Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Luźne dyskusje o żużlu
Autor Wiadomość
Borysek ROW 
Junior na wypożyczeniu
ROW!

Wysłany: Nie 23 Gru, 2018 18:19   

Wywiad z wielce pożądanym "Diamentowym Ireneuszem":

https://po-bandzie.com.pl/2018/12/22/ireneusz-nawrocki-przepraszam-nie-wiedzialem-jak-klub-funkcjonuje/?fbclid=IwAR2LmP4UqKs3RuK2w7h0GGZJN16iFghOSARTA-crMGkOo7zjDOeH8YTXce4

Z pozdrowieniami dla zawodników wciąż trwających przy Dedim :lol:
Ostatnio zmieniony przez Borysek ROW Nie 06 Sty, 2019 15:11, w całości zmieniany 2 razy  

igła 
Grand Prix Rider

Wysłany: Nie 23 Gru, 2018 19:26   

Już na samym wstępie się zapytam. Kto ci ubezpieczy motor/silnik :D Coś co może ch... strzelić po przejechaniu 1 kółka, a rownie dobrze może wytrzymac 50 biegów.

nikt ci na to nie da gwarancji i nikt ci tego nie ubezpieczy.

Nie ma co komplikować. Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Winnym obecnej sytuacji są zarówno kluby, jak i zawodnicy, którzy zdrowy rozsądek chyba zamykają w szafie w okresie jesienno/zimowym.

Żadnych limitów wynagrodzeń, punktówek, kasy na przygotowanie. Całe stawki w kontrakcie pomiędzy klubem, a zawodnikiem. Ktoś ma 10 milionów i chce dać np 3 miliony Musielakowi. A niech daje. I tylko tyle należy się zawodnikowi co ma w kontrakcie z klubem. Żadnych dodatkowych umów sponsorskich na boku. Jak ktoś by to proponował, to już zawodnik powinien się zastanowić.

Do 31 października audyt, kontrakty są dla PZM jawne. Łatwo policzyć ile zarobili, sprawdzić czy przelewy się zgadzają i tyle. Są długi, to cześć. Rok-dwa i wszyscy nagle będą mierzyć siły na zamiary, a zawodnicy myśleć.

PozdROWienia
Igła
Ostatnio zmieniony przez igła Nie 23 Gru, 2018 19:33, w całości zmieniany 1 raz  

abba 
Junior
cierpliwy sponsor

Wysłany: Nie 23 Gru, 2018 22:23   

igła napisał/a:
Już na samym wstępie się zapytam. Kto ci ubezpieczy motor/silnik :D Coś co może ch... strzelić po przejechaniu 1 kółka, a rownie dobrze może wytrzymac 50 biegów.

Przyznaje, ze to akurat jest dobry argument z Twojej strony.
Piszac ubezpieczenie na motor na mysli mialem nie wymiane motoru ktory sie zatarl np. po 30 biegach a szacowana zywotnosc bedzie np. 40 biegow. Chodzi mi bardziej o sytuacje po kraksie, czesto bez winy zawodnika poszkodowanego. W tam wypadku powinna byc jakas solidarnosc tego srodowiska.
Jesli nie w formie ubezpieczenia to moze w formie jakiegos funduszu ktory ratowal by w tak kryzysowych sytuacjach.
Sa zawodnicy ktorzy przy zniszczeniu sprzetu moze brzydko zaklna i wsiadaja na drugi czy trzeci taki sam dobry. Sredni czy mlodzi zawodnicy nie sa jeszcze na tym etapie by takie straty od tak sobie wyrownac, a to wplywa automatycznie na wynik calej druzyny czy klubu.

igła napisał/a:
Żadnych limitów wynagrodzeń, punktówek, kasy na przygotowanie.

