Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Sezon Transferowy 2018
Autor Wiadomość
Piksiński 
Ekstraligowiec

Wysłany: Nie 08 Lip, 2018 01:06   

Kontraktować i osłabiać - teoretycznie - rywali :)

Mrozek doskonale wie o co gra - o być albo nie być. O mieć miliony albo ich nie mieć. A jeszcze do tego dokładają "akcjonariusze" swoje - bo interes w tym mają. Towarzystwo, odkąd są spore pieniądze z TV robi dosłownie wszystko, żeby wszystko zostało w rodzinie :roll: Ja tylko czekam aż sobie swoją "szczelną" lige zrobią :roll: :roll: A to w takim kierunku idzie....

Popierdoliło się komuś dokładnie... Zaściankowy sport zaczyna być biznesem - i dopóki nim jest każdy z tego próbuje znaleźć złotówi dla siebie :/

Mnie na tą chwilę żużel zaczyna powoli nudzić. Stopery, co rok inny regulamin, i te same "mordy" :roll: :roll: To się wszystko zatrzymało jak dla mnie - nie sprawia większej radości. "Śpiewki" o czystej głowie, o chęci wygrywania, i dosłownie stałe i te same wypowiedzi - już wręcz wyuczone :roll: To już nie jest to co mnie kręciło....

Jeszcze to kupuje - ale już zaczynam widzieć to, że zawodnicy mają "wyuczone" wypowiedzi... Mówią schematycznie - a ci co jeszcze się w tej całej układance liczą zbijają kokosy, teoretycznie pierdoląc (niestety) że to dla kibiców....

Tu tatuaż, tu trochę lansu itd itp... Ogiery :/ Co drugi to większy.... Człowiek od social mediów itd - cała otoczka - moim zdaniem psuje prostote tego sportu.

I niukt nie musi się ze mną zgodzić 8-) 8-) Bo poklasku nie szukam... ten sport sie po prostu sam zabije na dmuchanej bandzie....do roku 2025....

theemperor 
Junior

Wysłany: Nie 08 Lip, 2018 08:41   

Piksiński, a żużlowcy z czego mają się utrzymać? to nie są czasy gdzie szło pracować na etacie i jeszcze jeździć. Na emeryturę trzeba zapracować. Lekko licząc 2 mln trzeba odłożyć żeby te 40 lat pożyć na emeryturze sportowej...a to tylko ok 3,5k zł na reke...

mustapha 
Ekstraligowiec

Wysłany: Nie 08 Lip, 2018 13:42   

Ktos zabrania pracować po zakonczeniu kariery ?

theemperor 
Junior

Wysłany: Nie 08 Lip, 2018 13:58   

a co będzie potrafił taki 35 latek który od 13 roku życia inwestuje w żużel?

Fabregas 
Senior

Wysłany: Pon 09 Lip, 2018 07:10   

A co robią teraz byli zawodnicy którzy są koło 40stki?
Mariusz Węgrzyk? Adam Pawliczek? Choby nawet Szumina?
Ktoś kto jest mądry i wykorzysta czas w którym dobrze mu idzie, odkłada kase to będzie miał lżej w przyszłości bo nikt nie wie kiedy kariera moze sie skonczyc.

ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Pon 09 Lip, 2018 14:29   

Mario ma tartak i coś współpracuje z Janem Nowakiem w tych rynnach aluminiowych (tego nie pomalujesz)
Adamo jest emerytem górniczym ale z tego co kojarzę to jeszcze tyrał u swojego ex sponsora jako kierowca ;)
a Szumina to nie wiem

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

Piksiński 
Ekstraligowiec

Wysłany: Pon 09 Lip, 2018 18:58   

theemperor napisał/a:
Lekko licząc 2 mln trzeba odłożyć żeby te 40 lat pożyć na emeryturze sportowej

:shock: :shock:

Toż to nawet złoci olimpijczycy nie mają tak dobrze 8-)

Zresztą, nie każdy będzie śmigał jak Greg ;) więc chyba o tym - mam nadzieję - myślą....

mustapha 
Ekstraligowiec

Wysłany: Wto 10 Lip, 2018 08:33   

theemperor napisał/a:
a co będzie potrafił taki 35 latek który od 13 roku życia inwestuje w żużel?

Sa tacy, co inwestują tez w siebie i studiuja.
Poza tym mozna zostać taksowkarzem, mozna isc na TiRy, zostać operatorem walca lub zarobione pieniadze wlożyc w firmę (transportową, renontowo-budowlaną, ogrodniczą). Mozliwosci jest mnóstwo.
Uwazasz konczacych karierę żużlowców za tumanow, ktorzy potrafia tylko podejsc do bankomatu i wyplacic sobie "pensyję" ? Tak miesiac w miesiąc, przez kolejne ~35lat ?
Ostatnio zmieniony przez mustapha Wto 10 Lip, 2018 08:37, w całości zmieniany 2 razy  

theemperor 
Junior

Wysłany: Wto 10 Lip, 2018 09:31   

mustapha napisał/a:
Sa tacy, co inwestują tez w siebie i studiuja.
Poza tym mozna zostać taksowkarzem, mozna isc na TiRy, zostać operatorem walca lub zarobione pieniadze wlożyc w firmę (transportową, renontowo-budowlaną, ogrodniczą). Mozliwosci jest mnóstwo.

tak, są tacy ale są i tacy którzy dobrze czytać nie potrafią np tai woffinden

mustapha napisał/a:
Uwazasz konczacych karierę żużlowców za tumanow, ktorzy potrafia tylko podejsc do bankomatu i wyplacic sobie "pensyję" ? Tak miesiac w miesiąc, przez kolejne ~35lat ?

