Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Posezonowa debata
Autor Wiadomość
ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Nie 26 Lis, 2017 14:17   

dokładnie
a w innych sportach - mniejszym nakładem sił, finansów i narażania kości można dojść do czegoś

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

thomas 
Junior

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: Nie 26 Lis, 2017 19:55   

Szkolenie w Rybniku jako tako i tak się podniosło w porównaniu do tego co było parę lat temu a coraz mniej chętnych do uprawiania tego sportu to nie tylko nasz problem ale raczej ogólnokrajowy. Świadczy o tym choćby odwoływanie co drugiego praktycznie egzaminu na certyfikat Ż. Inny problem to że jak już są adepci żeby były to faktycznie perełki a nie talenty typu Giera , Jona czy Wypior. Takim jest młody Skupień, może będzie młody Tudzież choć to pokaże jeszcze czas... Temat długi jak Wisła ;-)

Pierwsze co ja bym chciał poruszyć to sprawa Łaguty. I bardziej przycisnąć prezesa co do odpowiedzialności Grigorija za to co się stało z nami w tym roku.

Nugi 
Junior na wypożyczeniu

Wysłany: Wto 28 Lis, 2017 22:13   

thomas napisał/a:

Pierwsze co ja bym chciał poruszyć to sprawa Łaguty. I bardziej przycisnąć prezesa co do odpowiedzialności Grigorija za to co się stało z nami w tym roku.

A co Prezes może w tej sprawie innego powiedzieć niż oficjalne stanowisko, a te jest takie że G.Ł. przyjął to nieświadomie, a więc jest niewinny, ... przynajmniej teoretycznie ... na pewno żadne inne słowa nie padną ... i chyba nie ma sensu w tym już grzebać ...

... mnie bardziej interesuje przyszłość, i czy i na ile % np Grisza zadeklarował że skoro wsadził nas w gówno to z tego gówna nas również wyciągnie i np po karencji z chęcią podpisze kontrakt 5 letni :D

Slinotok 007 
I ligowiec

Wysłany: Wto 28 Lis, 2017 23:59   

Tyle Ci Grisza zagwarantuje i zadeklaruje pkt powrocie ile Cieslak Falubazowi treningów w najbliższym sezonie :lol:
Tyle samo ile Madsen Grudziadzowi punktów kilka lat temu...
Ile Hancock Lublinowi tego samo
Ile Artiom Tarnowowi podobnego
Tyle samo ile Grisza deklarował wszystkim swoim poprzedni pracodawcom.
Ile ..
Kazdy Ci cos zadeklaruje i zagwarantuje przed sezonem :lol:

Mrozek tez gwarantował Maxowi Ekstralige i co ... ? Słowo "Gwarancja " lub "Deklaracja " ostatnimi czasy nabardziej kojarzy sie z "Amberd Gold" ;)
Ostatnio zmieniony przez Slinotok 007 Śro 29 Lis, 2017 00:09, w całości zmieniany 1 raz  

pedro 
Senior
toolman

Wysłany: Śro 29 Lis, 2017 17:53   

Zapytajcie o budżet ten z 2017 i ten prognozowany na 2018. Jaki % miasto, sponsorzy, bilety, gadżety itd. Krzysztof nie powinien mieć problemów z odpowiedzią przynajmniej za rok 2017. Zresztą ciekawi mnie rozliczenie puli miejskiej, bo dalej nie potrafię skumać na co to idzie?!

Nugi 
Junior na wypożyczeniu

Wysłany: Pią 01 Gru, 2017 00:05   

pedro napisał/a:
Zapytajcie o budżet ten z 2017 i ten prognozowany na 2018. Jaki % miasto, sponsorzy, bilety, gadżety itd. Krzysztof nie powinien mieć problemów z odpowiedzią przynajmniej za rok 2017. Zresztą ciekawi mnie rozliczenie puli miejskiej, bo dalej nie potrafię skumać na co to idzie?!

