Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Żużlowe wspomnienia
Autor Wiadomość
Rekinica 
Senior

Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 19:33   Żużlowe wspomnienia

Temat może się okazać bardzo ciekawy i może uda nam się poznać wiele faktów, o których mogliśmy nie wiedzieć z różnych względów. Można wrzucać zdjęcia, lecz bardzo bym prosiła, aby były w "normalnych" rozmiarach. :)
Ostatnio zmieniony przez Kuczer Śro 09 Gru, 2009 12:28, w całości zmieniany 1 raz  

Seru64 
Senior

Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 20:16   Odp: Żużlowe wspomnienia

Mój pierwszy mecz to baraże w 2001 roku. Mój ojciec nie wiedział co i jak w Rybniku na stadionie... krótko mówiąc wylądowaliśmy w sektorze V. Tata mimo tego, że urodził się w Lesznie, twierdził, że kibicował Rybnikowi :o Do dzisiaj mu nie wierzę ;D
W każdym razie w drugim wyścigu nasi wychodzą na 5:1 . Pierwszy jedzie Karger, a drugi Gunnestad, ale do akcji wkracza Baliński, wyprzedza Larsa i zabiera się za Kargera. Atakuje go, wchodząc ostro pod niego, Karger upada. Baliński wykluczony z powtórki, cały sektor V huczy o chamskiej jeździe Baliny. W tym momencie ja (ośmio czy dziewięciolatek) głośno stwierdzam, że Baliński wcale go nie dotknął, Karger symulował, a sędzia jest sprzedany :D Dopiero jak tata mi powiedział, że Baliński z Leszna jest to pokapowałem się o co chodzi. Na szczęście moja, ani taty szczęka nie ucierpiała, siedzący koło nas kibice przyjęli to ze śmiechem ;D

No i pamiętam 14 bieg, jak Baliński wypchnął wszystkich z pierwszego pola i trzech leżało :D Na szczęście nikomu nic się nie stało. Adams był nie do ugryzienia, Dryml też ale w co drugim biegu, bo miał 3,0,3,0,2*.
Ostatnio zmieniony przez Seru64 Wto 28 Lip, 2009 20:49, w całości zmieniany 1 raz  

Tom
Szkółkowicz

Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 20:46   Odp: Żużlowe wspomnienia

Wiem, że nie ma to nic wspólnego z meczami ale pamiętam taką historię.
W połowie lat 80 u szewca na Rymerze wisiała skóra Mirka Korbela (była do szycia). Nie uwierzycie jakie pielgrzymki dzieciaków tam biegały żeby sobie ją pooglądać i podotykać. To mi uświadamia jakim fenomenem był rybnicki żużel w latach 80.

Kulus 
Junior na wypożyczeniu

Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 20:58   Odp: Żużlowe wspomnienia

w 2003 roku na meczu z Tarnowem było tyle ludzi, że jak byłem na meczu, to nie było gdzie siedzieć, wiec tata załatwil miejsce przy parku maszyn przy bandach. Wjeżdżała wtedy karetka na tor i mnie lekko potracila, bo zbierałem serpentyny, każdego wtedy brali do pomocy, to był zajebisty mecz.

A jak byłem na pierwszych meczach, to mało z nich pamietam, ale jezdzil wtedy jeszcze Egon ;D

Seru64 
Senior

Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 22:02   Odp: Żużlowe wspomnienia

Tak mi się przypomniało po mojej małej ironii w fotozabawie, że mam gdzieś zdjęcie z Rafałem Dobruckim i Jarkiem Hampelem. Na jednym foto ;D Albo to Ułamek był? Już nie pamiętam. W każdym razie wygląda tak, że ja jestem w środku i wyszła piękna drabinka :D
Dobrus (189), Ja (wtedy jakieś 178), Hampel/Ułamek/jakiś inny niski żużlowiec (koło 164-167)
Jak to znajdę to tu wrzucę :)

Scott 
Junior

Wysłany: Wto 28 Lip, 2009 22:26   Odp: Żużlowe wspomnienia

Ja pamiętam i nigdy nie zapomnę Todda Wiltshira chyba tak sie to pisze :p i ten jego biały Kevlar super :D

slinotok07
Junior na wypożyczeniu

Wysłany: Śro 29 Lip, 2009 00:15   Odp: Żużlowe wspomnienia

Do Rzeszowa autobusem z PKP.
W autobusie dowodza procenty >:(
Sam jechalem a po nocce wyjazdowej pilkarskiej bylem wiec zly humor byl.Spac nie szlo.

