Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale
Autor Wiadomość
Slinotok 007 
Ekstraligowiec

Wysłany: Nie 17 Lut, 2019 21:22   

Każdy kto zaczął oglądać Gra o Tron twierdzi ze jest super.
Serio tak jest?
Ja mało seriali ogląda prócz komediowyc ,brak czasu Nieważne.
Serio warto ?

DonKamillo 
I ligowiec

Wysłany: Pon 18 Lut, 2019 00:22   

Slinotok 007 napisał/a:
Każdy kto zaczął oglądać Gra o Tron twierdzi ze jest super.
Serio tak jest?
Ja mało seriali ogląda prócz komediowyc ,brak czasu Nieważne.
Serio warto ?

Ja też bardzo mało seriali oglądam, ale muszę przyznać, że GoT ma to coś ;) Ja ze swojej strony bardzo, ale to bardzo polecam.

z 
Junior

Wysłany: Pon 18 Lut, 2019 00:37   

Ja wyłączyłem w połowie pierwszego odcinka :P Nie moje klimaty.

Piksiński 
Ekstraligowiec

Wysłany: Wto 19 Lut, 2019 10:43   

A ja od dłużeszgo czasu seriale "połykam" - najlepiej takie 1-3 sezonowe :)

Jeśli chodzi o GoT to moja partnerka jest nim zachwycona - ja osobiście po 4 odcinkach I sezonu patrzyłem bo... ona oglądała. Mnie nie powalił - nie te klimaty - i trochę kojarzy mi się z Modą na sukces :D ;-)

Ostatni sezon i odetnę go grubą kreską ;)

Ocet 
Junior

Wysłany: Wto 19 Lut, 2019 13:57   

Na netflixie Punisher, to jest serial.. Taki typowy męski, żadnego tam pitu pitu, leją się po ryjach , sceny walki robia wrażenie, krew leje się strumieniami, klną aż miło posłuchać. Nie jest to serial z typu grzeczna przeróbka komksu.

Maveral 
Senior

Wysłany: Wto 19 Lut, 2019 20:56   

Co do produkcji Netflixa. Uwaga! Będą spojlery.

1. Obejrzałem sobie całe Narcos. Pierwsze trzy sezony super - historia Escobara i jego ekipy, choć znałem ją już z filmów dokumentalnych, została tak napisana, że serial i tak wciągnął mnie niesamowicie. Fajnie pokazany też kartel z Cali w 3 sezonie. Na wyróżnienie zasługują dwaj aktorzy - Wagner Moura grający Escobara i Pedro Pascal grający Javiera Pene. Kapitalnie zagrali! Czwarty sezon, opowiadający o mafii meksykańskiej jest już nieco słabszy, choć nadal do dobry kawałek serialu. Po prostu miał bardzo wysoko zawieszoną poprzeczkę przez poprzednie sezony.

Mocne 8/10 (przy czym jeśli miałbym oceniać tylko pierwsze trzy sezony, to 9/10)

2. Na drugiego strzała poszedł Stranger Things. Muszę przyznać, że serial lekko mnie zawiódł. Nasłuchałem się od znajomych jaki to wspaniały serial, więc oczekiwania miałem też wygórowane, a okazał się "tylko" dobry. Fajnie się ogląda, ale jednak nie jest to Ekstraliga ;) Bardzo fajnie zagrał młody Finn Wolfhard. Widać, że dzieciak ma potencjał na naprawdę dobrego aktora. Winnona Ryder też zagrała całkiem fajnie. Tylko w całej historii zabrakło mi czegoś więcej o "drugiej stronie". W zasadzie nie dowiadujemy się, ani z ust bohaterów, ani z samych scenerii, niczego konkretnego.

7/10

3. Obejrzałem też Black Mirror: Bandersnatch. Netflix stworzył interaktywny film, w którym dokonujemy wyborów za bohatera. Świetnie to wyszło. Podobno jest 10 zakończeń. Ja na razie "przeszedłem" film raz, ale na pewno jeszcze do tego wrócę. Jedno "przejście" filmu zajmuje ok. 1,5 godziny, a materiału filmowego na wszystkie rozwidlenia fabuły i na zakończenia jest 5 godzin :) Świetna rola Fionna Whiteheada! Wciąga! ;) Więcej nie będę pisał, spróbujcie sami :)

9/10 (za sama fabułę 8/10, ale daję +1 za nowatorską technologię ze sporym potencjałem ;) )

