Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Luźne dyskusje o żużlu
Autor Wiadomość
mustapha 
Ekstraligowiec

Wysłany: Nie 09 Cze, 2019 00:10   

Ale,to nie jest wina komisarza
To jest jego praca
Efektem tej pracy bylo to, ze gospodarze stracili atut wlasnego toru i oglądaliśmy swietny mecz.

Uwazasz, ze komisarz byl wczoraj nieuczciwy ?

Zreszta - jesli faktycznie większośc nie trenowala przed tym meczem, to,nawet komisarz był wczoraj zbedny ;) :)
Ostatnio zmieniony przez mustapha Nie 09 Cze, 2019 00:10, w całości zmieniany 1 raz  

Robal 
Szkółkowicz

Wysłany: Nie 09 Cze, 2019 15:11   

Po upadku Siergieja 2 rzeczy:
1. I to jest najważniejsze - ktokolwiek niebędący lekarzem nie powinien mieć prawa dotykać zawodnika po upadku. No ja pierdzielę, chłopak z podejrzeniem złamania kręgosłupa, nie rusza się, a tu jakiś debil zaczyna go za rękę wyciągać spod bandy. No gdzie tu logika? Pierwszą osobą, która ma kontakt z zawodnikiem powinien być lekarz i tyle. A jak któryś się wyłamie, to po kieszeni mu pojechać.
2. Tak powoli trzeba chyba pomyśleć nad jakimś rozwiązaniem związanym z tymi kontuzjami w trakcie meczu. No bo w ten weekend póki co na 3 mecze, w dwóch wyeliminowany przez rywala zostaje zawodnik, winowajca sobie spokojnie jedzie do końca meczu, a drużyna poszkodowana w biegu jest poszkodowana i do końca zawodów, bo trzeba jechać juniorami. Jakaś ZZtka na to spotkanie czy coś? Można nawet ją zrobić na zasadach angielskich.
Ostatnio zmieniony przez Robal Nie 09 Cze, 2019 15:45, w całości zmieniany 1 raz  

clipperton 
Junior na wypożyczeniu

Wysłany: Nie 09 Cze, 2019 20:50   

Zbyt duże pole do nadużyć. Tak jak kiedyś można było kontuzjowanego juniora zastąpić rezerwowym (a mógł być nim wtedy senior i nawet chyba obco) no i kładł się junior, lekarz stwierdzał, że podejrzenie skręcenia kostki i już dziura w składzie załatana :) No ale w przypadku Taia i Sergieja akurat żadnych wątpliwości nie było.
Nie wiem czy jest żywy jeszcze przepis, że można zawodnika wykluczyć z dwóch biegów, co kiedyś spotkało chyba Romka Poważnego w Tarnowie.

Co do punktu 1 to faktycznie masakra. Jak widziałem jak gość ciągnie za rękę zawodnika, który mógł mieć złamany bark czy kręgosłup, nawet nie było wiadomo czy zawodnik jest przytomny... :evil:

alvares 
Senior

Wysłany: Nie 09 Cze, 2019 21:00   

Zasady pierwszej pomocy nie zabraniają takiego dzialania. W pierwszej kolejności ratuje się samo zycie.

Jednak wydaje sie, ze mogli go wyszarpac spod bandy w mniej inwazyjny sposob. Drugie pytanie czy wirazowy ocenil jaki jest stan zawodnika czy zadzialal impulsowo. Jedyne uzasadnienie takiego ciagniecia zawodnika spod bandy to zagrozenia zycia. Np. zawodnik nieprzytomny, bez pulsu itd.

Robal 
Szkółkowicz

Wysłany: Nie 09 Cze, 2019 21:11   

clipperton napisał/a:
Zbyt duże pole do nadużyć.

Dlatego dopisałem o zasadach z Premiership. Jako ZZ mogą jechać wszyscy zawodnicy z niższą średnią od zawodnika zastępowanego i jeden zawodnik z średnią wyższą. Chyba jedyne wyjście w tym przypadku, w którym nie ma tak wielkiego pola do nadużyć.

https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/826659/zuzel-wybrzeze-row-kim-nilsson-nie-wiem-czy-czegos-nie-zlamalem
Cytat:
Nie było to spowodowane moją jazdą, poczułem tylko że mój motocykl defektuje, a po chwili wpadł na mnie Siergiej Łogaczew. To bardzo przykre, prowadziliśmy wówczas już 5:1 w pierwszym wyścigu. Czasami takie sytuacje się zdarzają, taki jest żużel

By się wydawało, że chociaż powtórkę by zobaczył. :roll: Inna sprawa, że odniosłem wrażenie, że zupełnie wyjebane na to wszystko ma Nilsson, po upadku nawet nie spojrzał w stronę Siergieja, w wywiadzie też ani słowa skruchy. Niefajnie.