no i to są dużo bardziej rozsądne pytania niż te o Griszę, bo tam i tak nic się nie dowiemy, ... a jeśli już można to z mojej strony jest pytanie o stadion, bo jak już pisałem wcześniej odstajemy lekko od ekstraligi i czy w takim mieście jak Rybnik nie stać nas na porządny obiekt, skoro mają np Tychy, Bielsko Biała czy Gliwice ... a w przeciwieństwie dodatkowo do tamtych miast u nas ten obiekt by się wypełniał ... w przypadku ekstraligi, .... a co znaczy nowoczesny stadion, widać choćby i po Wrocławiu, wcześniej frekwencja 4-5 tys maks, a w tym roku średnia 12 tys ... i sam jestem w szoku że tak nieżużlowe miasto jak Wro ma najlepszą frekwencję w Elidze ...

abba 
Junior
cierpliwy sponsor

Wysłany: Pią 01 Gru, 2017 12:28   

Nugi napisał/a:
czy w takim mieście jak Rybnik nie stać nas na porządny obiekt,

Nugi porzadny obiekt to musi byc raczej nowy obiekt. Ten stadion w sam raz pasuje na koncowke 20-tego wieku. Na 1 lige to raczej nawet jest w czolowce.

Co? i gdzie?

Jak stadion to mysle raczej o hali. Przyklady mamy jak na dloni.
-Gorzow fajny obiekt ale, jak pada deszcz odwoluje sie zawody czyli niefunkcjonalny.
-Torun, juz bardzo nowoczesny stadion, i przyznac trzeba bardzo fajny, niby czesciowo zadaszony ale jak pada (zasieka) to pierwszy luk toru moknie.
-Wroclaw niby fajny wszystko odnowione ale dla zuzla tez przydatny tylko przy dobrych warunkach atmosferycznych. Tam mieli chyba problem bo to obiekt (zabytkowy?) wydaje mi sie, ze tam za duzo nie wolno bylo zmieniac.
-Najnowszy jeszcze w budowie, Lodz. Przynajmniej na dzisiaj wiadomo bez zadaszenia toru, a to wielki minus dla tego obiektu patrzac z punktu widzenia zuzla.

Nasz stadion wlasciwie poza lozami optycznie wiele nie odbiega od wyzej wymienionych, ale samo zadaszenie trybun czy budowa balkonow nad obecnymi trybunami niczego nie poprawi, jak popada, zawodow i tak nie mozna przeprowadzic.

To co napisze, wiem, ze to tylko marzenia ale od czegos trzeba zaczac.
Budowa nowego stadionu tylko do zuzla jest raczej nieoplacalna, jak budowac to obiekt wielofunkcyjny moze dalo by sie pogodzic zuzel, koszykowke, siatkowke czy inne funkcje (koncerty i inne przedstawienia).
Taka wielo-funkcyjna hala na max 10 tys. zupelnie wystarczy. Tor tez nie lotnisko max 300m.
Plyte w srodku toru podniesc 0,5-1 m w stosunku do toru, mogla by sluzyc do roznych celow z wyjatkiem chyba pilki noznej.
Trybuny, zaczynaly by sie wyzej ok. 4- 5 m nad powierzchnia toru. Sam tor (szerokosc) musial by spelniac wymogi ale bandy zewnetrzne postawil bym dalej 1-2m w trosce o zawodnikow, tzw. strefa bespieczenstwa dla zawodnikow. (to mial by byc obiekt na miare 21 wieku bezpieczenstwo, technika) Same trybuny tak usytuowac by widzowie mieli mozliwosc obserwowania zawodow-przedstawien bezpiecznie ale mozliwie w bezposrednim kontakcie. Duzo nowoczesnej techniki, kamery, oswietlenie, naglosnienie. Tablica odtwarzajaca zwolnienia i ciekawe momenty w kazdym elemencie najnowsza technika.
Teraz najwazniejsze, dach zamkniety ktory umozliwi przeprowadzanie zawodow czy imprez niezaleznie od pogody czy pory roku.
Taki obiekt na miare 21 wieku ma przyszlosc jesli budowac to tylko w takim kierunku albo jeszcze bardziej nowoczesnie bo tylko na takich obiektach da sie zarobic wiosna, latem, jesienia czy zima, niezaleznie od pogody.

Obiekty takie jak ma Torun czy Wroclaw sa nowe, napewno fajnie wygladaja, ale z czasem farby wyblakna, jesli kluby beda w czolowce lig to beda i kibice-widownia-zainteresowanie. Jesli obiekt bedzie wybudowany tylko pod jedna dyscypline-funkcje z czasem moze pojawic sie problem z rentownoscia obiektu.