I tu, tak teoretycznie mogl bym sie z Toba zgodzic.
Dlaczego teoretycznie? Bo na chwile obecna to nierealne.
Markowych zawodnikow coraz mniej, ich miejsce probuja zajac sredniacy chcacy duzo osiagnac na torze ale i finansowo. Niestety to drugie chca miec zagwarantowane w kontrakcie.
Wszystko ok jesli to pierwsze idzie w parze z tym drugim ale czesto niestety tak nie jest.
Podobnie jest z mlodzierza ktora w druzynie jest bardzo wazna i jest w cenie.
Mlody, to sie inwestuje bo: jest perspektywa na dlugie lata wspolpracy.
Niestety czesto bywa, ze kluby wydaja ogromne pieniadze (czasem przeplacajac) liczac na rozwoj i dalsza wspolprace, zycie jednak koryguje wszystko, niektorzy potwierdzaja talent i odplacaja sie, niektorzy nie, i ida dalej szukajac nowych klubow, a jesze inni tego talentu niestety nie maja. Problem polega na tym ze klub te pieniadze juz wydal (musial wydac kupujac "kota w worku). Bo taka byla potrzeba chwili by nie bylo sytuacji jaka mamy obecnie np. z Lublinem.
Jak bedzie zobaczymy ale prawie na 100% jestem pewny, ze niektorzy zawodnicy w tym klubie sa przeplaceni, bo taka byla potrzeba chwili by wogole wystartowac.

Dlatego jestem za tym, by na obecna chwile gdzie to zawodnicy dyktuja warunki (bo jest ich obecnie zbyt malo na rynku zawodniczym) by ten rynek umiejetnie sterowac.
W interesie zawodnikow jest oprocz rozwoju zarobienie duzej kasy.
W interesie klubu tez jest rozwoj zawodnikow ale i klubu. I o to mi glownie chodzi.
Jesli sytuacja na rynku zawodniczym sie zmieni to tak jak piszesz wolny rynek jest najlepszym lekarstwem na funkcjonowanie tego sportu ale na chwile obecna widze to inaczej.

ebul 
Senior

Wysłany: Pon 24 Gru, 2018 07:40   

Cytat:
Przyznaje, ze to akurat jest dobry argument z Twojej strony.
Piszac ubezpieczenie na motor na mysli mialem nie wymiane motoru ktory sie zatarl np. po 30 biegach a szacowana zywotnosc bedzie np. 40 biegow. Chodzi mi bardziej o sytuacje po kraksie, czesto bez winy zawodnika poszkodowanego. W tam wypadku powinna byc jakas solidarnosc tego srodowiska.
Jesli nie w formie ubezpieczenia to moze w formie jakiegos funduszu ktory ratowal by w tak kryzysowych sytuacjach.
Sa zawodnicy ktorzy przy zniszczeniu sprzetu moze brzydko zaklna i wsiadaja na drugi czy trzeci taki sam dobry. Sredni czy mlodzi zawodnicy nie sa jeszcze na tym etapie by takie straty od tak sobie wyrownac, a to wplywa automatycznie na wynik calej druzyny czy klubu.

Abba głupoty piszesz jakich mało, fundusz to Rydzyk może zakładać, poza tym każdy ci to powie, że najbardziej cenotwórcze, a zarazem najcenniejsze w motorze żużlowym jest jego serce czyli silnik, resztą można żonglować wymieniać, przemieniać, wiadomo nie zrobi się tego z biegu na bieg, ale ja nie widziałem kraksy, po której silnik byłby do wymiany.
Po drugie zgadzam się w 100% z Igłą w kwestii finansowania zawodników. Proste, jasne zasady, każdy płaci zawodnikom tyle, na ile go stać. GKSŻ miałby tylko jedne zadanie, sprawdzić czy do określonego terminu zawodnicy są spłacenie, jeśli nie, to nara, żadnych licencji warunkowych.
Po trzecie chcesz ingerować w poziom zarobków/ regulować rynkiem, ze względu poziom sportowy. Co, ty jesteś wyrocznią by o tym decydować ? Tu znowu wracamy do drugie punktu czyli jasnych finansów, płacisz tyle ile masz kasy.

abba 
Junior
cierpliwy sponsor

Wysłany: Pon 24 Gru, 2018 13:25   

ebul napisał/a:
resztą można żonglować wymieniać, przemieniać,

Jak najbardziej Pawlicki, Kolodziej, Kasprzak, Zmarzlik ..... ktorzy maja nawet po 10 motocykli moga sobie te rzeczy przekladac, przy takiej bazie.
Nie sadze by ta tzw. druga linja, czy mlodziez mogla sobie na to pozwolic, nie wspominam tu juz nic o 1 czy 2 lidze.
Jak dla pierwszych tak i dla drugich ceny sa podobne. Nie ma Zabki czy Biedronki dla tych mniej zamoznych, na dorobku.

ebul napisał/a:
Proste, jasne zasady, każdy płaci zawodnikom tyle, na ile go stać.

