Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Świat polityki i bieżące wydarzenia
Autor Wiadomość
owen
[Usunięty]

Wysłany: Nie 10 Sie, 2008 12:05   Odp: Świat polityki i bieżące wydarzenia

kaniakaniowski napisał/a:
Takich jak Ty jest wielu. Po co sie zajmowac tym tematem, są ciekawsze. Mnie jest dobrze i ch**.

kania,
cos taki nerwowy?
Jest olimpiada, podobno najwazniejsze aktualnie wydarzenie na swiecie, to go sledze.
To ze kazdy zajmuje sie tematem ktory go interesuje jest normalnym zjawiskiem.

Jakos nie zajmujemy sie prawami czlowieka w Chinach, konfliktem w Sudanie, kwestia Kurdow, Tajwanu, molestowaniem przez ksiezy, problemem aborcji w polsce, obwodnicy Rospudy, zadaniami Hiszpanii odnosnie Gibraltaru i innych tzw "miejsc zapalnych".
Jak sie ktoryms z nich nie zajme to tez jestem zly?
Kazdy ma swoje problemy.

Sprawa wojny w Gruzji mnie interesuje. Tyle ze ciezko mi stwierdzic ktore informacje sa prawdziwe. Jedni mowia tak, inni inaczej. Nie wiem kto zaczal, po co, jak i dlaczego. Nie znam sprawy to jej nie komentuje.

Poza tym, zgodnie z karta olimpijska, chyba kraje ktora prowadza wojny nie moga brac udzialu w olimpiadzie?

kaniakaniowski napisał/a:
Żebyś Ty kiedyś nie był w podobnej sytuacji...
pozdrówka

Na wojnie nie bylem.
Ale jesli chodzi Ci o to ze inni zajeli sie innym tematem a nie moim to juz w takiej sytuacji bylem. I zyjem, nic mi nie jest (chociaz to dziwnie brzmi w tym kontekscie). Ich strata...

ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Nie 10 Sie, 2008 12:11   Odp: Świat polityki i bieżące wydarzenia

jakby byla wojna to ja chce za snajpera w grach mi to dobrze wychodzi ;D

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

Robson 
II ligowiec

Wysłany: Nie 10 Sie, 2008 12:51   Odp: Świat polityki i bieżące wydarzenia

ADAM_J napisał/a:

jakby byla wojna to ja chce za snajpera w grach mi to dobrze wychodzi ;D

ja Czołgiem lubie :P

kaniakaniowski 
Senior

Wysłany: Wto 12 Sie, 2008 06:47   Odp: Świat polityki i bieżące wydarzenia

owen napisał/a:

kania,
cos taki nerwowy?
Jest olimpiada, podobno najwazniejsze aktualnie wydarzenie na swiecie, to go sledze.
To ze kazdy zajmuje sie tematem ktory go interesuje jest normalnym zjawiskiem.

Wojna to nie kolejny sobie temat. To nie wybór pomiędzy chęcią oglądania Reksia a Krecika. To nie cykanie po kanałach pomiędzy filmem wojennym a sportowym. To, że Ty wolisz się zajmować innym tematem to faktycznie Twoja sprawa. Ale pisanie, wolę oglądać coś innego jest nie tyle wygodnictwem co ignorancją w tym momencie.

Cytat:
Jakos nie zajmujemy sie prawami czlowieka w Chinach, konfliktem w Sudanie, kwestia Kurdow, Tajwanu, molestowaniem przez ksiezy, problemem aborcji w polsce, obwodnicy Rospudy, zadaniami Hiszpanii odnosnie Gibraltaru i innych tzw "miejsc zapalnych".

Bo teraz wybuchła wojna w Gruzji. I to jest temat numer 1. Czy jak był mecz Rybnika z Gdańskiem to gadałes na forum o meczu zaprzyjaźnionych plemion w Afryce ??

Cytat:
Jak sie ktoryms z nich nie zajme to tez jestem zly?
Kazdy ma swoje problemy.

Nie nie jesteś zły. Ale dobrze, że byli/są ludzie którym nie są obojętne tego typu sprawy bo gdyby ich nie było to dzisiaj być może dalej byś oglądał teleranek, albo byś marudził że go nie włączyli. :D :D :D

pozdrówka
Ostatnio zmieniony przez kaniakaniowski Wto 12 Sie, 2008 09:31, w całości zmieniany 1 raz  

marchew 
Junior

Wysłany: Śro 13 Sie, 2008 00:15   Odp: Świat polityki i bieżące wydarzenia

Parę słów sobie pozwolę...

