Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

ROW Rybnik
Forum kibiców

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
09.09.2018 KS ROW Rybnik vs Start Gniezno
Autor Wiadomość
TomekROWRybnik 
Senior

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018 15:44   

Fan_Rekinow napisał/a:
Ja osobiscie odnioselem wrazenie ze Batch nie daje rady psychicznie dopoki mecz byl na styku batch jechal piach jak odskoczylismy batch sie obudzil, moze mi sie wydaje ale mam wrazenie ze problem tkwi w nim nie w sprzecie. Juniorzy :oops: masakra,przed meczem pisalem ze Skupien ma talent, moze i ma ale jak ktos zauwazyl postepow to on nie robi ( zeby Konieczny ich tu jeszcze nie zrobil w juniorskim) reszta zrobila swoje wedlug mnie ale na Lublin to za malo

Tylko że to w dużej mierze dzięki pobudce Batcha zesmy dopiero odskoczyli.
Ostatnio zmieniony przez TomekROWRybnik Pon 10 Wrz, 2018 15:45, w całości zmieniany 1 raz  

gadzet1 
Szkółkowicz

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018 20:24   

witam,dajcie jakiś link do wczorajszego meczu-bylem w trasie i nie widziałem- z góry dzięki

colectiv 
Szkółkowicz

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018 20:26   

Proszę

https://www.youtube.com/watch?v=xVgkx-eF_I0

Patryk2 
Szkółkowicz

Wysłany: Pon 10 Wrz, 2018 21:21   

Zgadzam się z Lukanem w 100 %. Ten człowiek przekracza jakiekolwiek granice zdrowego rozsądku. Nadkomplet na stadionie zrobić wrzawę przed meczem to zachciało mu się jakiegoś durnego klaskania. Dodając do tego przysłowiowe 2 minuty czy jeden punkt, na każdym kroku proszenie o bicie braw dla kibiców gości czy zagłuszanie kibiców z sektora IV daje nam obraz nędzy i rozpoczy. Za każdym razem zastanawiam się jakie on ma papiery na Mrozka, że jeszcze w tym klubie jest. Jeśli chodzi o sam mecz przykre jest to z jakim zespołem męczylismy się pół zawodów. Tłumaczenie torem słabe przecież to było jasne, że przyjedzie Gniezno i będzie ubijać - powinniśmy być na ot przygotowani. Z drugiej strony, jak ten sport ma przyciągać nowych ludzi na stadion jeżeli centrala nakazuje robić takie nawierzchnie, gdzie przez 15 biegow mamy 1 mijanke(sic!)

elku 
Szkółkowicz

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2018 15:54   

Witam
Pozwoliłem sobie zarejestrować się na waszym forum, żeby powiedzieć swoje zdanie na temat "konieczności" ubijania toru.
Odnoszę wrażenie, że spora liczba kibiców błędnie interpretuje co oznacza "atut własnego toru".
Wg mnie nie chodzi o to, żeby wszystkie tory były betonowe. Można bez problemu zrobić tor przyczepny. O ile jest on jednakowy na całej długości i szerokości.
A co było u Was w niedzielę?

Cytat:
W Rybniku po pierwszym obchodzie stwierdzono, że tor był niejednolity. Na wejściach i wyjściach z łuków mieliśmy pas bardzo przyczepnej nawierzchni. A cała reszta toru była twarda - tłumaczy Fiałkowski. - Takie uwagi zgłosili: sędzia zawodów, komisarz, kierownik drużyny gości. Dodajmy, że z wszystkim zgodził się Jarosław Dymek, który popełnił funkcję kierownika ROW-u - dodaje.

Jury Zawodów wydało wtedy polecenie, żeby doprowadzić tor do regulaminowego stanu. W jaki sposób ? O tym organizator mógł zdecydować we własnym zakresie. Drugie posiedzenie rozpoczęło się o 10:45. - Niestety, wszyscy zainteresowani ponownie stwierdzili, że problem z nawierzchnią nie został rozwiązany. Kierownik gospodarzy wniósł jedynie o roszenie drugiego łuku i uważał, że tor jest regulaminowy. Jury Zawodów taka argumentacja jednak nie przekonała. Rybniczanom zostały zlecone dalsze prace - relacjonuje wiceprzewodniczący GKSŻ.

- ROW poprosił Jury Zawodów o przekazanie na piśmie zadań mających na celu poprawę stanu toru. Takie pismo zostało stworzone. Nakazaliśmy suszenie nawierzchni szczotkami, ubijanie w miejscach bardziej przyczepnych odbiegających znacznie od pozostałej części toru i szynowanie wzdłużne - tłumaczy Fiałkowski.