No tak Greg wzial tyle, ze teraz nawet nie ma na splacenie wdowy Jedrzejakowej. To akurat zly przyklad bo Nawrocki to juz przegial na calego, i jak by to byl jedyny przypadek to ok, mozna powiedziec facet sie zagalopowal.
Ale sa jeszcze takie kluby jak Pila, Krakow ktore dlugi przenosza na nastepny sezon.
I nie wspominam tu o "biednych" osrodkach jak Bydgoszcz, Krosno czy Rawicz.
Jesli polska ma byc ta niby najbogatsza i najlepsza liga swiata to cos tu nie gra.

7 grudnia ogloszono wyniki komisji licencyjnej i tak:
23 osrodki
12 licencja zwykla
6 licencja warunkowa
3 licencja nadzorowana
2 brak licencji (w miedzy czasie 1)

Cytat:
Po trzecie chcesz ingerować w poziom zarobków/ regulować rynkiem, ze względu poziom sportowy. Co, ty jesteś wyrocznią by o tym decydować ?

W zaden sposob, jako kibic nie mam na to zadnych narzedzi, po prostu jest to moj punkt widzenia.
Jak bys poczytal dobrze moja odpowiedz dla igly przekonal bys sie, ze ja tez jestem za wolnym rynkiem w tym sporcie, ale na chwile obecna to troche gangsterski wolny rynek.
Najpierw trzeba doprowadzic do tego by ligi byly na tyle profesjonalne by na 23 druzyny 23 zamykaly budzety conajmniej na 0.
Niestety w dalszym ciagu jeszcze mamy "nikt ci tyle nie da ile ja ci moge obiecac"

By nie przeciagac jak widzisz chcemy tego samego, roznimy sie tylko jak do tego dojsc.

Pozdrawiam i wesolych swiat.
Aaa :-P do zyczen dolancza sie tez Ojciec Rydzyk.

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/795679/czy-to-jeszcze-zawodowstwo-gomolski-zbiera-na-silnik-w-internecie

Tak to sa wyjatki, ale niestety potwierdzaja moj punkt widzenia
Ostatnio zmieniony przez abba Wto 25 Gru, 2018 20:22, w całości zmieniany 1 raz  

ebul 
Senior

Wysłany: Czw 27 Gru, 2018 22:20   

Pytanie czy potrzebujemy, aż 23 drużyny, skoro rokrocznie jest problem z licencjami ? Moim zdaniem gdyby restrykcyjnie przestrzegać zasad przyznawania licencji, a nie przymykać oko na pewne problemy, to ten rynek w mgnieniu oka zmieniłby się z "gangsterskiego" w normalny. Kolejną sprawą jak już piszemy, że mamy najbogatszą i najlepszą ligę świata, to prawda, ale wszystko to tyczy się tylko ekstraligii, z resztą lig niestety nie jest już taka kolorowo. Jak już piszemy o wszystkich "naj" to mamy też największą liczbę drużyn. Pomimo iż jesteśmy żużlową potęgą, to w kwestii rozwoju dyscypliny mamy gówno do powiedzenia, co więcej ruchani jesteśmy na każdym kroku. Utrzymujemy "światowe" gwiazdy, utrzymujemy Grand Prix ( IMŚ),a nie możemy zaproponować żadnej ewolucj,i nie mówiąc już o rewolucji. Niech PZM weźmie pod swoje skrzydła II ligę, niech liga pojedzie na polskich warunkach, a nie FIMowskich. Z drugiej ligi można stworzyć w pozytywnym znaczeniu tego stwierdzenia poligon doświadczalny zarówno pod względem regulaminów, nowinek sprzętowych, itd
Moim zdaniem, aby II liga była atrakcyjna jednym z pomysłów mogłoby być rozgrywanie zawodów ligowych na jednakowym sprzęcie, dostarczanym przez zewnętrznego mechanika. Nie mam tu na myśli GTR, czy Jawa od Mirosława Dudka, ale rozpisać przetarg na dostarczanie silników na zawody ligowe, powiedzmy 20 silników na mecz, losowanie po 10 na drużynę.

ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Pią 28 Gru, 2018 10:05   

ebul napisał/a:
jednym z pomysłów mogłoby być rozgrywanie zawodów ligowych na jednakowym sprzęcie, dostarczan

szczerze to pleciesz głupoty
https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/796174/gtr-wyjsciem-dla-mniej-zamoznych-zuzlowcow-kto-za-to-zaplaci
Stanley Thunderstorm mądrze o tym powiedział

41-latek na spokojnie podchodzi do zapowiedzi Gerharda, który zachwala wytrzymałość swojego silnika. - Gerhard gwarantuje większą żywotność silnika, ale to jest bardziej informacja dla kibica, niż zawodnika. Bo żużlowiec doskonale wie, że wjedzie dwa razy w szprycę i jakichś piach przedostanie się do motoru, po czym może się okazać, że po trzech biegach silnik musi iść do serwisu. Żużel rządzi się swoimi prawami. Tutaj motocykl nie jeździ w super fajnych warunkach i wytrzyma bez problemu taki dystans, aż przyjdzie czas serwisu. Walcząc, jadąc za zawodnikami, silnik dostaje dużo piachu i kurzu. Nie da się tego zatrzymać - stwierdza.

od siebie dopiszę jako ciekawostkę, że GTR ma filtr oleju

- Żużlowiec jedzie w II lidze, a za dwa dni startuje w eliminacjach do mistrzostw Europy albo jakimś innym turnieju. Możesz w tych zawodach wyjechać na GTR, ale ufasz bardziej GM-owi. Jeśli coś pójdzie nie tak, to zwalisz winę na silnik i odstawisz go w kąt. Znów wrócisz na GM-a, bo wszyscy na nich jadą. Ciężko to wszystko oddzielić, bo liga nie jest szczelnie zamknięta - mówi Burza.

i co? w lidze losowanie silników a pojedzie gdzieś i.....?
każdy se niech jeździ na czym chce, a jak nie chce, to niech kończy karierę

Kuczera (nie ten % Prezydent ale ten z SF) podsumował ładnie Gomólskiego - jak nie ma hajsu to się idzie do pracy
podczas gdy nawet i 2 ligowe gwiazdy potrafią leżeć w domu bo 'ja jeżdżę na żużlu' a potem płacz

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

adamb 
I ligowiec

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Pią 28 Gru, 2018 16:29   

Jak się okazuje Gomólski jednak pracuje ;-)

z 
Junior

Wysłany: Pią 28 Gru, 2018 17:40   

Czym różni się latanie po sponsorach od drzwi do drzwi od szukania ich w internecie ? Kazdy pieniądz się przyda w tym drogim sporcie

adamb 
I ligowiec

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Nie 30 Gru, 2018 22:31   

Fragment wywiadu z E.Kozą
Cytat:
Działacze z Rzeszowa byli dla ciebie wiarygodni pomimo wielu doniesień medialnych, że tak może nie jest?

- Jakby nie byli wiarygodni to kontraktu bym nie podpisał. Wiadomo, że rozmawiałem też z zawodnikami i z tych rozmów wynikało, że nie jest tak źle. Widzieliśmy się z prezesem kilka razy, rozmawialiśmy też przez telefon i się dogadaliśmy. Nic nie zapowiadało katastrofy

Czytając takie brednie w ogóle mi nie szkoda zawodników... a niech ich tacy "działacze" ruch...ą w zadek skoro inteligencją nie grzeszą.