Aha, żeby film był interaktywny trzeba oglądać na Netflixie ;)

4. Punisher. Póki co obejrzałem pierwszy sezon. Jest nieźle. To chyba najlepszy bohater Marvela, a przynajmniej ta jego adaptacja. Kolo nie biega w śmiesznym stroju, z majtkami nałożonymi na spodnie :D Mimo wszystko trzeba pamiętać, że to nadal Marvel, więc Punisher co rusz przeżywa kilka kulek w ciało i w następnym odcinku jest już cały i zdrowy, a jego poprzednie starcie, w którym stracił hektolitry krwi, mają symbolizować dwa plasterki na ramieniu i bandaż na klacie :D Kolo jest wytrzymalszy niż terminator hehe Swoją drogą, dziwi też fakt, że były komandos, najlepszy z najlepszych, na przeciwników nie stosuje zbyt wyrafinowanych taktyk, tylko zazwyczaj wpada na nich od frontu i uważa się za czołg, który wytrzyma zmasowany ostrzał... no i wytrzymuje :D Ale to Marvel, więc na takie nielogiczności musimy przymknąć oko. Jeśli to zrobimy, to serial jest całkiem niezłym, dobrze zrealizowanym kinem akcji i co ważne nie przynudza :) Jak ktoś lubi rozwałkę, to szczerze polecam :)

8/10

5. Nightflyers. Nowy serial sci-fi na podstawie książki Martina. Książki nie czytałem i szczerze mówiąc trochę mnie zwiódł ten Martin, bo uważam go za świetnego pisarza, a serial niestety mnie zawiódł. Nie wiem ile w nim jest z książki, ale produkcja Netflixa okazała się słaba. Przede wszystkim raziła mnie nierówna, a raczej bardzo nierówna, gra aktorów. Jedni grali dobrze, zaś inni to takie drewno, że aż oczy krwawiły od patrzenia. Druga rzecz, to fabuła. Jest źle. Na statku mającym ocalić ludzkość leci banda rozchwianych emocjonalnie naukowców. Każdy tam jest po przejściach, a co drugi ma zadatki na niezłego psychopatę. I oto mamy taką koterię świrów. To się musiało źle skończyć. Sami bohaterowie podejmują czasem durne decyzje podyktowane najczęściej ich niezbyt stabilnym stanem emocjonalnym. Do tego fabuła bawi się czasem, więc mamy przeskoki o kilka dni, tygodni, miesięcy niemal bez żadnej wskazówki. Człowiek przez dwa odcinki ma wrażenie, że akcja dzieje się niemal "dzień po dniu", a tu nagle pokazują nam coś, co wskazuje, że upłynęło dużo więcej czasu. Źle to był zrobione. No i sama intryga, to już jest niezła jazda po bandzie. Motyw z matką-heterą kapitana statku spowodował, że zapłakałem nad scenariuszem ;( Scenarzyści też pewnie płakali jak pisali :D Generalnie, po tym co zobaczyłem, to jeszcze bardziej czekam na kolejny sezon The Expanse :)

5/10

6. Kontynuuję sobie oglądanie Star Trek: Discovery. Akurat emitują 2 sezon. Na razie nie jest źle, poziom zbliżony do sezonu pierwszego. Oczywiście zagorzali fani Treka nie zostawiają na tej produkcji suchej nitki, a mnie (także zagorzałemu fanowi Treka) nawet przyjemnie sie to ogląda. Wiadomo, że "to nie jest już to", ale moim zdaniem stara formuła Treków już nie powróci, trzeba się z tym pogodzić i łapać co dają ;)

7/10

7. Na koniec film "IO".

Film jest dramatem z otoczką sci-fi i jest słaby :-D Generalnie tło sci-fi jest tutaj mało ważne, bo główna narracja skupia się na filozofowaniu i wewnętrznych rozterkach głównej bohaterki. Nie mam nic przeciwko takim filmom, czasem nawet lubię zobaczyć sobie jakiś dramat, filmy z przesłaniem, ale tutaj w tej warstwie jest niestety płytko. Ponadto z ekranu wieje straszną nudą. Nie dzieje się absolutnie nic godnego uwagi. Jeśli dialogi miały być mocną stroną tego filmu, to nie są ;) Ciężko mi było dotrwać do końca.

3/10

Pozdro :)
Ostatnio zmieniony przez Maveral Wto 19 Lut, 2019 21:01, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu