Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Luźne dyskusje o żużlu
Autor Wiadomość
owen
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 14:57   Odp: Luźne dyskusje o żużlu

Speedway Ekstraliga nadaje (pardon, chwali sie):
Cytat:
Dwa pokazywane przez Telewizję Polską mecze ostatniej, niedzielnej kolejki Speedway Ekstraligi znów zgromadziły przed odbiornikami ogromną widownię. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez OBOP, a udostępnionych nam przez TVP.
W niedzielę relację na żywo w TVP Sport z zawodów pomiędzy Unią Leszno i Caelum Stal Gorzów śledziło ponad 59.940 osób. To absolutny rekord wśród ligowych przekazów tej stacji.

Buahahahhaa to daje jakies cale 0,15% ludnosci tego kraju (jesli jest nas dokladnie 38 mln ludzi). Blad statystyczny liczenia tej ogladalnosci jest wiekszy :P
Ostatnio zmieniony przez owen Pią 11 Lip, 2008 14:59, w całości zmieniany 1 raz  

igła 
Grand Prix Rider

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 16:23   Odp: Luźne dyskusje o żużlu

wez poprawke na to ze tylko kilkaset tysiecy ludzi ma moliwosc odbierania tematycznego kanału sportowego telewizji PUBLICZNEJ

PozdROWienia
Igła

ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 16:30   Odp: Luźne dyskusje o żużlu

w dodatku tvp sport nie jest publiczny

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

Dj Kibol
Junior na wypożyczeniu

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 16:30   Odp: Luźne dyskusje o żużlu

dodajmy do tego iż pewnie było to liczone tak, że... np. w jednym domu jest 5 mieszkańców i mają jeden odbiornik. Zakładamy przy tym iż ojciec i syn siedzą przed telewizorem oglądają speedway, matka przygotowuje kolację w kuchni, a pozostała dwójka dzieci bawi się na dworze :) Ale liczymy jako 5 oglądających, przy czym tak naprawde tylko dwoje oglądało :) czyli możemy odjąć od tych 59.940 osób jakąś 1/5 (biorąc pod uwagę iż w nie każdym domu jest pięcioro mieszkańców, ale nawet jedna mieszkająca osoba) i wychodzi nam...

59.940 - 11.988 = 47.952 osoby

co daje nam ok 0.13% ludności kraju xD mało czy dużo? ;)

ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 16:35   Odp: Luźne dyskusje o żużlu

Dj Kibol srednia ni ma 5 tylko ~3

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

igła 
Grand Prix Rider

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 17:00   Odp: Luźne dyskusje o żużlu

oni to licza na podstawie wlaczonych odbiornikow a nie ze w doma jest 5 ludzi.

PozdROWienia
Igła

Goraw 
Junior

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 17:10   Odp: Luźne dyskusje o żużlu

tak jak każda prywatna telewizja, jak np. canal+ czy HBO wie jaką mają oglądalność czyli ilość telewizorów na tym kanale.

owen
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 18:24   Odp: Luźne dyskusje o żużlu

igła napisał/a:
wez poprawke na to ze tylko kilkaset tysiecy ludzi ma moliwosc odbierania tematycznego kanału sportowego telewizji PUBLICZNEJ

No i ?
Po co mam brac na to poprawke? Co mnie to wogole obchodzi? Jak dla mnie to moze byc i katolicka telewizja.
Mnie interesuje ogladalnosc tego sportu w Polsce, skoro chcemy go rozpropagowac.

To ze TVP stworzyla prywatny kanal sportowy, za publiczne pieniadze to juz inna sprawa.

Ogladalnosc live na poziomie 60 tys ludzi w takim kraju jak Polska to jest zenada i dla mnie to nie jest ZADEN powod do chwalenia sie ze to byl rekord. Podejrzewam ze tyle samo ludzi slucha transmisji live w Radiu Elka z wyjazdowych spotkan (fakt to radio publiczne ale chodzi o skale).

Zreszta ciekawe jak wyliczyli ogladalnosc z dokladnoscia do dziesiatek ludzi?

igla,
jak Ty jestes w stanie wyliczyc ilosc wlaczonych odbiornikow w domach ludzi w calym kraju? :>

Lukan 
I ligowiec

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 19:00   Odp: Luźne dyskusje o żużlu

http://www.sportowefakty....ny-pech-aldena/

:-

igła 
Grand Prix Rider

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 19:59   Odp: Luźne dyskusje o żużlu

a mnie sie pytaj jak oni to licza. jakos licza ilosc ogolnej liczby wlaczonych odbiornikow i ile jest wlaczonych na dane stacje.

PozdROWienia
Igła

owca 
Szkółkowicz

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 21:27   Odp: Luźne dyskusje o żużlu

No no no strona Kamila Flegera ma wirusiki nieladnie :-

owen
[Usunięty]

Wysłany: Pią 11 Lip, 2008 21:38   Odp: Luźne dyskusje o żużlu

Czyli tzw wrozenie z fusow lub jak kto woli estymacja wynikow za pomoca metody Monte Carlo :P

Robson 
II ligowiec

Wysłany: Pon 14 Lip, 2008 16:29   Odp: Luźne dyskusje o żużlu

Cytat:
Wojciech Druchniak (KSM Krosno): Po za ostatnim biegiem, to były dobre zawody. Chociaż właściwie to lali dużo wody tam, gdzie nie powinno jej być. W ogóle na krawężniku się nie kurzyło, a jak nalali na krawężnik i była tam twarda nawierzchnia to było to bardzo śliskie. Właśnie w ostatnim biegu jechałem zaraz po polewaczce i nie wiedziałem, co się dzieje. Tu mnie obracało, tam zarzucało. Taki był nierówny ten tor. Chociaż był taki sam dla wszystkich. Przed meczem z Opolem? Opole tak samo się szykuje jak my na nich. Każdy chce wygrać, ale mam nadzieję, że to my wygramy. Ja obiecuję, że będę się starał zdobyć jak najwięcej punktów dla KSMu. Muszę teraz w tym tygodniu poćwiczyć ręce, bo dzisiaj mi puchły. Mam mało jazdy. Silniki się też kończą no i tak to jest, że się je oszczędza

Wojtus dalej ma ten sam problem, tylko ze teraz sie dopiero do niego przyznal :P

grabuss 
Senior

Wysłany: Wto 15 Lip, 2008 16:19   Odp: Luźne dyskusje o żużlu

czy ta Internetowa sprzedaż biletów to tylko jednorazowo tak na mecz Rkm-Lotos czy na zawsze :P ??

Nie ukrywam że pomysł nawet nawet...

rkmrybiec 
Junior na wypożyczeniu

Wysłany: Wto 15 Lip, 2008 20:47   Odp: Luźne dyskusje o żużlu

która strona proszę o podanie jeśli to możliwe :P

Odpowiedz do tematu