Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Świat polityki i bieżące wydarzenia
Autor Wiadomość
kaniakaniowski 
Senior

Wysłany: Wto 06 Lis, 2018 15:18   

To są już twoje insynuacje i domysły. Ja napisałem o człowieku którego znałem.
Nie jestem ani zwolennikiem ani przeciwnikiem szczepień. Jestem zwolennikiem zdrowego rozsądku.
Nie jestem też za zmuszaniem kogokolwiek do czegokolwiek. To edukacja i wolny wybór winiem stanowić o tym czy dzieci są szczepione czy nie.
Uważam, że media sieją zamęt i stosują najprostsza metodę zastraszania. Każde lobby tak działa, nie inaczej farmaceutyczne.
pzdr

Bart 
Junior
666

Wysłany: Wto 06 Lis, 2018 19:20   

To ja zapytam inaczej.
Te okropne koncerny farmaceutyczne trzepią hajs na szczepionkach i robią wszystko żeby ludzie masowo się szczepili. Pełna zgoda, trzeba być naiwnym żeby uważać inaczej.
Ale czy tym samym koncernom nie powinno zależeć żeby ludzie ciągle chorowali? Chyba bardziej opłacalne byłoby nieustanne globalne leczenie, niż jednorazowe szczepienia?

Bartek 
II ligowiec

Wysłany: Wto 06 Lis, 2018 20:03   

Tylko, że kwestia szczepień to nie jest tylko i wyłącznie kwestia indywidualnych osób i każdego widzimisię. To jaki jest stosunek szczepionych/nieszczepionych ma wpływ na całe społeczeństwo, w tym także tych szczepionych.

kaniakaniowski 
Senior

Wysłany: Wto 06 Lis, 2018 20:06   

I tak po części właśnie jest niestety.
Dzisiaj medycyna jest tak rozwinięta, że przeszczepiają twarz człowieka.
Zibacz jak sprawa wygląda w przypadku chorób przewlekłych. Od lat są leczone a nie wyleczane. Tony lekarstw zażywane przez ludzi nie w celu wyleczenia przyczyn a w celu leczenia skutków.
Ilu z was było u lekarza a ten przepisywał antybiotyk niezależnie od tego czy choroba była spowodowana bakterią czy wirusem ? Przecież jeśli to wirus to antybiotyk tylko szkodzi. Nikt nie robi takich badań bo to dodatkowy koszt.
Dodatkowo wielu lekarzy nie stawia diagnozy. Po prostu przepisuje leki bez postawienia diagnozy. Daleko mi od oczerniania środowiska lekarzy ale ilu z was widziało jak przedstawiciele firm farmaceutycznych się wślizgują pomiędzy pacjentami czekającymi do gabinetu ?
Lobby farmaceutyczne to ogromna siła, a zysk jest najważniejszy. Ot dziki kapitalizm, tutaj w USA widać to jak na dłoni gdzie ubezpieczenia są prywatne, w krajach europejskich to rządy negocjują z nimi ceny za poszczególne lekarstwa.

pzdr

p.s. W przypadku szczepień na odrę, to z tego co pamiętam to zaszczepione dzieci po dostaniu szczepionki stanowią zagrożenie dla tych nieszczepionych (mogę się mylić bo już nie pamiętam)

TUTAJ do poczytania

edit 2 :-)

Kiedyś w Chinach mieli bardzo fajną i uczciwą zasadę. W wiosce jak był lekarz to cała wioska mu płaciła co miesiąc kasę. Kiedy ktoś zachorował to przestawał płacić do momentu aż zostanie wyleczony.
Ostatnio zmieniony przez kaniakaniowski Wto 06 Lis, 2018 21:20, w całości zmieniany 3 razy  

ebul 
Senior

Wysłany: Wto 06 Lis, 2018 21:22   

kaniakaniowski napisał/a:

Dzisiaj medycyna jest tak rozwinięta, że przeszczepiają twarz człowieka.
Zibacz jak sprawa wygląda w przypadku chorób przewlekłych. Od lat są leczone a nie wyleczane. Tony lekarstw zażywane przez ludzi nie w celu wyleczenia przyczyn a w celu leczenia skutków.

To nie jest taka prosta sprawa, pomimo ogromnego postępu medycyny, w wielu przypadkach medycyna nie wie co jest przyczyną danego schorzenia i może łagodzić tylko skutki. Moim zdaniem w kwestii szczepień, zdroworozsądkowe podejście nakazuje się szczepić i tyle. Koncern farmaceutyczny zarobi na mojej szczepionce, ale zarobi też na moim leczeniu. W większości przypadków udowodnione jest działanie szczepionek, dlatego po co wywarzać otwarte drzwi. Mamy się cofnąć do średniowiecza?

