kupic instalacji za gotowke dostajac przy okazji doplate?
Ostatnio zmieniony przez alvares Pon 04 Mar, 2019 18:05, w całości zmieniany 1 raz  

mustapha 
Ekstraligowiec

Wysłany: Pon 04 Mar, 2019 19:11   

W ubiegłych latach przynajmniej dwa, trzy domy w bezpośredniej okolicy przechodziły termomodernizację i zmieniały źródło ciepła na gaz. Wydawało się, że w tym tempie za kilka, kilkanascie lat uda się ograniczyć zimową degradację powietrza.
Płonne nadzieje, jak widać...

igła 
Grand Prix Rider

Wysłany: Pon 04 Mar, 2019 20:16   

Aktualnie jestem na etapie montażu fotowoltaiki.

@Alvares

Instalacja paneli nie jest w żadnym stopniu dofinansowywana, nie dostaniesz ani grosza dotacji, tylko właśnie co najwyzej preferencyjny kredyt. No i możesz skorzystać w następnych latach z odliczenia od podatku ale kwoty jeszcze musze poczytać

Dlatego olałem szumny program Czyste Powietrze, znalazłem wykonawce i podpisałem umowe.

Dodatkowo jakby nawet potrzebował kredyt to przy wpłacie wlasnej 30%, firma gdzie robie instalacje reszte kredytuje na 40x0%. Ale już to olałem.

Firmę mogę polecic z czystym sumieniem, z Bielska. Dużo o panelach my gadali, w sumie sam wybrałem panele LG

PozdROWienia
Igła

mustapha 
Ekstraligowiec

Wysłany: Pon 04 Mar, 2019 22:06   

Sunbenefit może ?
LG neon2 ?

igła 
Grand Prix Rider

Wysłany: Pon 04 Mar, 2019 22:35   

mustapha napisał/a:
Sunbenefit może ?
LG neon2 ?

Jak najbardziej, z szefem poznaliśmy się przy zakupie jego auta przez ojca :) i tak jakoś zostało, teraz montuje mi fotowoltaike

PozdROWienia
Igła

z 
Junior

Wysłany: Pon 04 Mar, 2019 22:57   

A zmieniły się już przepisy? Kiedyś było tak że firmy energetyczne nie były zmuszone do zakupu prądu i dlatego też nie chętnie to robiły. Rząd miał to wymusić przez ustawę, ale nie wiem jak się skończyło

igła 
Grand Prix Rider

Wysłany: Pon 04 Mar, 2019 23:18   

Nadal nic od ciebie nie kupia. Max co możesz osiągnąć domowa instalacja to praktycznie wyzerowanie rachunków za prąd.

Nadmiar prądu wyprodukowanego oddajesz do sieci i masz 365 dni na wykorzystanie 80% oddanego prądu co kompensuje pobierany przez ciebie prąd kiedy produkcja jest mniejsza od konsumpcji

PozdROWienia
Igła

z 
Junior

Wysłany: Pon 04 Mar, 2019 23:29   

Ok doczytałem od lipca 2016 roku to zmienili. Teraz jest tak jak napisałes. Przedtem nie było obowiązku przyjmowania nadwyżki

mustapha 
Ekstraligowiec

Wysłany: Wto 05 Mar, 2019 08:29   

igła napisał/a:
mustapha napisał/a:
Sunbenefit może ?
LG neon2 ?

Jak najbardziej, z szefem poznaliśmy się przy zakupie jego auta przez ojca :) i tak jakoś zostało, teraz montuje mi fotowoltaike

Mozesz napisać (jeśli to nie tajemnica handlowa :) ) ile zl za ile kWp ?
Moze być na priv, oczywiście. Przemierzam się do 4-4.5kWp, chciałbym się w 20tys zmieścic

z 
Junior

Wysłany: Wto 05 Mar, 2019 13:34   

https://wysokienapiecie.pl/17500-prosumenci-poszkodowani-przez-liczniki-energii/?fbclid=IwAR1Y9FQ5DFWKNMq0a75Lru5teod6hm3LBd35kkD6txGwkWhbJK1GXX6YB7o

mustapha 
Ekstraligowiec

Wysłany: Wto 05 Mar, 2019 15:44   

Cóż, w koncu "żyjesz w kraju w ktorym wszyscy chca cie zrobić w ch..."
;-)

Trzeba tego pilnowac, bo spólki energetyczne nie lubią mikroinstalacji

Odpowiedz do tematu