Oj nie mierz wszystkich swoją miarą, ja takiego czegoś nie powiedziałem ani nie pomyślałem. Uważam, że sport zawodowy wykańcza tak człowieka i trzeba mu tyle poświęcić, że mają prawo do tego, żeby po zakończeniu kariery leżeć do góry hydrantem oczywiście jak sobie na to odłożą.

mustapha 
Ekstraligowiec

Wysłany: Wto 10 Lip, 2018 10:13   

Prosze Cie, co tak wykancza ?
(poza groźnymi kontuzjami i ich nieodrwracalnymi skutkami, ale to na szczescie mały odsetek).
Narawdę taksowki, czy TiRa nie poprowadzą ? Kilkuosobowej firmy nie ogarną?
Kazdyl niezaleznie czy jest Woffindenem, Sundstroemem, Musielakiem, czy Szczepaniakiem bedzie mogł leżeć "do góry hydrantem" ??

Piksiński 
Ekstraligowiec

Wysłany: Wto 10 Lip, 2018 11:23   

theemperor napisał/a:
ale są i tacy którzy dobrze czytać nie potrafią np tai woffinden

Nie wierzę, że Ty to napisałeś ;) Tai może i nie potrafi dobrze czytać, ale ma wspaniałą żonę która już teraz prowadzi mu jak dobrze pamiętam 2 firmy :D Więc... on już myśli przyszłościowo 8-)

theemperor napisał/a:
Uważam, że sport zawodowy wykańcza tak człowieka i trzeba mu tyle poświęcić, że mają prawo do tego, żeby po zakończeniu kariery leżeć do góry hydrantem oczywiście jak sobie na to odłożą.

Tak, tak będą mieli Ronaldo, Lewandowski czy inny Messi ;) Oczywiście nie tylko z tego co już "odłożyli" ale też z tego co już zainwestowali!! :) Zresztą oni, już nawet nie inwestując mogą "leżeć" 8-) Ale to inny poziom sportu a zarazem finansów.

Nie można tak podchodzić do sprawy - i większość sportowców tak nie podchodzi. Tylko trzeba myśleć za wczasu kiedy jeszcze jest możliwość inwestowania w siebie, i lokowanie kapitału gdzieś, gdzie on się pomnoży 8-) Jak ktoś woli wydać 6000 zł na kolejny tatuaż (a wydaje mi się że tak robi większość dwudziestoparolatków z żużla), nie mając nic odłożone na ewentualny start poza sportowy, jest w zwyczajnie w świecie głupcem. Nie wspominając o tym, że ewentualny koniec kariery żużlowej to szybko zweryfikuje. Jak i "myśleniowo" jak i finansowo.

Jeśli teraz oni się świetnie bawią - bo w tak młodym wieku pojawiają się duże pieniążki - a nie myślą o przyszłości to ja im z całego serca życzę odnalezienia się w realnym świecie poza sportowym.

Aż mi się przypomniała taka gwiazda jak Hlib 8-) Ten to był kozak 8-) A co u niego ?? Pytam poważnie ??

tom06 Real 
Senior

Wysłany: Wto 10 Lip, 2018 11:32   

był tez taki piłkarz Radosław Kałużny, który miał kasy jak lodu, i zaufał żonie. A jego historia skonczyła sie tak ze teraz zapieprza w anglii, bez kasy, a jego była zonka ma nowego, młodszego gacha, i pełne konto. To tak apropo Taia.

Piksiński 
Ekstraligowiec

Wysłany: Wto 10 Lip, 2018 11:48   

tom06 Real, ale takie rzeczy się zdarzają w poza sportowym świecie również. Chodzi o fakt, że ktoś o tym myśli - myśli przyszłościowo.

Każda żona może wywinąć taki numer, tak samo każdy mąż :roll: Ale jak ktoś ma powody żeby żonie nie ufać spisuje intercyzę 8-) ale małżeństwo bez zaufania to ... lepiej się nie chajtać ;)

theemperor 
Junior

Wysłany: Wto 10 Lip, 2018 15:10   

dyskusja poszła nie w tą strone bo troche się może zle wyraziłem. Teraz sport oparty jest tylko na kasie i tylko o kasę chodzi pośrednio i bezpośrednio i nie można mieć o to pretensji do zawodników. Bardziej o to mi chodziło

mustapha 
Ekstraligowiec

Wysłany: Wto 10 Lip, 2018 17:50   

Z tym sie zgodze. Czasy weekendowej amatorki i lewych etetow w kopalniach minęly.

Odpowiedz do tematu