Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chorwacja
Autor Wiadomość
ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Wto 14 Lut, 2017 22:03   

Adrians napisał/a:
No i po drodze jest też słynne Medziugorie. Niezły folklor. 2 czy 3-metrowe gipsowe "maryjki" ... w sam raz do ogrodu
FUCK
starsza tam jedzie w tym roku :C no i ch.. :C
toś mnie załamał a gdzie tam sierpień :C

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

kaniakaniowski 
Senior

Wysłany: Wto 14 Lut, 2017 22:24   

Mostar, Medjougorie i wodospady Kravica można zaliczyć w jeden dzień jako wycieczkę. Z Podgory to nie jest daleko. Tylko do Bośni trzeba mieć zielona kartę. Poza tym nawet jeśli do Dubrovnika jedziesz to tez przejeżdżasz przez Bośnie.

Peter 
II ligowiec

Wysłany: Wto 14 Lut, 2017 23:19   

Strasznie zaintrygowały mnie te Jeziora i już postanowiłem że na pewno je zwiedzę. Drogi taki koszt wjzadu na te jeziora? Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale na Booking.com zarezerwowałem sobie pokój w Guest House Lipov Hlad na ul. Jezerce koszt około 210 zł na 4 osoby. Nie wiem czy drogo czy nie, ale mam sporo czasu by w razie czego odwołać rezerwację. Ale ten nocleg w tym miejscu da mi lepsze rozwiązanie logistyczne i swobodę jako kierowca.
Uwielbiam jeździć po górach i zakrętach. Podobnie miałem jak wjeżdżało się na górę w Bernkastel-Kues. Cudowne przeżycia z jazdy samochodem :D

kaniakaniowski 
Senior

Wysłany: Wto 14 Lut, 2017 23:36   

Cena jest ok. Do parku jest wstęp. Ale szczerze nie wiem czy to opłata za wejście do parku czy za możliwość pływania tymi łódkami tam.jak byłem pierwszy raz z Adriansem to zapłaciliśmy wstęp. Ale.kolejne lata poszedłem tam i nie wchodziłem głównym wejściem tylko od innej strony i nie płaciłem za wstęp bo nawet nie było gdzie.

Adrians 
Senior

Wysłany: Śro 15 Lut, 2017 06:58   

Tylko Peter, musisz wiedzieć, że wjeżdżając na górę sv. Jure jedziesz drogą dwukierunkową a miejsca jest yno na jedno auto. Składanie lusterek, cofanie po kilkadziesiąt metrów i inne ciekawe manewry :D :D :D
Z tego powodu polecam pojawić się zaraz na otwarcie parku :)

Peter 
II ligowiec

Wysłany: Śro 15 Lut, 2017 07:59   

Wygląda ciekawie :D
Czyli winiety kupować na stacjach przed granicami, euro wymieniać na kuny tam w bankach?
Będę musiał pojechać załatwić zieloną kartę. To raczej drogie nie jest? Znajomy mówił że dostał to w sumie za darmo przy ubezpieczeniu pojazdu.
Na pewno przed samym wyjazdem będę się Was jeszcze pytał którą drogą i jak najlepiej ominąć w Słowenii tą płatną autostradę.

kaniakaniowski 
Senior

Wysłany: Śro 15 Lut, 2017 08:10   

Za Leibnitz skrecasz w droge 69 na Mureck I potem w prawo na droge 433 przexz Lenart w Slov. goricach i pozniej droga 229 I za mostem zjezdzasz na droge nr 2 za Ptuj i wjezdzasz na koncowke autostrady E59

Ocet 
Junior

Wysłany: Śro 15 Lut, 2017 17:15   

Kanios, ty tak to z głowy ?? :shock: :mrgreen:

kaniakaniowski 
Senior

Wysłany: Śro 15 Lut, 2017 17:39   

Hehe. Z głowy to tylko wiedziałem ze na Murek i Lenart a zjazd za Ptuj. Musiałem sprawdzić numery dróg ;-)

Adrians 
Senior

Wysłany: Śro 15 Lut, 2017 21:28   

Peter, winietę czeską kupujesz na stacji Shell, kilka km po przekroczeniu czeskiej granicy ... na wysokości Bohumina. Austriacką na granicy. A inne nie są Ci potrzebne ;)

igła 
Grand Prix Rider

Wysłany: Śro 15 Lut, 2017 21:47   

Adrians napisał/a:
Peter, winietę czeską kupujesz na stacji Shell, kilka km po przekroczeniu czeskiej granicy ... na wysokości Bohumina. Austriacką na granicy. A inne nie są Ci potrzebne

W Czechach już chyba nie Shell a EuroOil :P Tutaj płać kartą, nie opłaca się kupować koron, ani płacić w Euro

W Austrii na przejściu granicznym. Jest tam sklepik z winietami i restauracja obok. Lepiej płacić gotówką, bo jakieś Euro i tak będziesz miał. Za płatnosć kartą dodają 0,50 lub 1 €. Dokładnie nie pamiętam.

PozdROWienia
Igła

Maveral 
Senior

Wysłany: Śro 15 Lut, 2017 21:57   

A tych winietek nie da się kupić online? W zeszłym roku kupowałem winietki na Słowację, Węgry oraz Rumunię i kupując na stronach polecanych przez ichniejsze ministerstwa transportu, wychodziło to najtaniej. Wygoda też duża, bo wszystko odbywa się w domu :)

Nawiasem mówiąc, to Węgrzy już mają pełny wypas, bo o ile słowacką i rumuńską winietkę trzeba sobie wydrukować, to na Węgrzech służby cię po prostu mają w systemie komputerowym i policjant sobie po blachach sprawdza, czy dla danego samochodu jest wykupiona winieta :)

Adrians 
Senior

Wysłany: Śro 15 Lut, 2017 22:17   

Maveral, masz nieaktualne info. Od ponad roku winietę na Słowację kupujesz poprzez portal eznamka.sk Oczywiście nic nie musisz drukować.
Igła, byćmoże i ojrojl, ale kupowałem winietę miesiąc temu na tej stacji i dałbym se łapę obciąć, że był to Shell. Pełna zgoda za to co do płatności kartą :)

Maveral 
Senior

Wysłany: Śro 15 Lut, 2017 22:54   

Adrians, faktycznie coś mi się pokiełbasiło. Kupowałem właśnie przez eznamka.sk, przysłali na maila fakturę za zakup w pdf-ie i to właśnie ją drukowałem. Tak dla świętego spokoju wolałem mieć przy sobie takie potwierdzenie :) Rumuńską trzeba drukować.

muvi 
Junior na wypożyczeniu

Wysłany: Sob 25 Lut, 2017 10:10   

Przyczepię się do tematu. Szukam sprawdzonych noclegów w Chorwacji. Nie potrzebuję mega standardów byle by klima była. Czy piaszczyste plaże są tylko na wyspach? Czy da się gdzieś znaleźć w rozsądnej odległości od PL? Dzieci wolą piasek :-)

Jak ktoś ma namiary na sprawdzone noclegi w rozsądnej cenie proszę o info. Może jeszcze będzie coś wolnego.

Osób 5 lub 10 sam jeszcze nie wiem.

Odpowiedz do tematu