żeby nie było to kibice niewiele mądrzejsi:
Bogdan Leszek napisał/a:

"z rozmów wynikało ,że nie jest tak żle" bo nie było ale trzeba było zniszczyć klub więc dziennikarze ze SF iPS uznali że jest żle a wręcz dramatycznie i mimo ,że nikt ich nie prosił(a może ktoś prosił i nie mam na myśli zawodników) stali się obrońcami żużlowców wbrew ich woli a wręcz przeciw nim(Porshinga nie liczę bo pokazał się już w Ostrowie i pokarze się jeszcze w Krośnie)zniszczyli ośrodek,pozbawili pieniędzy wierzycieli a kibiców żużla.Do tego prowadzi głupota,a jedynymi którzy tu się mogą wypowiadać są zawodnicy którzy wypowiedzieli się już podpisując kontrakty na rok 2019,a nie pseudo fachowcy z branży i niby dziennikarze.Zajmijcie się Piłą a Rzeszów zostawcie zawodnikom i kibicom Stali

Fikcyjny profil tego leszka

Wedle tego fikcyjnego osobnika (pod własnym imieniem i nazwiskiem chyba się wstydzi pisać) to redakcje - których zbytnio nie szanuję - piszące o kolejnych przekrętach kmiotka pozbawiły klub rzeszowski pieniędzy, to te redakcje pozbawiły kibiców żużla, a nie ten przekręt !

Upadek inteligencji się dokonuje na naszych oczach :(

ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Nie 30 Gru, 2018 23:25   

adamb napisał/a:
Upadek inteligencji się dokonuje na naszych oczach :(
nie
po prostu internet, anonimowość

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

tom06 Real 
Senior

Wysłany: Pon 31 Gru, 2018 12:24   

a co miał Koza powiedziec ? ze od początku cos mu nie grało, ale Nawrocki zaproponował taką kase ze przesłoniło mi to normalne rozumowanie . Przeciez musi sie jakos bronic

adamb 
I ligowiec

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Pon 31 Gru, 2018 16:00   

Dlaczego musi się bronić ? przecież Koza nic złego nie zrobił.
Wystarczyło powiedzieć, że nie był zorientowany w skali problemu zamiast bredzić, że dla niego ten człek był wiarygodny.

AdamJ - anonimowość powiadasz ? dlatego ja np. zgłaszam na Fb fikcyjne konta, bo to jest sprzeczne z regulaminem... wiem, wiem kapowanie itd. ale to chyba jedna z metod by wreszcie zacząć oczyszczać to szambo polskiego internetu.
Niech piszą pod własnym imieniem czy nazwiskiem, zamiast anonimowo pluć hejtem.

igła 
Grand Prix Rider

Wysłany: Pon 31 Gru, 2018 17:59   

adamb,

Ale Nawrocki cały czas zalegał Kozie kasę za start w mem. Nazimka więc musiał być zorientowany

PozdROWienia
Igła

mrka 
Szkółkowicz

Wysłany: Sob 05 Sty, 2019 14:00   Zuzlowcy.pl - menadzer zuzlowy online

Witam otóż mam do was zaproszenie z pasji do żużla i naszego klubu ROW Rybnik postanowiłem stworzyć grę żużlową zuzlowcy.pl jest to menadżer online indywidualna kariera zawodnika startowanie w turniejach oraz w ligach. Już nie długo rusza wersja beta forum gry to forum.zuzlowcy.pl . Strona na fb gdzie będzie informacja o starcie
https://web.facebook.com/Zuzlowcypl-751842491841335/

Pomóżcie rozwijać grę która będzie 100% darmowa . Jestem także otwarty na propozycję współpracy osób które będą chciały pomóc w rozwoju gry chodzi tutaj o grafików oraz kogoś kto zna podstawy html/css

Wszystko jest praktycznie gotowe została tylko reklama strony na fb będzie tam informacja kiedy rusza wersja beta. Mecze naszego klubu tak mnie wpłynęły że myślałem ciągle o żużlu szukałem różnych menadżerów by wcielić się w role zawodnika i niestety nic nie znalazłem dla tego własnie napisałem tą grę.

Odpowiedz do tematu