Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Motoryzacja
Autor Wiadomość
kaniakaniowski 
Senior

Wysłany: Sob 01 Gru, 2018 14:40   

Jak wymiana oleju bez oleju ? Oczywiście, że z olejem, filtr też. Sprawdziłem cenę i było 29 (plus tax. 7%)

3 koła za sam przegląd to jakaś paranoja.
Fakt, że roboczogodzina i naprawy są tutaj drogie, dlatego większość osób bierze co trzy lata nowe auto w leasing i niczym się nie trzeba martwić. Ale po 3 latach można takie auto kupić za połowę ceny. Ale spoko, nie rezygnować z nowych, ktoś musi płacić te kosmiczne ceny żebym potem ja mógł kupić ma rynku wtórnym :-)

ebul 
Senior

Wysłany: Sob 01 Gru, 2018 15:44   

Na pewno wymienili ci olej czy tylko sprawdzili poziom oleju :-P bo u nas te 35 dolarów byłoby mało na 5l dobrego oleju i filtra.

kaniakaniowski 
Senior

Wysłany: Sob 01 Gru, 2018 16:03   

Oczywiście , że wymienili. Co chwilę dostaje całe książeczki z ofertami od dilerów na tego typu rzeczy. Tutaj rynek działa inaczej. Jest walka o klienta i oni wiedzą, że jeżeli ja będę jeździł tutaj na głupie wymiany oleju to wrócę też żeby kupić auto. Jak już chcesz kupić auto i dealer o tym wie to bez auta nie wyjdziesz. Coś ci wcisną. Nawet jeśli by mieli je sprzedać po kosztach i z kredytem na poziomie 0.5 procent. Dostaniesz gwarancję na auto od zderzaka do zderzaka, darmowe przeglądy itp itd.
Gdyby ktoś miał tu kupić auto i zapłacić 3k za przegląd to chyba by puknął w czoło tego sprzedającego !!
Ostatnio zmieniony przez kaniakaniowski Sob 01 Gru, 2018 16:04, w całości zmieniany 1 raz  

ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Sob 01 Gru, 2018 16:30   

tam oleje są tanie (z tego co kiedyś wyczytałem)
z resztą USA ma jedne z najlepszych firm petrochemicznych słabo znanych w Polsce chociaż nasz rynek próbuje szturmować Millers Oil (taa dłuży mi się L4 i za dużo czytam) który jest tak, jakbyś u nas zalał silnik Orlenem :lol:
idź do Walmartu i napisz cenę oleju z półki sklepowej a ja Ci napiszę z Tesco ;)
to wtedy wyjdzie porównanie ile my płacimy za 1litr a ile Ty

za 35 dolców ja wymienię 5 litrów 2x - ale sam a nie w ASO

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

Piksiński 
Ekstraligowiec

Wysłany: Nie 02 Gru, 2018 00:24   

na głupie wymiany oleju to wrócę też żeby kupić auto.[/quote]

A u nas działa to inaczej ?? :roll: Ty może wróć na chwile i zobacz co się pozmieniało :roll:

kaniakaniowski napisał/a:
Gdyby ktoś miał tu kupić auto i zapłacić 3k za przegląd

Przeczytaj jeszcze raz :) ... zrozum...
Cytat:
Tak na marginesie ja do mojego 10 letniego merca, standardowa wymiana oleju, filtrów, płynu chłodzącego, płynu hamulcowego, komplet tarcz hamulcowych przód + tył (tarczo-bębny, szczęki do ręcznego), klocki, dodatkowo przy robocie wyszły przednie wahacze i z tyłu simerbloki zostawiłem u Janusza ponad 4 tys zł.

Dalej widzisz ten OLEJ czy jeszcze coś ??

A jak masz o tym pojęcie to Twoje dolary w tym wypadku nie były by warte 39 czy ile tam napisałes :D

kaniakaniowski 
Senior

Wysłany: Nie 02 Gru, 2018 04:07   

To ty może zrozum.
Porównaj sobie zarobki i się zastanów chociaż przez chwilę.
Wygląda na to, że Polacy to zajebiście bogaci ludzie żeby płacić za przegląd 3k !!! To jest jakaś chora dla mnie sytuacja. Serio 3k za przegląd ? To jest chyba prawie wysokość średniej krajowej. W USA za przegląd Lexusa pierwszy przy 5k mil nie płaciszsz nic i kolejny przy 10k też jest gratis, kolejne to około 300 dolarów. W odniesieniu do średnich cen to w Polsce powinien kosztować 300 zł. I to jest dla mnie normalna cena !!! Jak bardzo można być naiwnym by kupować auto gdzie każe się za przegląd płacić 3k ??
Wiesz czemu tak się dzieje ? Bo tak się ludzie dają zwyczajnie robić w barana. Jeśli ja chcę kupić auto to ja też mogę postawić warunki sprzedającemu, i tutaj ludzie o tym wiedzą. W Polsce pewnie ci tak to przedstawią, że powinieneś się czuć zaszczycony że możesz to auto od nich kupić. No i pewnie jeszcze musisz na nie poczekać pół roku itp itd. Targuj się !! Jak nie u nich to kupisz sobie u kogoś innego, tylko najpierw musisz wiedzieć, że inne auta też są dobre i nie napalać się na konkretny model. Napalony klient zapłaci nawet podwójna cenę :-) .
Ja nikomu do portfela nie zaglądam i nie za bardzo mnie interesuje kto na co wydaje kasę, nie moja kasa. Ale zastanawiam się jak bardzo trzeba być naiwnym żeby za przegląd płacić 3k. ? Co oni tam pozłacane sondy wpuszczają w każdą szczelinę ?