GDZIE? Idealne miejsce obecne boiska boczne obok kapieliska RUDA.
Poczawszy od ul. Gliwickiej w strone Paruszowca jest tyle placu ze mozna postawic wielofunkcyjna hale, funkcjonalne parkingi dla samochodow i znalazl by sie jeszcze plac poza hala na tor dla zuzlowcow na "male" zawody czy treningi, i nie tylko.

Tjaaa tak sobie pomarzylem a teraz do roboty. Ja tam lubie nasz obecny stadion, jesli mial bym kiedys go zmienic to tylko na taki jak opisalem wyzej.
Na taka inwestycje samo miasto raczej nie ma tyle pieniedzy, bogatych sponsorow w naszym regionie (ponoc) niema tak, ze trzeba sie z tego cieszyc co sie ma.

Slyszalem ostatnio, ze sa ponoc plany na przedluzenie trybun krytych na obecnym stadionie.
Moim zdaniem to wyrzucanie pieniedzy w bloto. Jak pada to i tak nie jada a i ludzie przy niepogodzie niechetnie siedza na wolnym powietrzu. Lepiej te pieniadze w co innego zainwestowac, lub naprawde pomyslec nad czyms uzytecznym wielofunkcyjnym.

mustapha 
Ekstraligowiec

Wysłany: Pią 01 Gru, 2017 13:54   

Nugi napisał/a:
pedro napisał/a:

no i to są dużo bardziej rozsądne pytania niż te o Griszę, bo tam i tak nic się nie dowiemy, ... a jeśli już można to z mojej strony jest pytanie o stadion, bo jak już pisałem wcześniej odstajemy lekko od ekstraligi i czy w takim mieście jak Rybnik nie stać nas na porządny obiekt, skoro mają np Tychy, Bielsko Biała czy Gliwice ... a w przeciwieństwie dodatkowo do tamtych miast u nas ten obiekt by się wypełniał ... w przypadku ekstraligi, .... a co znaczy nowoczesny stadion, widać choćby i po Wrocławiu, wcześniej frekwencja 4-5 tys maks, a w tym roku średnia 12 tys ... i sam jestem w szoku że tak nieżużlowe miasto jak Wro ma najlepszą frekwencję w Elidze ...

To raczej do prezydenta pytanie

Maveral 
Senior

Wysłany: Sob 09 Gru, 2017 11:55   

Proszę o zadanie pytań.

1. Ilu sponsorów po tym sezonie odeszło, a ilu ew. przyszło?
2. Na jakim poziomie prezes planuje przyszłoroczny budżet?
3. Czy będzie jeszcze kiedyś czat na żywo z prezesem?
4. Jak tam sprawa ze sponsorem strategicznym lub tytularnym?
5. Co z Jake Allenem? Jest naszym zawodnikiem, czy nie, bo jakoś cicho o nim?

sKeRn 
Szkółkowicz

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017 13:38   

Orientuje się ktoś kiedy pojawić się ma jakaś relacja z tej debaty? Pisemna bądź video, bo od soboty pojawiła się jakaś dziwna cisza na forum i nikt nic nie pisze, a jest jedynie jedna wzmianka Ostafa na SF odnośnie tego tematu...

Piksiński 
Ekstraligowiec

Wysłany: Wto 12 Gru, 2017 13:42   

Będzie na stronie klubowej :)

Wkrótce...

sKeRn 
Szkółkowicz

Wysłany: Czw 21 Gru, 2017 13:08   

Piksiński coś te Twoje "wkrotce" się ciągnie, a efektów nie widac... ;) Swoją drogą to ktoś w ogóle nakręcał tą debate?
Ostatnio zmieniony przez sKeRn Czw 21 Gru, 2017 13:09, w całości zmieniany 1 raz  

pedro 
Senior
toolman

Wysłany: Czw 21 Gru, 2017 13:56   

Teraz debata przechodzi dość wnikliwą cenzurę więc to potrwa chwil kilka. :-P

Slinotok 007 
I ligowiec

Wysłany: Pon 01 Sty, 2018 21:54   

Jest czesc 1 debaty...

https://www.youtube.com/watch?v=NrCPanqrPoo

i druga

https://www.youtube.com/w...FZThEvy&index=6

Czekałem na debate i w sumie juz o niej zapomniałem a tu taka niespodzianka :)
Po obejrzeniu tych dwóch cześci kilka refleksji i przemysleń.

Bardzo szanuje trenera Gryta. Historia rybnickiego żuzla.
Natomiast to juz nie ten czas .Z całym szacunkiem ale pan trener z racji podeszłego wieku jest jednak w tym temacie troszke zagubiony.Serce chce ale nie wszystko sie da....

Pan Troszka jak na stadionie. Miał tylko prowadzic debate a jezyk co chwila pozwalał wrzucac mu kolejne babole.. ;)

Pierwsza część do uśpienia...dopóki...
Prezes wyznał ,że robiono twardy tor pod Rafała (podejrzewam ze Leszno i Zielona) kosztem jak sam podkreslił Musielaka i Lindgrena... (i Kacper woli pod koło)
Zobaczcie sobie teraz punkty Musielaka Lindgrena i Szuminy w tych dwoch zawodach... :(
Dla mnie szok....
Na ile pkt Rafała oni liczyli ? 7 w jego wykonaniu uznalibysmy za super wynik.
Poswiecili nadzieje na tych kilka punków które Rafał mógł zdobyc kosztem lepszych wystepów wyzej wymienionej trójki ?????!!!!!!!!!!!!
Na co oni liczyli ze zrobi komplet ??? (na to liczył tylko Mustapfa)

Przeciez to jest jakies szaleństwo... Kto na to wpadł... ?

Dalej Prezes podkresla ze w czasie zawodów trenerzy innych druzyn maja wpływ na prace na rybnickim torze...
No dobra my tez to wiemy (poza Mustafą) ale to przecież nie można do tego dopuscic...

Dalej sprawa Torunia .Prezes mówi to co wszyscy wiedza (poza Mustafą)
Gdyby trzeba było odebraliby i 5 pkt...
I powiekszyliby Ekstralige..
A nawet zabrali wszystkie pkt Łaguty od poczagtku sezonu..

Tutaj Prezes juz sie zagalopował bo nawet jakby odebrali mu wszystkie punkty od poczatku sezonu to nie zmieniłoby to naszej sytuacji w najmniejszym stopniu ;)

Druga część to czestowanie sie ciastem i omawianie tego co kto moze pojechać.
Jedynie nawiazanie do Maxa ze Prezes juz teraz bedzie starannie szafowac uczuciami ;)

Ostaf cos próbował błysnac ale i tak na argumenty(w sprawie Maxa i jego wystepów we Wrocku) przegrał z Alvaresem .Swoja droga Alvares dla mnie ze wszystkich zaproszonych gosci podnosił poziom.Brawa

Czekam na 3 część.
Ostatnio zmieniony przez Slinotok 007 Wto 02 Sty, 2018 04:37, w całości zmieniany 3 razy  

Easy_Rider 
Junior na wypożyczeniu
Suzuki Intruder

Wysłany: Wto 02 Sty, 2018 20:17   

Alvares i Thomas dobrze zaprezentowaliście się. Szacunek dla Was za zaangażowanie, odwagę i chęci wystąpienia jako przedstawiciele kibiców. Wypowiedzi bardzo rzeczowe i przemyślane.

Ogólnie dyskusja bardzo ciekawa. Nawet Ostaf przemówił "ludzkim głosem".

Zwróciłem uwagę - zapewne jak każdy - na te dokumenty które pokazał Prezes Mrozek. Wydaje mi się, że władze ROW wiedzą co robią.

Podejście klubu co do nowych zawodników na 5 lat - bardzo dobre.

Argumentacja, że zespół jest wyrównany też dobrze wróży. Dobrze wiecie, jak w 2017 jechał Toffik, Szumina i Bali. Szacun dla ww. sportowców, ale większość meczów jechali bardzo słabo co zaważyło w pewnej części gdzie wylądowaliśmy.

Pytanie na temat szkółki bardzo ciekawe dla tych, którzy chcieliby spróbować :) Ja odpadam ze względu na wiek :D

Zastanowiły mnie słowa Ostafa, że Maxu będzie na 100% wymiatać i że będzie często jeździł jako niezastąpiony. Wiadomo, że fantazja u niego to najwyższy poziom, ale może coś w tym jest.

Życie pokaże, tor zweryfikuje. Czekamy na część III...

Pzdr

Odpowiedz do tematu