Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gliwicka 72- stadion
Autor Wiadomość
igła 
Grand Prix Rider

Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018 22:14   

Slinotok 007,

W Rybniku jest to możliwe pod jednym warunkiem. Burzymy cały ten mur z przodu i stawiamy kasy oraz kołowrotki. Teraz po prostu wejście na stadion jest chyba jednym z najgorszych/najmniej drożnych w porównaniu z Eligą.

Ale to już temat do MOSiRu i miasta, który podobno dawno miał być już w trakcie realizacji razem z toaletami.

PozdROWienia
Igła

Slinotok 007 
I ligowiec

Wysłany: Wto 24 Kwi, 2018 22:22   

Zgadzam sie Igła.
Dlatego juz dawno poruszałem temat naszego stadionu ze nie nadaje sie do remontu tylko do wymiany.
Wtedy tez słyszałem Ale po co nam stadion... :-/ :oops:

W tym przypadku chodziło mi bardziej o argumenty niektórych ludzi którzy chyba nawet przy nowym stadione dalej trwaliby w przekonaniu ,że to jest złe.
Argumenty BO tak zawsze było .Albo trzeba przyjsc wczesniej albo kto mi zabroni... itp ????
Do tego myślenia tylko nawijam.
Dla mnie te poglady sa po prostu niezrozumiałe.Niedorzeczne
Bo na Boga na dłuższą mete to jest NAJLEPSZE ROZWIAZANIE STADIONOWE.

Natomiast pomysł który ktos zapodał na miare tego co mamy dzisiaj ..
Pierwszy łuk i np 3 sektory objete takimi wlasnie numeracjami na poczatek mozna by wprowadzic.Tam nawet na dolnych rzedach sie siada.
I tu znowu kolejne zderzenie ze ściana to jest działanie naszego klubu.
Czy komus by sie to chciało /

Kolejny smutny temat to toalety.
Sam byłem w biurze Mosir we wrzesniu. Beda BEDĄ ..Juz niedługo. :-/

No chyba ze nam robia niespodzianke i nie oplaca sie remontowac toalet skoro stadion bedzie nowy .... Czarny humor wiem.
Ostatnio zmieniony przez Slinotok 007 Wto 24 Kwi, 2018 22:38, w całości zmieniany 2 razy  

ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Śro 25 Kwi, 2018 06:31   

igła napisał/a:
Teraz po prostu wejście na stadion jest chyba jednym z najgorszych/najmniej drożnych w porównaniu z Eligą.
dawno nie byłeś w Opolu
gdzie
HAHAHAHHA
trzymaj się kur... :D
będzie ostro!

jak dobrze pamiętasz w jednej bramie wjazdowej są wycięte 2x metalowe drzwi
nad jednymi jest napis VIP HAHAHHAHAHAHAHAHA
POWAŻNIE! VIP

kur.. serio xD
do 1 drzwi kolejka aż na asfalt a w drugiej pusto i nie skasuje Ci bileta bo to wejście VIP
czaisz?
HAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAAH

wiem, na Opole chodzi 2,327 kibiców ale i tak jest kolejka do 1 drzwiczek :D

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

adamb 
I ligowiec

Wysłany: Śro 25 Kwi, 2018 09:01   

DonKamillo napisał/a:
https://youtu.be/Td3HsKaCyg0

Budowa stadionu w Łodzi. Jak myślicie, wyrobią się?

Raczej nie... na tym filmiku jest muzyczka bardzo dynamiczna, ale zupełny zastój na placu budowy ;-) i dla mnie bez znaczenia czy to sobota, niedziela czy święto - wiem, że jak termin goni to trzeba zap....ać 7 dni w tygodniu 24h, a tam sielanka.
Poza tym nawet gdy obiekt jest gotowy to trzeba przeprowadzić wszystkie procedury odbiorowe (min. miesiąc, bo takie są terminy ustawowe) i ofc usunąć usterki oraz zastosować się do uwag organów odbiorowych (najwięcej zawsze takich ma Straż)
...więc moim zdaniem nie ma bata żeby się wyrobili jeśli stan obiektu na dziś jest taki jak na filmiku.
Oczywiście nie piszę tego z satysfakcją, bo wolałbym żeby Eagle walczyli do końca sezonu w sportowej atmosferze, zamiast atmosfery skandalu.

