Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Motoryzacja
Autor Wiadomość
ebul 
Senior

Wysłany: Sob 24 Lis, 2018 10:37   

Nie jesteś pierwszy ani ostatnim którym jest zadowolony z takiego rozwiązania sam w rodzinie posiadam w różnych markach Toyota Fiat Mercedes założoną instalację gazową, z żadnym silnikiem żadnych nie ma problemów, wiadomo trzeba pilnować przeglądów, częste wymiany oleju itd. nie piszę w kwestii oszczędności finansowych lecz pod względem ekologicznym. Wielką hipokryzję Unii Europejskiej jest wymyślanie coraz bardziej restrykcyjnych norm ekologicznych, producenci Prześcigają się w wymyślaniu przedziwnych silników, których żywotność jest mocno ograniczona, a rozwiązanie jest bardzo proste wystarczy porządny silnik z instalacją LPG

ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Sob 24 Lis, 2018 11:37   

adamb napisał/a:
turbo, czy kapy silnika - zwłaszcza, że mam 2,0 CDTI
w 2.0 cdti to się sitko zapychało i uszczelka jakaś za 9,50 ;D

igła napisał/a:

Posiadam hybryde z LPG
ta taka co odzyskuje energię z hamowania?
gdzieś czytałem, że w mieście to trochę słabo i bardziej się jeździ jako benzyniakiem bo nie umie się "doładować" z ruchu miejskiego

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

igła 
Grand Prix Rider

Wysłany: Sob 24 Lis, 2018 22:10   

ADAM_J,

Bajki :) auto które posiada 7 miejsc pali do 5 litrów benzyny a po założeniu LPG do 6 litrów gazu w cyklu miejskim. Trasa wygląda już około 7 litrów z uwagi na to że więcej czasu chodzi silnik benzynowy.

Toyoty Prius zwykle, sedany palą w mieście jeszcze litr mniej. Zrobiłem od zakupu ponad 30 tys. Wymieniłem tylko oleje i co 15 tys przedłużam gwarancję baterii hybrydowych. Nawet klocki jeszcze się nie zuzyly, a nie wiem kiedy i jakie byly wymieniane wcześniej.

Prosty silnik 1,8 benzynowy, do gazu idealny. Przekładnia planetarna ectv praktycznir nie zawodna, nie mylić ze zwykła CTV. Rozrząd na łańcuchu

Lepszego kupić nie mogłem. Ale. Szukałem długo żeby był bezwypadek. I trzeba się liczyć że 4-5 letnie auto sprowadzane ma 170-200 tys przebiegu.

PozdROWienia
Igła

sylwek83 
Szkółkowicz

Wysłany: Nie 25 Lis, 2018 17:30   

igła napisał/a:
ADAM_J,

Bajki :) auto które posiada 7 miejsc pali do 5 litrów benzyny a po założeniu LPG do 6 litrów gazu w cyklu miejskim. Trasa wygląda już około 7 litrów z uwagi na to że więcej czasu chodzi silnik benzynowy.

Toyoty Prius zwykle, sedany palą w mieście jeszcze litr mniej. Zrobiłem od zakupu ponad 30 tys. Wymieniłem tylko oleje i co 15 tys przedłużam gwarancję baterii hybrydowych. Nawet klocki jeszcze się nie zuzyly, a nie wiem kiedy i jakie byly wymieniane wcześniej.

Prosty silnik 1,8 benzynowy, do gazu idealny. Przekładnia planetarna ectv praktycznir nie zawodna, nie mylić ze zwykła CTV. Rozrząd na łańcuchu

Lepszego kupić nie mogłem. Ale. Szukałem długo żeby był bezwypadek. I trzeba się liczyć że 4-5 letnie auto sprowadzane ma 170-200 tys przebiegu.

Pierwsze eCVT montowali w Lexusie miałem przyjemność jeździć ISem w hybrydzie naciskasz gaz przyspieszasz do 90 km/h w aucie absolutna cisza słychać tylko delikatne opory powietrza a poruszasz się do przodu, genialne uczucie.
Nie wiem jakim modelem jeździsz i czy łańcuch masz z przodu czy z tyłu, warto go co 200 tysi zobaczyć czy wszystko z nim ok. Większość Januszy to myśli Panie jak je łańcuch to nic mie tego nie ruszy" nawet BMW udziela tylko 160 czy 170 tyś na łańcuchy.
A toyotowskie silniki 1,8 120 kuca VVTI ostatnie sprawiedliwe ciężko rozjebywalne są tylko strasznie mułowate poniżej 4 tys obrotów :( no ale coś za coś.

ebul 
Senior

Wysłany: Nie 25 Lis, 2018 19:43   

Tak nie do końca, sam silnik elektryczny pracuje do 50km/h, później dołącza się spalinówka, w sumie w emeryckim stylu te 90 km/h, można tak osiągnąć. Spod świateł wciskając pedał w podłogę, nie ma sobie równych, w trasie od 140 do 200 również nieźle. Na dystansie 2000km spalanie 8,3 l. prędkości rzędu 160-200, wiec nie ma tragedii. Igła będąc IS 300h po 4 roku użytkowania w serwisie, pomierzyli tarcze i klocki, tarcze 1mm, klocki 3;4 mm zużycia. Na uwagę zasługuje genialna skrzynia biegów.

sylwek83 
Szkółkowicz

Wysłany: Czw 29 Lis, 2018 19:07   

ebul napisał/a:
Tak nie do końca, sam silnik elektryczny pracuje do 50km/h, później dołącza się spalinówka, w sumie w emeryckim stylu te 90 km/h, można tak osiągnąć. Spod świateł wciskając pedał w podłogę, nie ma sobie równych, w trasie od 140 do 200 również nieźle. Na dystansie 2000km spalanie 8,3 l. prędkości rzędu 160-200, wiec nie ma tragedii. Igła będąc IS 300h po 4 roku użytkowania w serwisie, pomierzyli tarcze i klocki, tarcze 1mm, klocki 3;4 mm zużycia. Na uwagę zasługuje genialna skrzynia biegów.