Informację o oleju podałem dla porównania, ja jak wymieniałem olej w PL to płaciłem średnio 170 zł (olej syntetyk dobry, filtr plus wymiana). To było 5-6 lat temu.
Ostatnio zmieniony przez kaniakaniowski Nie 02 Gru, 2018 04:40, w całości zmieniany 3 razy  

Piksiński 
Ekstraligowiec

Wysłany: Nie 02 Gru, 2018 13:11   

kaniakaniowski, ktoś chyba nie fortunnie użył słowa "przegląd". Za przegląd nigdy nikt nie zapłacił w Polsce 3000-4000 zł... Przegląd to przegląd a nie NAPRAWA - rozróżniajmy pewne rzeczy.

Jak ktoś 10 letnim samochodem udaje się do serwisu to niestety ale może zobaczyć za naprawe !! rachunek 3000 zł :D

Dawno chyba nie byłeś w Polsce i nie miałeś z tym styczności bo opisujesz sprawy które miały miejsca 10-13 lat temu :D

kaniakaniowski 
Senior

Wysłany: Nie 02 Gru, 2018 17:04   

Byłem w Polsce co roku i także w Polsce serwisowalem za każdym razem auto. Więc przestań pisać pierdoły. Robiłem to bo w Polsce jest / było zwyczajnie taniej, ze względu na tańszą roboczogodzinę.
Ja nie chce porównywać cen za naprawę samochodu, dlatego odniosłem się tylko do przeglądu.
Na zachodzie Europy i tutaj jest bardzo popularny leasing auta. Bierzesz auto na 3 lata i płacisz ratę na poziomie $200 - $300 I jeździsz nowym autem klasy średniej nie przejmując się naprawami ani serwisami. Po trzech latach bierzesz kolejne. Jeśli chcesz nowe auto to jest to chyba bardziej opłacalne niż zakup nowego. Jeśli nie to kupić można takie poleasingowe, jak robię ja. W Polsce jednak wiele osób nie kupuje nowego auta na 3 lata tylko na 10. W tym przypadku faktycznie leasing może nie działać. Ale chcąc nie chcąc, ze względu na rosnące naprawy i fakt, że auta nie będą wytrzymać tyłu lat eksploatacji w Polsce będzie tak samo.
W USA naprawy są takie drogie, że bardziej opłaca się wykupić ubezpieczenie na naprawy samochodu niż płacić za nie ze swojej kasy.
Ale to mówimy o naprawach a nie zwykłych pierdołach jak wymiana oleju, żarówki, płynów itd które są bardzo tanie.

ebul 
Senior

Wysłany: Pon 03 Gru, 2018 22:46   

Leasing dla firm od kilkunastu lat dobrze funkcjonuje w Polsce, lecz w wielu przypadkach by zachować gwarancję na nowy pojazd trzeba robić płatne przeglądy, choć w tym względzie coś zaczyna się dziać na korzyść klienta. O leasingu dla osób prywatnych nie słyszałem, może jest, nie wiem, nie interesowałem się . Wiem, że co raz więcej marek proponuje wynajem długoterminowy ( opcja zarówno dla firm jak i klientów indywidualnych ) polega to na tym, że wpłaca się jakąś kwotę początkową np. 10% wartości pojazdu, następnie przez okres kilku lat płacisz raty, po upływie tego terminu opcje są dwie wykupujesz pojazd (wysoka rata, opcja mało opłacalna) lub wpłacasz zaliczkę na nową furę i cieszysz się nowym autkiem oraz przywiązujesz się do marki :P Kumpel tak wziął Skodę (ogólnie grupa VAG) i przeglądy, naprawy ma w cenie raty.
Kaniakaniowski mam do Ciebie dwa pytania jak w USA kształtują się ceny nowych pojazdów w porównaniu do cen w Europie ? Wiadomo ceny są zależne od wyposażenia, ale tak dla porównania. Z tego co pisałeś dealerzy są w stanie po kosztach sprzedać samochód, zagwarantować prawie bezpłatną obsługę, na czym zarabiają? Drugie pytanie by leasingować pojazd na okres 3 lat na poziomie raty 200-300$ to ile trzeba zrobić wpłaty wstępnej?