Tę awanturę rozpętała Gruzja, a konkretnie prezydent Saakaszwili. Cała ta wyprawa wojenna do Osetii Południowej - regionu, którego przynależności do Gruzji nikt przecież nie neguje - była koszmarnym błędem i zemściła się na Gruzinach okrutnie.

Rosja decydując się na interwencję miała bardzo rozsądny i przekonujący argument - ochronę swoich obywateli (jak wiadomo, Osetyjczycy mają również rosyjskie paszporty). Myślę, że gdyby teraz nagle - przykład jak najbardziej teoretyczny - zaczęły się pogromy Polaków na Ukrainie czy Litwie, większość Polaków zdecydowanie popierałaby interwencję zbrojną w celu ochrony życia rodaków.

Rosja - kraj o pięknych tradycjach, bogatej kulturze i historii - to od wieków mocarstwo, którego wpływu na rozwój i modernizację naszej części świata nie sposób przecenić. Problem w tym, że szeroko rozumiany Zachód (w tym i Polska) niewiele z tego rozumie. Nade wszystko zaś zauważmy, że dzisiejsi przywódcy Rosji są zręcznymi pragmatykami. Działają w długofalowym ( ;) ) interesie swojego państwa i narodu i są przy tym skuteczni.

Nawiasem mówiąc, śmieszy mnie zachowanie UE i reszty zachodniego świata. Jeszcze kilka miesięcy temu ochoczo wspierała ona terrorystów z Kosowa w ich dążeniach do niczym nieuzasadnionego i nieuprawnionego oderwania się od Serbii - czego efektem było powstanie w Europie kuriozalnego państewka będącego międzynarodowym centrum handlu narkotykami, bronią i kobietami. Teraz, dokładnie w takiej samej sytuacji, zamiast wspierać niepodległościowe dążenia równie bandyckich władz Osetii, z udawanym oburzeniem stajemy po stronie Gruzji.

Trudno w tej sytuacji ustalić kryteria, którymi kieruje się w swej polityce Unia Europejska. Jedno wydaje się pewne - hipokryzja jest wśród nich na wysokim miejscu.

kaniakaniowski 
Senior

Wysłany: Śro 13 Sie, 2008 06:52   Odp: Świat polityki i bieżące wydarzenia

To nie do końca marchew tak jest. Osetia Płd. to Gruzja, tak samo jak i Abchazja. Dlaczego więc Gruzja ma oddać swoje ziemie tylko i wyłącznie, że jest tam sporo obywateli z Rosyjskim paszportem którzy żyją w zgodzie z obywatelami Gruzji i mają gdzieś ten cały podział (nie tak jak w Kosovie)?? To nie jest konflikt na linii Gruzja - Osetia, tylko Gruzja - Rosja. Ropa potrafi zrobić wszystko, a raczej chęć jej posiadania. Rosja chce kontrolować Gruzję i to jest fakt.
Pisanie, że to Gruzja rozpoczęła jest nieprawdą, a raczej pisaniem niecałej prawdy. Działania Rosjan zmierzają nie tylko do przejęcia kontroli nad Osetią i Abchazją ale całego Zaukaukazia. Powoli również chcą obsadzać "swoimi" stołki na Krymie...

Ale to fakt, że Europa jest niekonsekwentna i pogubiona w swoich działaniach, vide sprawa Kosova...
Ostatnio zmieniony przez kaniakaniowski Śro 13 Sie, 2008 06:53, w całości zmieniany 1 raz  

owen
[Usunięty]

Wysłany: Śro 13 Sie, 2008 08:12   Odp: Świat polityki i bieżące wydarzenia

kania,
zgadzam sie z Toba co do wojny ale oprocz tego sa tez inne tematy ktore kogos interesuja to raz.
A dwa to powiedz mi dlaczego nie rozmawiamy (nie zajmujemy sie/nie zajmowalismy sie) o konflikcie (wojnie?) w Sudanie/Czadzie (to przeszlo bez echa - 3 letnia wojna, 100 tys zabitych, rozejm podpisany 13.03.08), wypedzaniu "bialych" wlascicieli w Zimbabwe czy konflikcie w Somalii (wlasciwie Somalia, Etiopia, Erytrea)?? Ze o wojnie w Kaszmirze pomiedzy Pakistanem i Indiami nie wspomne a trwa juz 50 lat.
Tamte konflikty sa gorsze czy ten w Gruzji jest lepszy? W koncu wojna to wojna.

