Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Spostrzeżenia nt. mediów
Autor Wiadomość
Edzioszka 
Junior

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010 12:41   Spostrzeżenia nt. mediów

Od dłuższego czasu tj. od momentu rezygnacji z patronatu medialnego przez Rybnicki Klub, portal sportowefakty.pl każdą negatywną informacje (problem Rybnickiego Klubu) stara się rozdmuchać a pozytywną informację płynącą z Klubu przemilczeć, bądź ograniczyć się tylko do "suchego" poinformowania o tym fakcie opinii publicznej.

Dodatkowo, nie sposób przejść obojętnie wobec komentarzy do poszczególnych informacji, które to po weryfikacji umieszcza portal. Administratorzy strony sportowefakty.pl w sposób wybiórczy umieszczają tylko takie komentarze, które to szkalują NASZ Klub oraz Zarząd, co oczywiście negatywnie odbija się na wizerunku Klubu w innych mediach oraz wsród sponsorów.

Dlatego apeluje do kibiców, nie tylko Rybnickich, o zbojkotowanie portalu sportowefakty.pl, który to portal nie ma nic wspólnego z rzetelnością dziennikarską.
Ostatnio zmieniony przez niedźwiedź Śro 05 Sty, 2011 19:39, w całości zmieniany 3 razy  

igła 
Grand Prix Rider

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010 12:46   

Edzioszka napisał/a:
Dodatkowo nie sposób przejść obojętnie wobec komentarzy do poszczególnych informacji umieszczanych przez portal. Administratorzy strony sportowefakty.pl w sposób wybiórczy umieszczają tylko takie komentarze, które to szkalują NASZ Klub oraz Zarząd, co oczywiście negatywnie odbija się na wizerunku Klubu w innych mediach oraz wsród sponsorów.

To mogę z całą pewnością potwierdzić. Jeszcze do niedawna miałem dostęp do panelu admina SF (kiedyś tam pisałem) i widziałem jakie komentarze są publikowane, a jakie odrzucane. Niemal wszystkie te "pozytywne" dla klubu były usuwane.

Tak samo jest z newsami nie było nic np o akcji Krwiodastwa (bo po co), usunięto przed sezonem informacje o spotkaniach zawodników z kibicami, usunięto zapowiedź i relacje z turnieju kibiców (jakoś wcześniej przez 3 lata nikomu nie przeszkadzało), pamiętacie oświadczenie gdzie Darek Momot przepraszał za swój wybuch w stronę jednego z kibiców w trakcie meczu? Też usunięto. Dlaczego? Bo tak. Decyzje należały do naczelnego pana Gapińskiego.

Osobiście od pewnego czasu czytam inne serwisy.

PozdROWienia
Igła
Ostatnio zmieniony przez igła Wto 11 Maj, 2010 14:46, w całości zmieniany 1 raz  

Steel 
II ligowiec
ostrzezenia za co?

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010 13:01   

No staczaja sie... z tymi komentarzami i zmiana newsow po kilku godzinach to jakas zenada... mialem ich za bardziej powaznych... ale ostatnio sporo traca i w ostatnim czasie wyprzedzil ich znacznie w rankingach inny portal ogolno sportowy, a jak tak dalej pojdzie to i Nicesport ich szybko wyprzedzi.

Ja ich czytam a moze raczje czytalem tylko dlatego ze maja w miare przejrzysta szate graficzna

Sami sobie kopia dolki poprzez takie a nie inne zachowania.
Mam nadzieje ze klub reaguje na takie czy inne zachowanie.

Atlus 
Junior na wypożyczeniu
Jeździec bez głowy

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010 13:05   

Według mnie to klub powinien zareagować jakimś oświadczeniem, listem otwartym w którym wygłosiłby swoje niezadowolenie z tego w jaki sposób ów portal kreuje wizerunek naszego klubu i Nas kibiców. My jako kibice, oczywiście możemy nie czytać, bojkotować itd. tylko czy to coś zmieni? Śmiem wątpić. A reakcja zarządu, poparta przez Nas kibiców mogłaby innym ludziom w Polsce przekazać, że coś jest nie tak. Jedni by to wyśmiali, inni zlekceważyli, ale pewna część myślę że by się nad tym zastanowiła. Nie można być głuchym na to co się wyprawia na tym portalu (dodajmy opiniotwórczym portalu). Nasza reakcja - słuszna, choć bez wsparcia klubu może okazać się nic nie znacząca.

Kuczer 
II ligowiec

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010 13:07   

Steel napisał/a:

Mam nadzieje ze klub reaguje na takie czy inne zachowanie.

Pytanie w jaki sposób? Publikując oświadczenie, którego oni i tak nie puszczą?
Odbiorą akredytację redaktorowi SF, to oni i tak "swoje" będą pisać.

A na drogę sądową to nasz klub raczej nie ma ani czasu, ani pieniędzy.

igła 
Grand Prix Rider

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010 13:10   

Klub nic nie może zrobić bo jest na pozycji straconej. Pomyślcie. Tak jak PiS ich bojkot TVN :P

PozdROWienia
Igła

z 
Junior

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010 13:35   

Bez przesady.
Po co na sportowych faktach mieliby publikować oświadczenie Momota, w którym przeprasza kibica? Po co takie newsy mają być ogólnopolskie? Po to jest chyba strona klubowa. Napisali o zawieszeniu Joonasa napisali dzisiaj i o porozumieniu. Sportwefakty czytałem i będę dalej czytać.