Odnośnie naszego stadionu: swego czasu na spotkaniu ze sternikiem (bez osady ;-) ) padło pytanie o te kołowrotki stojące przy wejściach i prezes odpowiedział w ten deseń : są zepsute i się nie da :roll:
Miejsca numerowane to powoli już jest standard... ale nie u nas choć numerki na zicach są (były ?).
Gdyby wprowadzić np. plastikowe bilety (wiem odpada reklama z tych papierowych) i kibic sobie "ładuje" kartę elektronicznie, to odpadają koszty druku tego papieru, rozprowadzania itd.
Wtedy można by było wydzielić także miejsca dla "kurzoków" i wszyscy byliby content.

Powiem Wam jak to zaobserwowałem na VW Arena w WOB.
Tradycyjne kasy nie istnieją. Bilet w formie karty lub własnego wydruku "robisz" sobie sam, lub zamawiasz zwykły papierowy z przesyłką pocztową.
Faktem jest, że wejść jest sporo... ale i stadion większy.
Wejście na stadion to żaden kłopot: skanujesz kartę, wydruk lub bilet, kołowrotek puszcza, wchodzisz kilka kroków, odkładasz piwko na ziemię, rozkładasz ręce, macanie i "gute spiel", wsio.

Tak na marginesie: jakby kilku malkontentów numerowanych miejsc zgłodniało lub poczuło pragnienie na tym w/w stadionie to spotka ich ZONK... na stadionie nie ma obrotu gotówkowego ! tylko karta, jeśli nie masz/zapomniałeś to albo nie pojesz bratwursta i nie napijesz się piwa, albo stoisz w kolejce po tymczasową kartę pre-paid ;-) za to obsługa na stoiskach jest bardzo sprawna w związku z brakiem konieczności przyjmowania i wydawania hajsu.

ale o czy ja piszę ? u nas nawet sklepiku internetowego brakuje, nie wspominając o stacjonarnym :mrgreen: prezes chyba nie rozumie jaką kasę się czerpie ze sprzedaży gadżetów.
Ostatnio zmieniony przez adamb Śro 25 Kwi, 2018 09:26, w całości zmieniany 1 raz  

Maveral 
Senior

Wysłany: Śro 25 Kwi, 2018 09:54   

adamb napisał/a:
Raczej nie... na tym filmiku jest muzyczka bardzo dynamiczna, ale zupełny zastój na placu budowy i dla mnie bez znaczenia czy to sobota, niedziela czy święto - wiem, że jak termin goni to trzeba zap....ać 7 dni w tygodniu 24h, a tam sielanka.

Żeby dopełnić obrazu całości wrzucam wczorajszy post kibiców Orła Łódź - KLIK. No nie wygląda na to, żeby się tam spieszyli z budową.

Adamo84 
Junior

Wysłany: Śro 16 Maj, 2018 15:30   

W 2015 roku po spotkaniu z kibicami ja z forumowiczem Szkloney rozmawialiśmy z uwczesnym viceprezesem Maciejem Kołodziejczykiem na temat przebudowy toru i stadionu. I Szkloney zaproponował fajne rozwiązanie odnośnie trybuny głównej, to jest rozebranie tych trybun od sektora gości aż pod 17 sektor i w to miejsce wybudowanie wolno stojącej trybuny. Gdyby ustawić ją dwa metry bliżej toru i zrobić bardziej stromą, zmieściłoby się więcej rzędów. Była by to reprezentacyjna trybuna na miarę 21 wieku. Do tego postawić trybuny na drugim łuku i naprawdę mamy piękny żużlowy stadion.

tomtom13 
Junior

Wysłany: Śro 16 Maj, 2018 15:39   

Po układzie poszczególnych sektorów widać, że pas trybuny przy linii startu jest najniższy. Wiąże się to z ukształtowaniem terenu w jakim był budowany stadion. Ale budowa była wiele lat temu i wtedy próbowano się dostosować do naturalnych spadków. Obecnie wyrównanie korony stadionu, które wiązało by się z wykonaniem bardziej stromych trybun dałoby większą ilość miejsc na stadionie oraz możliwe było by wykonanie całego pasu zadaszenia.

ADAM_J 
Mistrz Świata

Wysłany: Śro 16 Maj, 2018 16:13   

LOL
a nie lepiej zrobić remont w domu dziecka? albo coś takiego?