Serwisujesz w Katowicach czy na własno ręka u Mirka w warstacie ?
Jak w Katowicach to wiela za serwis se wołają ?
I czy prawdą jest że jak nie masz czasu to przyjadą do pracy wezmą auto i podstawią zastępcze.
Gdyż ponieważ noszę się z zamiarem nabycia ISa ewentualnie Camry.

ebul 
Senior

Wysłany: Czw 29 Lis, 2018 22:01   

W Katowicach, wiadomo cena zależna od tego co robią. Przegląd trzeba liczyć 3000zł.
Nie wiem jak z tymi odbiorami samochodu od klienta, może taka opcja istnieje, ja się zawsze umawiam na termin. Zawsze chętnie podrzucą do IKEA,potem odbiorą
Ostatnio zmieniony przez ebul Czw 29 Lis, 2018 22:03, w całości zmieniany 1 raz  

Fabregas 
II ligowiec

Wysłany: Pią 30 Lis, 2018 09:28   

ADAM_J napisał/a:
w 2.0 cdti to się sitko zapychało i uszczelka jakaś za 9,50

A dokładnie uszczelka przy smoku więc dobrze wymienić przy okazji rozrządu ;) fabryczna jakies 3 dyszki a spokój jest :)

ADAM_J 
Mistrz Świata

Wysłany: Pią 30 Lis, 2018 09:36   

ebul napisał/a:
Przegląd trzeba liczyć 3000zł.
za tle to ja mam drugą asterełke bożą i śmiga jak wściekła :lol:

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

kaniakaniowski 
Senior

Wysłany: Pią 30 Lis, 2018 19:47   

Nie ma lepiej zmarnowanych pieniędzy niż 3k za serwis zapłacić :-) :-)

ebul 
Senior

Wysłany: Pią 30 Lis, 2018 20:56   

kaniakaniowski napisał/a:
Nie ma lepiej zmarnowanych pieniędzy niż 3k za serwis zapłacić :-) :-)

Fakt kupa forsy, ale widać, że od dłuższego czasu nie bywasz w kraju i zatraciłeś kontakt z rzeczywistością. Po pierwsze by nie stracić gwarancji na nowy samochód, trzeba się pofatygować do autoryzowanego serwisu, a ci to potrafią nieźle liczyć. Po drugie jeśli chodzi o ten konkretny model byle jaki Janusz nie podejmie się obsługi, a do Janusza mającego pojęcie trzeba ustawić się w kolejce, a stawki za roboczo godzinę nie wiele mniejsze niż u dealera...
Tak tylko z ciekawości ile kosztuje przygląda z wymianami oleju, płynu hamulcowego, oleju w skrzyni biegów, obsługą klimatyzacji dla klienta poruszającego się nowym samochodem z kurą w logo?

Tak na marginesie ja do mojego 10 letniego merca, standardowa wymiana oleju, filtrów, płynu chłodzącego, płynu hamulcowego, komplet tarcz hamulcowych przód + tył (tarczo-bębny, szczęki do ręcznego), klocki, dodatkowo przy robocie wyszły przednie wahacze i z tyłu simerbloki zostawiłem u Janusza ponad 4 tys zł.
Ostatnio zmieniony przez ebul Pią 30 Lis, 2018 21:06, w całości zmieniany 1 raz  

ADAM_J 
Mistrz Świata

Wysłany: Pią 30 Lis, 2018 22:07   

ebul napisał/a:
Po drugie jeśli chodzi o ten konkretny model byle jaki Janusz nie podejmie się obsługi, a
yepp...
do wszystkiego komputer inaczej nie skasujesz niczego i tak do zaje... :/

to nie Asterełka boża, że trzymasz guzik, przekręcasz zapłon i insp gaśnie :lol:

Ostatnio zmieniony przez ADAM_J Pią 30 Lis, 2018 22:07, w całości zmieniany 1 raz  

kaniakaniowski 
Senior

Wysłany: Pią 30 Lis, 2018 22:57   

Nigdy bym nie kupił auta gdzie za przegląd bym musiał płacić 3k. To po pierwsze. Po drugie nigdy bym nie kupił nowego auta, bo 2, 3 letnie wz małym przebiegiem kupujesz za połowę ceny nowego. A po trzecie to nieźle was w tej Polsce łoją. Ja za wymianę oleju w Mustangu płaciłem 35 dolarów.

pzdr
Ostatnio zmieniony przez kaniakaniowski Pią 30 Lis, 2018 23:01, w całości zmieniany 1 raz  

ADAM_J 
Mistrz Świata

Wysłany: Pią 30 Lis, 2018 23:21   

za 35 dolców to ja w astrze wymienię 2x
to kogo tu łoją pff :lol: :lol: :lol:

Piksiński 
Ekstraligowiec

Wysłany: Sob 01 Gru, 2018 02:08   

kaniakaniowski napisał/a:
Ja za wymianę oleju w Mustangu płaciłem 35 dolarów.

Jeśli bez oleju to jednak u nas serwis jest tańszy :)

Pomijam, że Ebul ci wypisał liste jaką zrobił :) więc ??

Odpowiedz do tematu