Wylazimy z busa przed kasami to ide sobie kupic bilet na sektor gospodarzy.Na linie startu.
Reszta Rybnika do sektora.Zawody super,dwie rzeszowskie niewolnice poznane ale porazka 44-46 lub do 47 chyba.
Dwa Karlssony jechaly.
Wychodze sobie ze stadionu-patrze a tu dwoch Naszych takich malutkich 14-15 latkow wychodzi sobie ta sama GLOWNA brama i niosa wielka Czarno-Zielona flage Rybnika na wedce zawieszona...
Nie wiem skad sie tam wzieli ale dopada ich dwoch-trzech rownierz nastolatkow rzeszowskich i zabieraja czyt.kradna Nasza flage ! >:(
Ja za nimi a ze sie nie spodziewali to wyrwalem im te Nasze barwy ;D Z zaskoczenia ;D
I chodu biegiem zdup... czyt. uciekam w kierunku bramy z Naszymi i security...
Troche mnie pogonili ale z Flaga wracam na nasz sektor!
Tam ludziska patrza,pytaja ochrone co jak i tak zostalem Bohaterem bez wyboru :D
W drodze powrotnej otrzymalem (i schowalem) od chwilowych wielbicieli ok 30 browarow (10 rozdalem)wiec Ojciec byl ze mnie dumny bo mial puszek na caly tydzien ;D

ps.Wiem,zajechalo huliganka a nie wspominkami zuzlowymi ....Fotek z tego nie mam ale wspominam go milej niz wiele zdjec i poklepywan.
Ale te w trakcie tez sie pojawia...
Ostatnio zmieniony przez slinotok07 Śro 29 Lip, 2009 00:20, w całości zmieniany 1 raz  

Sharker 
Junior na wypożyczeniu

Wysłany: Śro 29 Lip, 2009 12:40   Odp: Żużlowe wspomnienia

Ja tam najmilej wspominam wyjazd do Gniezna 2 lata temu w pięcioosobowym składzie poldusiem berlin'a. Wesoła ekipa, ciekawy, trzymający do ostatniego biegu w napięciu, acz przegrany mecz (w dużej mierze dzięki Schlein'owi, który na prowadzeniu 5 : 1 "zaatakował" bandę z kasku i nie pojawił się już później na torze). Robocop na parkingu przed stadionem też był niezły. Tak ubranego i wyposażonego pana władzy jeszcze w życiu nie widziałem. Moim skromnym zdaniem miał więcej ochraniaczy niż żużlowcy :P , a do tego jakaś metrowa spluwa. Bardzo mili kibice Startu, którzy przybili piąteczki i chcieli się zamienić szalami (oczywiście nikt z nas się nie skusił). Jednym słowem bardzo pozytywne podejście w temacie kibicowania, bez jakiegoś chorego cwaniactwa i napinki. Tak powinno to wyglądać wszędzie.

Fajnie też wspominam mecz chyba z 2001 roku z Falubazem, kiedy to mecz zakończył się wynikiem z połówkami punktów. Pamiętam, że byliśmy skazywani na porażkę, a mimo to wygraliśmy (choć chyba nieznacznie). Takiego spotkania już nigdy nie przeżyłem, emocje były w każdym biegu, mijanki, kontrowersyjne sytuacje, doping na trybunach... i nawet bezpłciowy i nudny komentarz Janusza Tychy nie był w stanie pozbawić emocji, retransmisji tego spotkania :D .

ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Śro 29 Lip, 2009 14:30   Odp: Żużlowe wspomnienia

ja najmilej wspominam wyjazd do ZG za czasow Kolorza
rok z kijowym KSM i Szumina i Chroman siedzieli wsrod kibicowa ..

no i w czasie zadymy zostawilem kawalek palca na siatce ogrodzeniowej ..

tj drut z siatki ogrodzeniowej naszego sektoru wbil mi sie w palec
i wyrwal kawalek miesa ;D
jakiez bylo moje zdziwienie ;D

ale opanowalem emocje
i mieso wlozylem nazot do srodka palca
skore przylepalem ..
obwinalem higieniczna chusteczka ...
a ze mialem plecak z soba a w nim byla tasma klejaca ..
zakleilem ..

do dzis mam duza bilzna na tym palcu

tego wyjazdu nigdy nie zapomne

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

Edzioszka 
Junior

Wysłany: Śro 29 Lip, 2009 16:48   Odp: Żużlowe wspomnienia

Adam normalnie doktor Hause z Ciebie :P

tomtom 
Junior

Wysłany: Śro 29 Lip, 2009 20:59   Odp: Żużlowe wspomnienia

To było wtedy co strzelali do Pędzla ? ;D ;D ;D

ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Śro 29 Lip, 2009 21:01   Odp: Żużlowe wspomnienia

ani nie wiem ;D
wtedy go jeszcze nie znalem ;D

to bylo chyba w 01

w roku 04 jak wychodzilismy z sektora a szedlem kolo Bandiego i Gucia to ........
nam pod nogi zladowala butelka szklana z tego duuuuuuuuuzego kubusia 1,5 l ? czy litrowa ..

najlepsze ze jakbym byl 2/3 kroki dalej to ja mam na łepie ;D
czasem mi sie przyfarci ;D

bo bym dzis nie byl taki ładniusiu ;D

a z zabawnych akcji to np ...
do Łodzi w roku ? mielismy w skladzie Larsa napewno ;D
jechalem w bagazniku pick upa ;D
pick up byl 2 osobowy ;D
kierowal kuzyn, ojciec w kabinie ;D
a ja na pace ;D
poten ten sam numer do Opola odwalilismy ;D

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja
Ostatnio zmieniony przez ADAM_J Śro 29 Lip, 2009 21:08, w całości zmieniany 1 raz  

slinotok07
Junior na wypożyczeniu

Wysłany: Śro 29 Lip, 2009 21:53   Odp: Żużlowe wspomnienia

Adam ten 04 rok to w Zielonej bylo ?
Bo jak tak to stalismy obok siebie ::)

Zreszta w Zielonej zawsze wialo butelkami i kamieniami.
Pamietam jak przegralismy bodajze 50-39 (Pawliczek 22222 , Max 3u---) to koles z Rybnika metr podemna sobie stal z Dziewczyna i zebral kamieniem w glowe.Okrwawil sie strasznie...
Poza tym z Zielonej do Rybnika zawsze tylko garstka przyjezdza...Nas tam zawsze wielu !

To byl moj chyba przedostatni wyjazd autokarem.
ps.Ups zauwazylem ze moj pisany temat zaczyna wykraczac poza zuzlowe wspominki...

No to pamietam jak kiedys ROW wygral z Unia Leszno u siebie 46--44 a nie mial prawa wygrac.
Defekt Pawlickiego w 14 biegu na prowadzeniu....
Wczesniej pare lat Jankowski i Kasprzak nam lali w Rybniku do 35-34...
Moj Najlepszy zuzel.Wujek po 15 biegu wyrzucil buty w trybuny... ;D
Program po tych zawodach poprawialem dlugopisem przez cala zime... ;D
Ostatnio zmieniony przez slinotok07 Śro 29 Lip, 2009 22:12, w całości zmieniany 1 raz  

Alojz 
Szkółkowicz

Wysłany: Nie 31 Paź, 2010 08:47   

Jak wspominac to najlepiej te dobre czasy dla Rybnika :-D

http://www.youtube.com/watch?v=N6JrFzp5vJM
Ostatnio zmieniony przez Alojz Nie 31 Paź, 2010 08:48, w całości zmieniany 1 raz  

adamb 
I ligowiec

Wysłany: Nie 31 Paź, 2010 10:41   

... Nawet Briggs i Mauger nie pomoże gdy Wyglenda i Szczakiel są na torze smile77

Odpowiedz do tematu