A ja Ci moge powiedziec ze dalej nie wiem o co tam jest ta wojna, kto ja zaczal, po co i dlaczego? Inna sprawa ze odnosze wrazenie ze to sprawka Rosji w celu odzyskania dawnego imperium. Tyle moge powiedziec. I podejrzewam ze nasze naciski nic nie dadza bo Rosja to ma gdzies. Najwyzej podniosa nam cene gazu o 200% i tyle z tego bedziemy mieli. Jak Rosja bedzie chciala to przerwie ta wojne, jak nie to pewnie utknie jak Afganistanie.

A swoja droga moze tez jako Slask zaczniemy domagac sie autonomii (jak np. katalonia)? ;D
Ostatnio zmieniony przez owen Śro 13 Sie, 2008 08:33, w całości zmieniany 1 raz  

tom06
Junior

Wysłany: Śro 13 Sie, 2008 08:55   Odp: Świat polityki i bieżące wydarzenia

jedyną szansą na przerwanie tej wojny są rosyjscy oligarchowie którzy mogą starcić kupe kasy na zachodzie i jedynie oni mogą przekonać Putina do odwrotu, i śmiać mi sie chce jak widze prezydenta Miedwiediewa który coś tam mówi a jest tylko marionetką w rękach Władimira

Ciekawe czy świat posunął by sie np do sankcji gospodarczych wobec Rosji, czy też wykluczenia ich ze świata sportu jak w przypadku Iraku...

Kumkat
Junior na wypożyczeniu

Wysłany: Śro 13 Sie, 2008 09:06   Odp: Świat polityki i bieżące wydarzenia

Ale jakie sankcje gospodarcze wobec Rosji mogą być zastosowane? Przeciez to Rosja uzależniła prawie cała Europę od swoich surowców energetycznych i tu tez wydaje się tkwi powód tej wojny. Rosja jak tylko znalazła jakiś powód do ataku Gruzji zrobiła to, gdyż leży na szlaku tranzytowym do Europy , który omijał Rosję. Podbijając Gruzję Rosja znowu może kontrolować kolejny gazociąg i port na Morzu Czarnym. Co do oligarchów to nie mają oni tutaj nic do gadania, gdyż muszą byc podporządkowani Kremlowi (np Abramowicz) gdy odmawiają posłuszeństwa zostaną postawieni przed sądem z byle jakiego powodu i stracą majątek. Wtedy pozostaje im życie na emigracji ( np Gusinski czy Bieriezowski)

theemperor 
Junior

Wysłany: Śro 13 Sie, 2008 18:37   Odp: Świat polityki i bieżące wydarzenia

Daniel ja dawno jestem za autonomia śląska ;) Nikt nie mowi o oderwaniu sląska od Polski :) ale na zasadzie stanu w USA :) swoje prawo, swoje podatki itp.

Owieczka 
Junior

Wysłany: Czw 14 Sie, 2008 14:51   Odp: Świat polityki i bieżące wydarzenia

I po 20 latach gospodarka Śląska załamuje się. A kto by chciał później utrzymywać darmozjadów, którzy tylko korzystali z zapasów które mieli pod ziemią? Głupotki wypisujesz kolego :)

ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Czw 14 Sie, 2008 15:55   Odp: Świat polityki i bieżące wydarzenia

w dzisiejszych czasach Twoim wrogiem są panie z Vanish Oxi Action...

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

theemperor 
Junior

Wysłany: Czw 14 Sie, 2008 20:38   Odp: Świat polityki i bieżące wydarzenia

Owieczka ja nie mowilem o weglu... tylko nowych technologiach... Przeciez przy odrobinie inwestycji mamy tutaj doline krzemowa... zreszta juz nasz region tak jest nazywany

owen
[Usunięty]

Wysłany: Czw 14 Sie, 2008 20:52   Odp: Świat polityki i bieżące wydarzenia

I pewne rzeczy w tym kierunku sa juz robione :)

Piksiński 
Ekstraligowiec

Wysłany: Pią 15 Sie, 2008 18:49   Odp: Świat polityki i bieżące wydarzenia

http://wiadomosci.onet.pl/1808180,453,item.html

Odpowiedz do tematu