A nicesport jak dla mnie jest za mało przejrzysty i nie czyta mi się go tak jak sportowych faktów.

Whiskey 
Junior na wypożyczeniu

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010 13:48   

ale chyba nie tylko komentarze do naszego klubu są te nie przychylne puszczane , przecież do innych też :)
A to że są takie komentarze a nie inne do newsów to się już nic na to nie poradzi tak będzie cały czas :)
Ja ogólnie nic do SF nie mam i lubię ta stronę :)
Ostatnio zmieniony przez Whiskey Wto 11 Maj, 2010 14:04, w całości zmieniany 1 raz  

Edzioszka 
Junior

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010 13:54   

Chodzi o to, że jak pojawia się pozytywny komentarz to nie przechodzi CENZURY sportowychfaktów

Kolego Z, oświadczenie Momota było na stronie SF po czym szybko ktoś je usunął.

x-men 
Szkółkowicz

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010 14:24   

Będę musiał porozmawiać z moim kolegą Adamem Krużyńskim czy wie, w jaki sposób jego korespondenci próbują budować markę jego serwisu. Jestem przekonany, że takie działania są mu obce. Coś czuję, że szykują się pierwsze zwolnienia z redakcji..

Steel 
II ligowiec
ostrzezenia za co?

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010 14:36   

Kuczer poniekad masz racje... ale jednak takie a nie inne pisanei artykulow narusza dobre imie klubu. Tak jak puszczanie dla niego obralizywch komentarzy ktore maja byc rzekomo moderowane. Nie puszczanie komentarzy prostujacych zle napisany artykul itd...
W sumie juz zdziwilo mnie ze klub nie zareagowal pisemnie na szkalowanie przez Szumine.
Zdziwilo mnie ze pozwolil na takie a nie inne zachowanie w przypadku sprawy Joonasa.

Z: a niby z jakiego powodu maja publikowac oswiadczenia innych klubow... wybiorcze dziennikarstwo... sugestie w tytule... Rozumiem zeby to byl felieton... ale moze troche sensu w tym co sie czyta i pisze powinno byc.
Swego czasu jak Igla tam popisywal a SF byly patronem medialnym to tez bylo zle... bo bylo malo obiektywnie :)

Whiskey, ale nie chodzi o to ze puszczane sa nieprzychylne komentarze, ale o to ze one sa puszczane w pierwszej kolejnosci, a krytyka jest wycinana, tak jak informacje prostujace. Po kilku godzinach sa zmieniane artykuly tak by troche zalagodzic sprawe...
Jakosc nie wyobrazam sobie by tak zrobiono w powaznym miejscu albo w dzienniku.
Sprostowan tez zadnych nie publikuja do nierzetelnych artykulow.

igła, Nie zgodze sie ze klub nic nie moze zrobic. Moze zarzadac sprostowania. Wystosowac oswiadczenie na wlasnej stronie itd.
Takie pseudo dziennikarstwo jakie Gapinski uprawia to masakra.
Sprawa takiego ostrowa i nieszczesnego parkingu. Sam przyznaje ze nie ma podstaw prawnych po czy pisze ze dobrze sie stalo ze wyrok byl taki a nie inny!
Jak nazwac takie dziennikarstwo?

//edit
X-men mozesz jasniej napisac o kogo ci chodzi? czy o redaktorow niecsport czy o tych z SF :)
Ostatnio zmieniony przez Steel Wto 11 Maj, 2010 14:56, w całości zmieniany 2 razy  

igła 
Grand Prix Rider

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010 14:50   

Tak na marginesie.

Ile komentarze pod danym newsem, mają wspólnego z tym newsem? Przecież to mają być komentarze do danego newsa, a jak jest? Prywatne wycieczki, napinka, obrażanie wszystkiego dookoła.

PozdROWienia
Igła

Krawężnik 
Szkółkowicz

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010 14:56   

igła napisał/a:
Tak na marginesie.

Ile komentarze pod danym newsem, mają wspólnego z tym newsem?

No właśnie. Niewiele. W zasadzie nic. Dziwię się, w ogóle ktoś je czyta.. Trzeba odróżnić tekst pisany przez redakcję od tego, co piszą internetowi napinacze..
Ostatnio zmieniony przez Krawężnik Wto 11 Maj, 2010 14:56, w całości zmieniany 1 raz  

Steel 
II ligowiec
ostrzezenia za co?

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010 14:57   

Igla ale czego sie spodziewasz? pewnie wszystkie sensowne komentarze, czy krytyka do newsa zostaly zablokowane.

igła 
Grand Prix Rider

Wysłany: Wto 11 Maj, 2010 15:01   

Krawężnik napisał/a:
No właśnie. Niewiele. W zasadzie nic. Dziwię się, w ogóle ktoś je czyta.. Trzeba odróżnić tekst pisany przez redakcję od tego, co piszą internetowi napinacze..

Pamiętaj, że to, które komentarze się pojawiają, a które nie. To sprawa właśnie tej redakcji.

PozdROWienia
Igła

Odpowiedz do tematu