Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Motoryzacja
Autor Wiadomość
Darecki79 
Junior

Wysłany: Pią 31 Sie, 2018 11:30   

Mam od kwietnia Quadraxery 2 zalozone w Clio III 1.5. Nietypowo nowe wielosezonowe kupione na lato ale poprzednie komplety nie mialy juz sensu. Jazda no coz, zimy jeszcze nie widziały. Z wiosny chodziły fajnie, w upał miakem wrazenie lepkości ale zużycia nie widać. Przy 90-100 km/h zaczynaja lekko piszczeć ale mi to nie przeszkadza. Co będzie zimą zobaczymy.. O ile bedzie zima. Za komplet zapłacilem jakos 900 zl. Liczac 2 razy wymiane po 50 zl rocznie po 2 latach mam jedna splaconą a nie musze stać jak ciul w kolejkach. Wiadomo,licze sie z tym że to nie zimówka za 300 zł i mam zamiar byc tego świadomy zimą i pewnego progu zdrowego rozsądku nie przekraczac w odstępach i szybkosci.
Pozdro

P.S. zresztą i tak jeżdżone jest praktycznie cały czas koło kominów. Aha i na deszczu trzyma dobrze.
Ostatnio zmieniony przez Darecki79 Pią 31 Sie, 2018 11:33, w całości zmieniany 1 raz  

mustapha 
Ekstraligowiec

Wysłany: Pią 31 Sie, 2018 12:18   

No właśnie bardziej deszcz mnie interesuje i ścieralność latem.
Opinie sa dobre, wiec klebery w drodze

adamb 
I ligowiec

Wysłany: Pią 31 Sie, 2018 14:47   

Miałem Klebery Dynaxer (letnie) i niestety nic dobrego o nich nie powiem... były stosunkowo głośne, na mokrym źle się auto prowadziło no i najważniejsze szybko znikały ;-) podobnie jak Dunlopy SP30, z tym że to była jedyna wada Dunlopów.

Od pewnego czasu nie patrzę specjalnie po markach tzw. premium, bo uważam że 2/3 lata (u mnie 2) to wystarczająco na opony i później trzeba je wymienić...
Do niedawna kupowałem Hankook (dobre), ale gdy VW zaczął je montować na pierwszy montaż to cena poszła do góry.
Teraz zwróciłem się do innego "koreańczyka", a mianowicie Nexen.
Mam w dwóch autach Nexen N'blue HD plus i nie mogę narzekać, mają dobrą etykietę energet. 2x B (deszcz/spalanie) i przyzwoity poziom dB (69).

Swojemu teściowi do Mondka zamówiłem Nexen 4 season i sobie chwali, a jeździ mniej więcej ile Twoja żona + od czasu do czasu kawałek trasy.

ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Pią 31 Sie, 2018 14:56   

Nexeny swego czasu mocno inwestowały w reklamę, widać ich było w tej tej ekstralidze xD UK w piłce nożnej

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

alvares 
Senior

Wysłany: Sob 01 Wrz, 2018 13:31   

Ja mam Focusa 1.0 Ecoboost 125km.
Auto mialo oryginalne zamontowane opony wielosezonowe GoodYear 4season.
Minelo prawie 6 lat i na liczniku 50k km.
Przednie opony mocniej zuzyte i obie zaliczyly krawezniki dlatego zdecydowalem sie kupic nowe na przednia os a za jakis czas kupie kolejne dwie opony.
Nie jezdze bardzo duzo, gora 7-8k km na rok wiec uznalem, ze nie ma sensu kupowac dwoch kompletow i robic zmiany dwa razy do roku.
Guma z czasem traci swoje wlasciwosci (na fachowych stronach podaje sie okres 5 lat jako remomendowany okres uzycia).

Dlatego zdecydowalem sie kupic GoodYear 4seasons gen2 (nowa generacja opon z pierewszego montazu).
Na mokrej nawierzchni trzymaja bardzo dobrze.
Polecam ten zakup, szczegolnie do drugiego, mniej eksploatowanego auta w rodzinie.
Pamietaj aby je wywazy po zimie i moze tez pojechac na geometrie jak zauwazysz nierowne scieranie. Ja tak mialem w swoim i sie okazalo, ze byl klopot z odkreceniem pewnych elementow bo 6 lat tam nic nie bylo robione. Do tego mamy dziurawe drogi i cos moze zgubic geometrie.

Darecki79 
Junior

Wysłany: Czw 06 Wrz, 2018 20:57   

:shock: :-| Kochani pomóżcie,
Rozładował mi się w Clio III akumulator. Umarł znaczy się. Wymieniłem na nowy i... Radio fabryczne potrzebuje kodu żeby zagrac :-(
Auto kupione u Mirka parę lat temu, kto by się jakimiś kodami przejmował..
Jak to mam ogarnąć? U kogo i ile takie coś kosztuje żeby mi ktoś zapodał tym kodem?

karMANN 
Junior na wypożyczeniu

Wysłany: Czw 06 Wrz, 2018 21:57   

Wystarczy trochę poszperać w necie, żeby znaleźć ten kod. A sama procedura wprowadzania tego kodu jest raczej prosta.

Tu np. ludzie podają takie kody - https://forum-mechanika.pl/threads/poprosz%C4%99-o-kod-do-radia-clio-iii.687/

Piksiński 
Ekstraligowiec

Wysłany: Czw 06 Wrz, 2018 21:57   

W papierach powinien ten kod być. Jak nie to w ASO - KIEDYS 50 zł teraz nie wiem...

Darecki79 
Junior

Wysłany: Czw 27 Wrz, 2018 21:59   

Czy koszt wymiany rozrządu w Clio 1.5 dCi 2009 w kwocie ok. 850 to rozsądna i warta rozważenia sprawa?

Tomaszz 
Junior na wypożyczeniu

Wysłany: Pią 28 Wrz, 2018 07:33   

Jak dla mnie to trochę dużo, pytanie co będzie wymieniane. Czy tylko rozrząd, czy też pompa wody i paski wielorowkowe i rolkami.Koszt samego rozrządu to ok 400 zł. z pompą wody.

Fabregas 
Senior

Wysłany: Pią 28 Wrz, 2018 07:47   

Kompletny rozrząd do tego samochodu to 330zł z SKFu więc nawet jakby dołożyć pasek micro za jakies 30zł to i tak cena 850zł jest z kosmosu bo nie wierze zeby wymiana byla prawie 5 stów.

Darecki79 
Junior

Wysłany: Pią 28 Wrz, 2018 15:22   

Z pompą wody , jakiś zestaw Conti o ile się nie mylę.

Po poczytaniu neta nie wydaje mi się, że to dużo, nikt już za darmo nie robi.

Ile taniej by to ktoś zrobił, 50 zł?

Fabregas 
Senior

Wysłany: Sob 29 Wrz, 2018 07:52   

350zł to normalna cena wymiany tego rozrządu.

No chyba,że robisz to w jakims autoryzowanym serwisie.
Ostatnio zmieniony przez Fabregas Sob 29 Wrz, 2018 07:54, w całości zmieniany 1 raz  

ebul 
Senior

Wysłany: Sob 29 Wrz, 2018 10:02   

Fabregas 350zl robocizna +330+30 tajle. Razem daje 710 zł. Te 850zł nie jest jakąś strasznie wygórowana ceną. Może mechanik ma daleko po części :-P

ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Sob 29 Wrz, 2018 10:05   

a nie trzeba w clio przodu rozebrać? ze względu na trudny dostęp?

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

Odpowiedz do tematu