kaniakaniowski 
Senior

Wysłany: Wto 04 Gru, 2018 01:17   

Żeby zobaczyć jak się kształtują ceny nowych aut to musiałbyś zwyczajnie zobaczyć na stronach dealerów i porównać do tych europejskich. Na pewno są tańsze i lepiej wyposażone. Taki klimat, że klient wybredny i ciężko dogodzić. Tutaj każdy artykuł możesz zwrócić w każdej chwili. Czemu ? Bo Ci się już nie podoba. Albo możesz wykupić gwarancję za kilka dolarow. Kupowałem dziecku rower i dokupiłem nową gwarancję za kilka dolcow. Po roku rower nie nadawał się do jazdy. Dali mi nowy.
Firmy samochodowe walczą o klienta i jeśli by ktoś zrobił płatny przegląd to z lini startu przegrywa ! Tutaj nie tylko ci zrobią dobry kredyt, dają tv i wycieczkę do Meksyku dla 2 osób ale jeszcze jak się będziesz targował to jeszcze duży rabat ugrasz. Znajomy poszedł kupić nową KIA, negocjował kilka godzin ale auto kupił chyba 6k taniej.
To jest społeczeństwo typowo konsumpcyjne. Zaznaczę tylko, że tutaj małych aut nie ma a jak są to jest ich mało. Tutaj każdy kupuje duże auta to i jest na czym targować.
Różnica polega na tym, że USA to ogromny rynek zbytu i tutaj wiele osób kupuje nowe auta, w Polsce niestety nie. Dlatego dealerzy mogą robić ogromne rabaty bo dostaną i tak swoje ze względu na ilość sprzedanych aut. No i zarabiają oczywiście na naprawach. To żyła złota jest :-) . A wielu ma wykupione dodatkowe ubezpieczenie od napraw to ubezpieczenia płaci. Wtedy na pewno sobie liczą nieźle.
Ostatnio zmieniony przez kaniakaniowski Wto 04 Gru, 2018 01:29, w całości zmieniany 1 raz  

sylwek83 
Szkółkowicz

Wysłany: Sob 08 Gru, 2018 22:44   

ebul napisał/a:

Kaniakaniowski mam do Ciebie dwa pytania jak w USA kształtują się ceny nowych pojazdów w porównaniu do cen w Europie ? Wiadomo ceny są zależne od wyposażenia, ale tak dla porównania. Z tego co pisałeś dealerzy są w stanie po kosztach sprzedać samochód, zagwarantować prawie bezpłatną obsługę, na czym zarabiają? Drugie pytanie by leasingować pojazd na okres 3 lat na poziomie raty 200-300$ to ile trzeba zrobić wpłaty wstępnej?

Cena w salonie to jedno (tam podają wszystko netto) ale dolicz se Vat, cło, fracht, no i akcyza naliczana względem od pojemności od 2 litrów jest 3 czy 4 %, a powyżej blisko 20 %.
Obliczałem nową Camry w Polsce od 150tyś w Stanach netto 28tyś $ napaliłem się jak szczyrbaty na suchary ale szybko sprowadzono mnie na ziemię.

adamb 
I ligowiec

Wysłany: Nie 09 Gru, 2018 21:03   

Do tego jeszcze trzeba doliczyć dostosowanie auta z rynku za sadzawką do europejskich wymogów, a pewnie też brak gwarancji na auto po przeróbkach.

ebul 
Senior

Wysłany: Nie 09 Gru, 2018 21:46   

sylwek83 napisał/a:
ebul napisał/a:

Cena w salonie to jedno (tam podają wszystko netto) ale dolicz se Vat, cło, fracht, no i akcyza naliczana względem od pojemności od 2 litrów jest 3 czy 4 %, a powyżej blisko 20 %.
Obliczałem nową Camry w Polsce od 150tyś w Stanach netto 28tyś $ napaliłem się jak szczyrbaty na suchary ale szybko sprowadzono mnie na ziemię.

To było wiadome bez sprawdzania cen, że taka operacja to mission impossible, co innego jeśli chodzi o rynek wtórny. Jeśli już tak dyskutujemy o motoryzacji w USA, mnie ciekawi sytuacja VW i hektarach nowych samochodów stojących na pustyni, Kania co wiesz w tym temacie

igła 
Grand Prix Rider

Wysłany: Nie 09 Gru, 2018 22:25   

ebul napisał/a:
co innego jeśli chodzi o rynek wtórny.

szukam aktualnie drugiego Priusa.

niestety z USA to zaden biznes. Ogolnie albo bite, albo po powodziowe. Niestety ale by handlarzowi się opłacało to takie sprowadzone auto nie przyjezdza tu w całości. Ewentualnie tylko pojedyncze sztuki ktore są sprowadzane jako mienie przesiedleńcze. Inaczej całokowcie nie opłacalne.

PozdROWienia
Igła

kaniakaniowski 
Senior

Wysłany: Pon 10 Gru, 2018 04:07   

Stoi 300 000 diesli w różnych miejscach i czeka aż VW zrobi odpowiednią modyfikację do silników i wtedy im pozwolą wywieźć te auta i sprzedać na rynkach gdzie nie ma takich restrykcyinych przepisów.

Z USA opłaca się sprowadzać kilkuletnie auta luksusowe albo po lekkim dzwonie. Najlepiej wtedy na własną rękę coś kupić i załatwić sobie transport. No a najlepiej i najtaniej to oczywiście jako mienie przesiedleńcze, bez podatków, akcyz itd.

pzdr

Odpowiedz do tematu