Zlecone prace dały w końcu pozytywny efekt. O godzinie 13:00 odbyło się trzecie posiedzenie Jury Zawodów. Po obchodzie toru stwierdzono, że nawierzchnia jest już regulaminowa. Wtedy konieczne było już tylko utrzymywanie odpowiedniej wilgotności, co zostało prawidłowo wykonane.

Dziwicie się zatem, że ktoś kazał z takim torem coś zrobić?

Jak zawody na takim torze mają przyciągać widzów? Chodzi o to, żeby goście już w pierwszym łuku zostawali daleko w tyle bo odchodząc lekko od krawężnika grzęzną w "glinie"? Wtedy gospodarze ich lekko, łatwo i przyjemnie mijają przy gorszym wyjściu ze startu no i mijanki są.
Taki sposób na pokonanie przeciwników miał Wasz klub?

Co do betonu zaś. Gniezno ma taki a nie inny tor. Ale choćby nie wiadomo jak twardy był to wszędzie jest równy. Dobrze dopasowany sprzęt i są mijanki. To na serio nie jest wina Startu, że gościom trudno się do takiego toru przełożyć.

Pozdrawiam i powodzenia w finale. Nie trzymam niczyjej strony więc niech uczciwie wygra lepszy.
Ostatnio zmieniony przez elku Wto 11 Wrz, 2018 15:55, w całości zmieniany 1 raz  

Piksiński 
Ekstraligowiec

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2018 16:21   

elku, dobrze masz niezłe argumenty... Jednak finalnie było oki i wygrał lepszy ??

Natomiast mam poważne obawy czy na wszystkich kilkunastu torach w Polsce tor jest po całości zrobiony DOSŁOWNIE identycznie :roll: :roll:

Może mnie pamięć myli - ale chyba w zeszłym tygodniu u Was też na początku były "wyrwy" ??

Tory przyczepne się po prostu odgórnie u nas "zabija" - w Anglii się jeździ na takim jaki jest. Nie płaczmy tylko potem, że żużel robi się nudny i jadą gęsiego :!: Że brak mijanek itd itp. Jest jeszcze kilka spraw które centrala może spierd... wystarczy się pochylić nad tematami :roll:

DonKamillo 
I ligowiec

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2018 17:01   

Cytat:
Jak zawody na takim torze mają przyciągać widzów? Chodzi o to, żeby goście już w pierwszym łuku zostawali daleko w tyle bo odchodząc lekko od krawężnika grzęzną w "glinie"? Wtedy gospodarze ich lekko, łatwo i przyjemnie mijają przy gorszym wyjściu ze startu no i mijanki są.

Fakt, jazda na torze przygotowanym przez szanowne jury obfitowała w wiele mijanek.

elku 
Szkółkowicz

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2018 17:54   

Piksiński
Oczywiście, że wygrał lepszy. Wynik to jak najbardziej pokazuje. Choć myślę że, między drużynami nie było aż takiej różnicy jak wynika z punktów.
Też jestem przekonany, że na wszystkich przyczepnych torach nie ma tak, że jest idealnie równo. Podejrzewam, że gdyby Wasz tor cały był tak jak jego środkowa część to by mniejsze ryzyko było, że będą Wam mieszać.

Co do Anglii zaś to czytałem kiedyś wywiad (nie pamiętam dokładnie z kim), że nie powinno porównywać się torów w Polsce i Anglii. Tam są krótkie techniczne tory na których osiąga się mniejsze prędkości niż na naszych torach.

DonKamillo
Fakt, nie obfitowała. Ale to żaden argument. Przy początkowym stanie toru wynik mógł być zbliżony do tego z rundy zasadniczej. Nudy. Po poprawkach mieliście chociaż emocje związane z wynikiem. Jestem pewien, że nie jednemu z was serducho mocniej zabiło w trakcie meczu. A i zwycięstwo po takim meczu smakuje lepiej.
Ostatnio zmieniony przez elku Wto 11 Wrz, 2018 17:56, w całości zmieniany 1 raz  

DonKamillo 
I ligowiec

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2018 17:58   

Cytat:
Podejrzewam, że gdyby Wasz tor cały był tak jak jego środkowa część to by mniejsze ryzyko było, że będą Wam mieszać.

A jak wyglądała środkowa część? Widziałeś go, czy tylko wiesz to co Fijałkowski ze spółką powiedział?

Cytat:
Fakt, nie obfitowała. Ale to żaden argument. Przy początkowym stanie toru wynik mógł być zbliżony do tego z rundy zasadniczej. Nudy. Po poprawkach mieliście chociaż emocje związane z wynikiem. Jestem pewien, że nie jednemu z was serducho mocniej zabiło w trakcie meczu. A i zwycięstwo po takim meczu smakuje lepiej.