kaniakaniowski 
Senior

Wysłany: Wto 06 Lis, 2018 22:53   

Nie mogę się z tym zgodzić. Wszystko się robi po to by osiągnąć zysk, to jest wynikowa wszystkiego. Bilans zysków i strat się musi zgadzać. Jeśli nakłady na badanie jakiegoś lekarstwa by wyeliminować jakąś chorobę są za wysokie to niestety nikt się tego nie podejmie. Lepiej sprzedawać lekarstwa na skutki, inwestycji zero, ciągły zysk.
Powtórzę raz jeszcze, nie jestem przeciwnikiem szczepień. Jednak moi rodzice dostali ich kilka w ciagu życia. Nasze dzieci mają szczepień kilkadziesiąt.

pzdr

z 
Junior

Wysłany: Wto 06 Lis, 2018 23:16   

kaniakaniowski napisał/a:
Jednak moi rodzice dostali ich kilka w ciagu życia. Nasze dzieci mają szczepień kilkadziesiąt.

Już Ci napisałem w poprzednim poście na ten temat a ty dalej powielasz te same bzdury :roll:

Wartość całego rynku szczepionek wynosi 24 miliardy dolarów, same zyski oscylują w granicach 10 miliardów, a gdy odejmiemy jeszcze dodatkowe koszty związane z badaniami nad szczepionkami, to zyski spadają do ledwie 2,5 miliarda. Rynek medycyny alternatywnej, w której działa Zięba wart jest 34 mld dolarów.

kaniakaniowski 
Senior

Wysłany: Śro 07 Lis, 2018 00:07   

To, że sobie coś napisałeś w odniesieniu do jednej szczepionki w żaden sposób nijak ma się do całości. Całkowita liczba szczepień jest wielokrotnie większa, już ci to napisałem, że zacytuję ciebie.

"Dane zebrane przez National Vaccine Information Center (NVIC) ujawniają, że współcześnie dzieci otrzymują aż 49 dawek 14 szczepionek, zanim skończą sześć lat. To liczba około 12 razy wyższa niż liczba szczepionek podawanych dzieciom w 1940 roku. Co prawda organizacja wzięła pod uwagę kalendarz szczepień w USA, jednak w Polsce sprawa szczepień wygląda podobnie i liczba wkłuć nie będzie aż tak drastycznie różna od zaleceń amerykańskich."

Artykuł
Ostatnio zmieniony przez kaniakaniowski Śro 07 Lis, 2018 00:34, w całości zmieniany 1 raz  

mustapha 
Ekstraligowiec

Wysłany: Czw 08 Lis, 2018 08:09   

Bedzie wesoło, jak narodowcy pójdą do sadu i sąd cofnie decyzję HGW.
Wówczas beda mieli pełne prawo organizować swoj narsz, tylko wtedy napotkają marsz prezydencki, idacy dokładnie tą samą trasą i mający (jako uroczystość państwowa) pierwszeństo ;)

Mam ptopozycje - niech prezydent zorganizuje swoj marsz 12 listopada - w koncu po coś ten wolny dzień uchwalono.

Goraw 
Junior

Wysłany: Czw 08 Lis, 2018 09:37   

Odnośnie szczepionek, przypadkiem trafiłem na takli artykuł w angorze :arrow:

https://www.pressreader.c...283437782479985
Ostatnio zmieniony przez Goraw Czw 08 Lis, 2018 09:37, w całości zmieniany 1 raz  

mustapha 
Ekstraligowiec

Wysłany: Czw 08 Lis, 2018 09:55   

Goraw napisał/a:

Ostatni akapit artykułu... od "Viren Swami, profesor..."
True, true... :)
Ostatnio zmieniony przez mustapha Czw 08 Lis, 2018 09:55, w całości zmieniany 1 raz  

Goraw 
Junior

Wysłany: Czw 08 Lis, 2018 09:59   

mustapha napisał/a:
Goraw napisał/a:

Ostatni akapit artykułu... od "Viren Swami, profesor..."
True, true... :)

Viren a nie Viten

aj zdążyłeś poprawić ;-)

mustapha 
Ekstraligowiec

Wysłany: Czw 08 Lis, 2018 10:05   

Tak, po 17 sekundach :lol:

kaniakaniowski 
Senior

Wysłany: Czw 08 Lis, 2018 15:57   

Wojna hybrydowa trwa z Rosją już od jakiegoś czasu, ale problem z ilością szczepień zaczął się lata temu kiedy ludzie zaczęli pisać o swoich doświadczeniach gdy ich dzieci zaczęły chorować na autyzm itd. Ten problem nie wziął się znikąd.
Rosja nie musi się martwić o zniszczenie zachodnich społeczności, oni to sami robią.
pzdr

adamb 
I ligowiec

Wysłany: Czw 08 Lis, 2018 18:08   

mustapha napisał/a:
Mam ptopozycje - niech prezydent zorganizuje swoj marsz 12 listopada - w koncu po coś ten wolny dzień uchwalono.

ale wtedy trzeba by na szybko zrobić 13 listopada dniem wolnym... zgodnie ze świecką tradycją dnia wolnego po święcie :mrgreen:

Odpowiedz do tematu