bobo44 
Junior na wypożyczeniu

Wysłany: Pon 10 Cze, 2019 09:48   

Robal napisał/a:
Po upadku Siergieja 2 rzeczy:
Tak powoli trzeba chyba pomyśleć nad jakimś rozwiązaniem związanym z tymi kontuzjami w trakcie meczu. No bo w ten weekend póki co na 3 mecze, w dwóch wyeliminowany przez rywala zostaje zawodnik, winowajca sobie spokojnie jedzie do końca meczu, a drużyna poszkodowana w biegu jest poszkodowana i do końca zawodów, bo trzeba jechać juniorami. Jakaś ZZtka na to spotkanie czy coś? Można nawet ją zrobić na zasadach angielskich.

kiedyś był przepis że jeżeli zawodnik jest niezdolny do dalszej jazdy z winy przeciwnika to można go zastąpić innym zawodnikiem z druzyny

marek 
Junior na wypożyczeniu
do Austro-Węgier

Wysłany: Wto 11 Cze, 2019 11:18   

Szczepaniak w 8 meczach i 40 biegach zrobil 15 bonusow, najwiecej w calej lidze. Drugi wynik w lidze ma Logachov 11. Batchelor 4, Woryna 3.

Shogi17 
Junior
Górnik Zabrze

Wysłany: Wto 11 Cze, 2019 11:49   

Bo Szczepan to zawodnik kompletny. Jedzie parą a to już rzadkość w tych czasach. Głowa mu podczas biegu chodzi w prawo i lewo, pilnuje i czasem zwalnia rywala żeby Linus mógł odjechać.

Fabregas 
II ligowiec

Wysłany: Wto 11 Cze, 2019 11:51   

W razie awansu to polskich seniorów już mamy bo jestem pewny,że Szczepan i Kacper by sobie dali rade w naszej ekipie ligę wyżej ;)

Abel 
Junior na wypożyczeniu

Wysłany: Wto 11 Cze, 2019 12:17   

tak, ale co później ? kaj 3 armaty ?
Jak spadnie Lublin nikt nam się nie przyda (Ł, M), o reszcie nie mówimy.
z Torunia już więcej . Zobaczymy co nam Krzysztof zaoferuje ..

Shogi17 
Junior
Górnik Zabrze

Wysłany: Wto 11 Cze, 2019 14:10   

Z Lublina bym najchętniej Wiktora Lamparta wyciągnął, tym bardziej że za rok już nie będzie Chmiela...

tom06 Real 
Senior

Wysłany: Wto 11 Cze, 2019 15:07   

a ja mysle ze lagouta potem dogada sie z prezesem. Zobaczycie ;-)

Slinotok 007 
Ekstraligowiec

Wysłany: Wto 11 Cze, 2019 15:31   

Tylko ,że z Laguty taka torpeda jak moje skarpety.
Myślałem o Lesznie ale tam Smektala pójdzie na 16.
Toruń raczej się utrzyma ale będą robili zmiany tak samo jak Zielona kogoś wymieni jeśli nie zrobi medalu.
Będą ludzie do wzięcia.
Zresztą masz kasę... Żyjesz i robisz co chcesz.
Byle z głową.
Ostatnio zmieniony przez Slinotok 007 Wto 11 Cze, 2019 15:33, w całości zmieniany 1 raz  

Robal 
Szkółkowicz

Wysłany: Wto 11 Cze, 2019 15:56   

Co do Leszna, to moim zdaniem Smyk nie pójdzie na to, żeby się bawić w rolę rezerwowego. Prędzej widzę taką opcję, że ktoś z obecnego składu wylatuje, pewnie Kurtz. Chyba, że pójdą w opcję lekko oszczędnościową i jakiś Hampel czy Kołodziej odejdzie.
Z Torunia nawet jeśli się utrzymają poleci pewnie PUK, bo Holderowi się kończy ósemka.
A jeśli spadnie Toruń, to Doyle musi być dla nas numerem 1.
Oby się okazało, że serio trochę kasy mamy w zanadrzu, bo jako beniaminek będziemy musieli nieco przepłacić pewnie, żeby wyrwać dobrych grajków, przede wszystkim z drużyn myślących o PO, bo to zawsze 4 mecze mniej.
No i trzeba coś z tą juniorką pokombinować, tylko tak średnio się pokazują nowe talenty. W wypadku spadku Lublina można spróbować powalczyć o Lamparta, może Cierniak będzie chciał spróbować Ekstraligi (chociaż tu temat problematyczny, bo to Tarnów), może Żupiński będzie do wyrwania? A tak poza tym to kto?
Ale to trzeba jeszcze awansować.

ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Wto 11 Cze, 2019 15:59   

Robal napisał/a:
o jako beniaminek będziemy musieli nieco przepłacić pewni
Krzysiek nie przepłaca - pamiętaj
on targuje się nawet w Lidlu ;)

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

Odpowiedz do tematu