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

ebul 
Senior

Wysłany: Śro 16 Maj, 2018 18:17   

Dokładnie zrobić remont Domu Dziecka, a po co pchać w jakieś bezsensowne renowacje stadionu, jak od razu można zaprojektować nowy żużlowy stadion :P
Może wystartuje w wyborach i moim głównym celem, hasłem wyborczym będzie budowa stadionu żużlowego na miarę XXI ...

tomtom13 
Junior

Wysłany: Śro 16 Maj, 2018 19:01   

Za chwilę wybory. Ciekawie co poszczególni kandydaci naobiecują.

szkloney 
Junior na wypożyczeniu

Wysłany: Śro 16 Maj, 2018 19:45   

Widzę, że koledze wspomniała się luźna rozmowa po spotkaniu. Generalnie chodziło o rozbiórkę tej trybuny i próbę odsprzedaży do klubu typu KSM czy Wanda. Trybuna mogłaby mieć podobne pochylenie ale nachodziła by automatycznie na chodnik. Nad chodnikiem powstał by wtedy tunel.

Problem naszej trybuny jest związany nie tylko z ilością kibiców, których ma pomieścić. Rozmowa rozpoczęła się od tego, że ciężko jest ściągnąć do klubu sponsorów. Wtedy stwierdziłem, że nasz stadiono-kurnik temu nie pomaga, bo jak chcesz pokazać prezesowi firmy giełdowej, że bycie głównym sponsorem klubu, ma cokolwiek wspólnego z prestiżem, gdy zapraszasz go pod wiatę z falistej. Tak czy tak, miasto ma inne wydatki i prawdopodobnie zawsze je będzie mieć.

Choć nie zgodzę się z argumentami o domach dziecka, bo gdybyśmy tak do wszystkiego podchodzili, to deptak w centrum miasta też by nie powstał.

ebul 
Senior

Wysłany: Śro 16 Maj, 2018 20:06   

Ja też całkiem poważnie piszę, o budowie nowego stadionu, takiego na 20 tysi, zadaszonego z podgrzewanym torem, typowo żużlowy i tylko żużlowy. Włodarze miasta powinni się poważnie zastanowić w jakim kierunku zamierzają podążać z dofinansowaniami. Można każdego przeznaczać kilka baniek na sport żużlowy i być takim miernotą. Jeśli żużel ma być wizytówką Rybnika, to wszystko musi być na najwyższym poziomie. Tak jak pisze Szkloney czasy wusztu na dachu klubu dla sponsorów dawno już minęły. Ktoś powie, że wariat ze mnie, ale moim zdaniem powinno nakreślić się plan na kilka następnych lat. Niech drużyna zadomowi się na dużej w ekstralidze, a miasto dołoży wszelkich starań by za kilka, kilkanaście lat zbudować nowoczesną arenę. Ten stadion zostawić tak jak jest i nic już w niego nie inwestować

ADAM_J 
Mistrz Świata

Wysłany: Czw 17 Maj, 2018 06:17   

ebul napisał/a:
, jak od razu można zaprojektować nowy żużlowy stadion
i to jest najlepsze rozwiązanie
z tego naszego przestarzałego badziewia nie ma sensu nic wyciągać ani go tuningować
szkloney napisał/a:
Trybuna mogłaby mieć podobne pochylenie ale nachodziła by automatycznie na chodnik. Nad chodnikiem powstał by wtedy tunel.
swego czasu takie coś na 2 prostej planowała Unia Tarnów, na necie dalej można śmiało znaleźć projekty
tylko tam to zachodziło aż na ulicę
mieli boom, mieli Gollobów a tego nie zrobili więc i u nas nic z tym nie zrobią

jedyne co u nas można by w tej kwestii zrobić to...
na 2 prostej wyciąć te reklamy
był ktoś z Was na SGP w Bydgoszczy?
tam była dostawiana z rusztowania trybuna na 1 prostej
pamięta ktoś?
takie coś robili na SGP w Bydgoszczy i takie coś u nas też można by...
ewentualnie zrobić na 2 prostej jak i na szczycie łuku - trybuna z rusztowania

Bart 
Junior
666

Wysłany: Czw 17 Maj, 2018 07:11   

W moim przekonaniu niezbyt opłaca się poprawiać istniejący stadion, bo gruntowne przeróbki będą kosztowne, a i tak z tego obiektu nie zrobi się dobrego funkcjonalnego stadionu.
Rozwiązania zaproponowane wyżej nie są złe, ale czy warto pchać się w koszty, zwłaszcza gdy frekwencja na razie nie jest problemem?
Szkoda, że w Urzędzie Miasta nawet po cichu nie wspomina się o nowym stadionie w Rybniku, bo reanimacja trupa (chociażby patrząc na przebudowę Stadionu Śląskiego) nie ma sensu, zresztą w temacie modernizacji obecnego stadionu i tak jest cisza. :(

mustapha 
Ekstraligowiec

Wysłany: Czw 17 Maj, 2018 07:27   

A to niby z jakiej okazji na stadion ma zawitać 20tys ludzi ?

Odpowiedz do tematu