Co to za argument? Rozwalamy gospodarzom tor, zeby mecz był ciekawszy? xD Na siłę wyrównywanie szans? :D
Ostatnio zmieniony przez DonKamillo Wto 11 Wrz, 2018 17:59, w całości zmieniany 1 raz  

SzymurWLP 
Junior

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2018 18:13   

Elku mieliśmy dwa treningi na torze przyczepnym piątek i sobota ktoś to nagral i wszycy o tym wiedzieli jak wiadomo GKSŻ nie lubi Rybnika za to ,że ktoś im się postawił chodzi o sprawę Łaguty. Prezes miał jaja by bronić swoją drużyne zgodnie z konstytucją i prawem drogą sądową. Bo ktoś na siłe próbował utrzymać Toruń w EL. Teraz władze się mszczą zrobili zakaz wstępu do Ekstraligi dla ROW'u za to ,że sądziliśmy się z nimi bo takie nadaje prawo konstytucja? Robiąc ten zakaz sami ją łamią... Naprawde w rybniku nie robi się torów dziurawych pułapek to nie Rawicz. Jako jeden z nielicznych klubów odbijamy od tendencji betonowania torów za to nas karzą przyjeżdża świta z GKSŻ 3 ludzi i choćby ten tor byl pięknie przygotowany zagrabiony to oni przez to ,że walczyliśmy o swoje prawa i nie siedzielismy cicho jak kundle
(kiedy nas próbowali z E-ligi bocznymi drzwiami wywalić) Przez to zawsze coś w tych torze znajdą nie tak. A skoro oni to oceniają według własnego kryterium to zawsze zaargumentują sobie sami ,że coś jest nie tak leśne dziadki i kółko wzajemnej adoracji szczególnie Fijałek... król betonów. GKSŻ jest teraz gorsza niż PZPN w latach świetlności Grzesia Laty, Do tego dodajmy ,że jak żużlowiec ROW'u idealnie wstrzeli się w start nie mówie tu o czołganiu się to na 4 takie idealne wstrzelenia 3 razy będzie ukradziony start. A drużyna przeciwna niech się czołga .....

orzel_rkm 
Junior na wypożyczeniu

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2018 18:33   

Mnie zastanawia jedno. Skoro tor nie był równy na całej szerkosci to dlaczego kazali go ubijać a nie np. twarda wewnętrzną porysować żeby była przyczepna. Całe to jury powinno wydać tylko polecenie dla gospodarza toru aby doprowadził go do takiego stanu, że jest równy na całej szerokości. A oni go sobie kazali przygotować tak jak chcieli i już. Jak Pierniki rok temu jechali o utrzymanie z GKM to kopa była taka, że rekord za rekordem toru leciał.

elku 
Szkółkowicz

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2018 19:30   

DonKamillo

Opieram, się na tym co mówi Fijałkowski. No chyba, że Ty zarzucasz mu kłamstwo. A ja naiwny jestem, że wierzę w to co mówi.

Orzel_rkm
Mnie się wydaje, że łatwiej i szybciej ubić luźniejszy fragment toru niż odwrotnie. Poza tym mniejsze ryzyko, że się coś spierdzieli.

mustapha 
Ekstraligowiec

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2018 19:40   

SzymurWLP napisał/a:
. Bo ktoś na siłe próbował utrzymać Toruń w EL.

Poprzez nalozenie regulaminowej kary na naszego zawodnika, który był na koksie :)
Buaahahaa.....
A moze...
Poprzez zmotywowanie Taia Woffindena, aby wyprzedził na kresce Musielaka ?

Cytat:
kiedy nas próbowali z E-ligi bocznymi drzwiami wywalić)

Kiedy ? Bo ja raczej pamietam, ze nam "bocznymi drzwiami" (a nie tylnymi ?) ten awans umożliwiano.
Ostatnio zmieniony przez mustapha Wto 11 Wrz, 2018 19:43, w całości zmieniany 2 razy  

DonKamillo 
I ligowiec

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2018 19:49   

Hahaha, jak wyczaił temat teraz do dramy xDDDD

lubelak 
Szkółkowicz

Wysłany: Wto 11 Wrz, 2018 20:34   

bogdanka napisał/a:
Panowie, już pod koniec zeszłego sezonu Wasz klub pokazał ile oznacza dla niego słowo "fair-play" broniąc oszusta (tak trzeba nazywać sportowca używającego środki dopingujące), a teraz dziwicie się, że centrala woli taki klub kontrolować, przysyłając sumiennych komisarzy?

Stary, nie rób siary... ;)

Mam nadzieję, że nie bierzecie poważnie opinii tego złotoustego trolla :)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi