Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
26.08.2018 Polonia Piła vs KS ROW Rybnik
Autor Wiadomość
adamb 
I ligowiec

Wysłany: Wto 28 Sie, 2018 20:51   

Slinotok 007 napisał/a:
adamb przyznaj... zwykła prowokacja.... :) ? ;) ?

Ślinka trochę tak ;-) ... tak jak chyba zdanie z Twojej wypowiedzi :-D
Slinotok 007 napisał/a:
(...)Ci zawodnicy zawsze ci gwaratowali potencjalne zwyciestowo.

Bart napisał/a:
adamb, czyli według Ciebie nie ma znaczenia kto pojawi się w składzie, bo przecież i tak nie ma zawodnika na świecie, który cokolwiek gwarantuje?

To już wyżej trafnie opisał Ślinotok 007, zawodnik z górnej półki daje nadzieje na potencjalne zwycięstwo, ale niczego nie zagwarantuje... zwłaszcza w żużlu gdzie nie wszystko zależy od człowieka/zawodnika i jest ogromna zależność od sprzętu, przeciwników czy choćby warunków atmosferycznych.
Gwarancję Poxipolu daje Poxipol :mrgreen:

Easy_Rider 
Junior na wypożyczeniu
Suzuki Intruder

Wysłany: Czw 30 Sie, 2018 07:44   

Wyjazd na mecz Polonia Piła- ROW Rybnik zaplanowałem już miesiąc wcześniej. Miasto Piła kojarzyłem z produkcji żarówek, piosenki zespołu Klachy na lachy pt. „Piła tango” https://youtu.be/nFBBD1Eim1E , meczy telewizyjnych oraz z własnej pamięci jak kiedyś przejeżdżałem w kierunku Bałtyku z początkiem 2000 roku. Oglądając mecze w TV zawsze ciekawiło mnie położenie stadionu tj. wśród bloków.

Przybyłem na mecz godzinę przed rozpoczęciem, zaparkowałem pod Netto tuż przed wejściem na stadion. Sytuacja nie do pomyślenia w Rybniku. Na początku zwróciłem uwagę na zielone szaliki, które podobieństwem barw przypominały nasz ROW Rybnik z tą różnicą, że w głębi pojawia się napis Polonia Piła na czerwonym tle. Wypatrywałem naszych i od razu udało się wychwycić kilku z nich przy kasach. Potem informacja, wejście na sektor gości z drugiej strony stadionu wiec trzeba było przejść osiedlem w drugie wejście. W sumie drogę tę można było skrócić wchodząc bezpośrednio na stadion – następnym razem nie popełnię tego błędu.

Doszedłem do sektora gości. Na początku byłem w szoku, wydzielona ogrodzeniem klatka o niewielkich rozmiarach. Nasi kibice spokojnie się tam mieścili (głównie ekipa Stanika), w sumie liczebność jednego autobusu. Wywieszony na płocie od strony toru baner (KS ROW RYBNIK DUMA PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE) zasłaniał tor więc usiadłem z dzieciakami tuż obok sektora gości na trawniku. Na pierwszy rzut oka zwróciłem uwagę, jak kibice z Piły podchodzili do sektora gości, przebijali piątkę, dyskutowali, wymieniali się szalikami. Było czuć wyjątkową chemię między wszystkimi kibicami tych klubów - do pozazdroszczenia dla innych. Bardzo zaimponował mi baner rybnickich (errata) kibiców POLONIA NIGDY NIE ZGINIE PozdROW oraz komentarz prowadzącego zawody, że w przeszłości była sytuacja jak ROW przegrał w Pile i po porażce życzył Polonii sukcesów w Ekstralidze. Oni to pamiętają.

Stadion w Pile wg mnie ma taką swoją duszę. Tu chyba czuć smak dobrego polskiego żużla jeszcze z lat 90-tych. Czarna nawierzchnia kurzyła się jak „naszo grubsko ściana” pyłem węglowym, tablica wyników sterowana ręcznie, ławki drewniane oparte na betonach. Przy sektorze gości dwa ToiToi przy czym niżej 30 metrów płatne ubikacje. Wszystko to ukazało mi na jak wysokim poziomie mamy nasz rybnicki stadion, ale w Pile stadion ma też to coś innego, pozytywnego, historycznego.

Pierwszy bieg i już mamy 5:1 dla Piły… radość kibiców Piły jakby dostali drugią szansę w życiu, ta nadzieja. Na początku byłem zaniepokojony wynikiem i nagle podszedł do mnie starszy Pan z Chojnic (kibic Piły) z zawieszoną na szyi lornetką i mówi „wygracie to 40:50, tak dzisiaj stawiam, zobaczy Pan zaraz naszych juniorów, tragedia…”. Drugi bieg… nasi 5:1 ze startu i potem na trzecim okrążeniu Fajfer wyprzeda Skupienia mamy 4:2.

Potem wyjechał stary poczciwy Jelcz polać tor. Kierowca paląc papierosa - widok niczym z PRL’u - jechał jak weteran pilskiego toru. Najbardziej byłem w szoku jak jechał prawymi kołami po kredzie i lewymi po trawie i lał wodą… i ten ostatni wiraż przez trawę aby wyjechać ze stadionu. Mówię dzieciom „patrzcie dzieci tak wygląda Jelcz” niczym w filmie Stanisława Barei tylko że chodziło o baleron https://www.youtube.com/watch?v=B58M6S0hpgE
Między czasie pytam sympatycznego Pana odnośnie regionu Piły, co w klubie, jak sponsorzy itp. Pan odpowiedział „Panie, kiedyś tu rządził senator Stokłosa, ludzie mieli pracę, żużel miał sponsora, wszystko się kręciło a teraz co mamy? To co widać i słychać w mediach…Wcześniej była tu baza wojsk radzieckich jakieś dodatkowe 20 tyś. żołnierzy z rodzinami, to wszystko trzeba było obsłużyć ale jak za Wałęsy ich przemieszczono do Rosji to zaczęło się miasto wyludniać i liczy ok 60 tyś.” Potem Pan odszedł…

W trzecim biegu Szczepaniak z Lebiedievem 5:1 piłka po naszej stronie. Trochę mnie to uspokoiło biorąc pod uwagę że przyjechałem z dziećmi zobaczyć wygraną ROW Rybnik. Jak wiadomo wszystko układało się po naszej stronie.

W 12 biegu dziwnie wyglądał upadek Skupienia, sam wpadł na pierwszym łuku trzeciego okrążenia w bandę… a pyłu czarnego mnóstwo szczególnie tam na polach startowych przed pierwszym lukiem. Potem fajnie Batch ścigał się z Cyferem…

Po 13 biegu było już 35:42 dla ROWu, pojawia się znowu Pan z Chojnic i mówi, „widzisz Pan, będzie wynik meczu 40:50, tak jak mówiłem na początku”. Pomyślałem … chyba jakiś jasnowidz z Chojnic :D

Bieg 15 i 3:3… wynik meczu 40:49 – Pan miał prawie rację, bo osobiście po pierwszym biegu chciałem zobaczyć wynik 44:46 dla nas.

Po zakończeniu 15 biegu wsiedliśmy do samochodu i pojechaliśmy na mecz Get Well Toruń– Stal Gorzów… ledwo zdążyliśmy na drugi bieg a mieliśmy dwie godziny zapasu. Gdy siedziałem na stadionie pękałem ze śmiechu gdy jeden z kibiców ryczał … Apator Apator 5:1 … a jak wyjechał Kasprzak skandował „wyłącz silnik”… no ale to już inna liga :D
PzdROW
Ostatnio zmieniony przez Easy_Rider Czw 30 Sie, 2018 12:13, w całości zmieniany 1 raz  

TrackMan 
Senior
ROW

Wysłany: Czw 30 Sie, 2018 09:13   

Fajna relacja Easy_rider :D Naprawdę przyjemnie sie takie coś czyta :lol:

DonKamillo 
I ligowiec

Wysłany: Czw 30 Sie, 2018 09:18   

Cytat:
Bardzo zaimponował mi baner pilskich kibiców POLONIA NIGDY NIE ZGINIE PozdROW

To był baner kibiców ROWu, taki sam był wywieszony podczas meczu z Dauga

kolosz 
Junior na wypożyczeniu

Wysłany: Czw 30 Sie, 2018 09:21   

Easy_Rider napisał/a:
Bardzo zaimponował mi baner pilskich kibiców POLONIA NIGDY NIE ZGINIE PozdROW

To był transparent wywieszony przez kibiców ROWu, ten sam który wisiał u nas na meczu z Daugavpils.

tom06 Real 
Senior

Wysłany: Czw 30 Sie, 2018 09:27   

fajny opis ;-)

Maveral 
Senior

Wysłany: Czw 30 Sie, 2018 09:32   

Easy_Rider napisał/a:
Panie, kiedyś tu rządził senator Stokłosa, ludzie mieli pracę, żużel miał sponsora, wszystko się kręciło a teraz co mamy? To co widać i słychać w mediach…Wcześniej była tu baza wojsk radzieckich jakieś dodatkowe 20 tyś. żołnierzy z rodzinami, to wszystko trzeba było obsłużyć ale jak za Wałęsy ich przemieszczono do Rosji to zaczęło się miasto wyludniać i liczy ok 60 tyś.

Kolejny, który twierdzi, że za komuny było lepiej? ;-) Fajny opis Easy_Rider smilex

Easy_Rider 
Junior na wypożyczeniu
Suzuki Intruder

Wysłany: Czw 30 Sie, 2018 09:35   

Sorki ale na Dauga nie patrzyłem na nasze banery...

Szacun kibice z ROW za super transparent

Ale wisiał jeszcze jeden baner nad tablicą wyników POLONIA NIGDY NIE ZGINIE na czerwonym tle
ale to chyba tym razem od kolegów z Piły :)

ADAM_J 
Mistrz Świata
i nie tylko :D

Wysłany: Czw 30 Sie, 2018 11:41   

SzymurWLP napisał/a:
( z tym będzie problem choć takiego Koldiego chciałbym w Rybniku zobaczyć
to wcale nie musi być trudne do osiągnięcia!
Kołodziej po awansie do SGP! już zmienił mechaników
będzie chciał wyszarpać $$ coś dla siebie
być "pierwszą gębą"
a jest niebieskim kaskiem w UL
UT spadła...
więc?
tam jest nr 3..
Pawlicki, Emil, Jarek/Janusz... ;)
a tutaj byłby...
noooo właśnie

Easy_Rider napisał/a:
Mówię dzieciom „patrzcie dzieci tak wygląda Jelcz” niczym w filmie Stanisława Brei tylko że chodziło o baleron https://www.youtube.com/watch?v=B58M6S0hpgE

kurła padłem hahaha za śmiechu ;D genialny tekst o Jelczu ;D

jak bandyta porywa samolot, to możemy go żądać spowrotem właśnie na zasadzie tej tradycji - to stara tradycja

colectiv 
Szkółkowicz

Wysłany: Czw 30 Sie, 2018 19:26   

Chyba jeszcze nikt nie wrzucił:

https://www.youtube.com/watch?v=O0liMUjtRtU

Odpowiedz do tematu